+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

9.B

Foto třídy.JPG

Foto třídy popis :

Horní řada zleva :

Terka Joklová, Peťa Blažková, Domča Razimová, Markét  Strnadová – přešla gymnazium, Miška Dománková , Kačka Poleščuková, Terča Houšková, Klára Chalupníková, Simča Svobodová, Terča Žáčková, Terča Weirichová, Emča Václavková, Lucka Štěpánková, Eliška Šimanová, Vendy Hůlková

Spodní řada: Déňa Kočí, Terča Blažková, Havlát Zdenda, Max Straka, Kubík Urbánek, Petr Křížek, Páďa Běloch, Adam Těšínský, Štěpán Duba, Luky Pech, Radek Hodina – přeřazen do jiné třídy, Filip Chyška,  a třídní učitel Zour Jan

 

Vltava 2022 „To musíš zažít“

Po drobných zdravotních komplikacích pana učitele Zoura, se 9.A a 9.B vypravila na vodácký kurz v netradičním termínu. Na měsíc září naše rosnička paní učitelka Bínová předpověděla, hezké počasí, a tak jsme se vydali v neděli 4. září do Vyššího brodu, abychom zdolali jednu z nejpopulárnějších vodáckých řek v ČR.

          Žáci prošli před kurzem jednodenním výcvikem, který zahrnoval bezpečnost sjíždění vodních toků, vodáckou hantýrku, ovládání raftů a v neposlední řadě stavění stanů a pravidla kempingu.

          První úsek byl klidný, zahrnoval pouze dvě „šlajsny“. Trošku nás zaskočila hodinová přeprška, ale následně vysvitlo slunko a vše bylo zase růžové. Po cestě si hlavně chlapci mohly vyzkoušet záchranu tonoucího pomocí házecího pytlíku. Nakonec jsme zakotvili v kempu u Fíka, rozdělali stany, nadlábli se a sbírali síly na další plavbu.

          Druhý den zahájilo pár dobrovolníků (asi 3)ranní otužování. Po snídani nás čekalo balení stanů a druhý úsek plavby. Samozřejmě došlo na „soulodění“ opalování a hlavně koupačku. Po celou dobu nás doprovázelo sluníčko, nakonec jsme se doplavili až do kempu Vltavan. Po rozdělání našich obydlí přepadli obě třídy Český Krumlov. Večer byl ozdoben zpěvem a hrou na kytaru u táborového ohně.

          Třetí den už byla ranní „otužovačka“ rutinou a postupně se přidávali další dobrovolníci. Po snídani nás čekal nejhezčí úsek. Průjezd Českým Krumlovem byl nádherný a při spojení raftů a za dunění muziky z reproduktoru tvořil krásnou atrakci místním i turistů okolo. Závěrem dne byl kemp Zlatá koruna, kde si chlapci mohli s instruktory střihnout fotbálek, ve kterém zvítězila zkušenost nad dravým mládím o dvě branky. Velkým finále byla hromadná koupačka, které jen tak někdo neunikl, aneb na každého jednou dojde. Večer byl klidný ozdobený kytarou a zpěvem a poměrně klidnou nocí.

          Závěrečný jsme strávili líným volejem do Boršova nad Vltavou. Po cestě bylo svedeno ještě několik vodních bitek. Nakonec se, zaplať pánbůh celá výprava dostala do cíle a až na stržený nehet Elišky a pár odřenin se nikomu nic nestalo a ve finále se všichni vrátili spokojení domů.

Chtěl bych poděkovat instruktorům Ludvovi, Dědkovi, Milanovi, Mlynáři Mílovi, Kloudičovi, Terče a kolegům Pavlovi, Míše a Báře za super přístup a pomoc při organizaci celého kurzu.  

V neposlední řadě děkuji rodičům za důvěru a dětem za bezproblémový kurz.

 

Zase někdy AHOJ!!!!

                              Vedoucí kurzu Zour Jan

 

 

b5.JPG
b4.jpg
b3.JPG
b2.JPG
b1.JPG

Historická exkurze

Historická exkurze do Prahy  13.4. 2022

               Ve středu před Velikonocemi se žáci 8.A a 8.B ZŠ Na Pražské v Pelhřimově zúčastnili zajímavé exkurze. Stanovili jsme si za cíl projít pěšky Královskou cestu a navštívit Pražský hrad. Vydali jsme se tedy po stopách českých králů, kteří procházeli s průvodem z dnešního náměstí Republiky až do Chrámu svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Praha nám ukázala vlídnou tvář a památky se v záři jarního sluníčka skvěly v plné kráse. Prošli jsme pozdně gotickou Prašnou bránou, pak ulicí Celetnou a zastavili se na Staroměstském náměstí. Měli jsme štěstí, právě začal odbíjet orloj na Staroměstské radnici. Sledovali jsme se zájmem nejen figurky 12 apoštolů, astronomický ciferník i Mánesův kalendář, ale i vyzvánění Smrti. Pohledem jsme spočinuli na Týnském chrámu, kostele sv. Mikuláše, paláci Kinských a postáli na místě popravy 27 českých pánů v roce 1621. Pokračovali jsme přes Malé náměstí a uličkami Starého Města pražského jsme se dostali ke Klementinu a prošli Staroměstskou mosteckou věží na slavný Karlův most. Všímali jsme si třiceti krásných barokních soch, těšili se z vyhlídek na Vltavu i na další kulturní památky.  Přes Malou Stranu jsme vystoupali k Pražskému hradu, pokochali se vyhlídkou na malostranské červené střechy domů i paláců a trochu se občerstvili. Zážitkem byla prohlídka Chrámu sv. Víta i Starého královského paláce či kláštera sv. Jiří. Exkurzi jsme zakončili prohlídkou Zlaté uličky a letohrádku Belveder. Exkurze se nám moc líbila.

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Projektový den

Projektový den polytechnická výchova

V rámci projektových dnů se naši žáci zapojili do polytechnické výchovy. Cílem bylo vyrobit dřevěný korbel. Naučit se obrábět dřevo různými nástroji. Dále pak čtení technických výkresů, tmelení dřeva a následné lakování. Projekt byl velice úspěšný a vybrané žáky práce velice bavila na fotkách při práci Štěpán Duba a Max Straka.

 

Projekt 3.jpeg
Projekt 2.jpeg
Projekt 1.jpeg

Hory

Hodnocení lyžařského výcvikového kurzu 8. ročník Paseky nad Jizerou 15.1 - 22.1.2022

Po roční pauze způsobené pandemií jsme se konečně dočkali a dokázali jako škola naplánovat a uskutečnit lyžařský kurz. Žáci i já jsme překypovali nedočkavostí, protože to měla být první společná akce 8.A a 8.B na druhém stupni. Do poslední chvíle nebylo však jasné, jestli se kurz uskuteční, jednak kvůli nepřízni počasí a na druhé straně kvůli splnění vládních podmínek.

Nakonec se v sobotu 15.1. 2022 sešlo u autobusu 40 nadšených dětí a 4 instruktoři. Cesta do Pasek nad Jizerou byla klidná a po necelých 4 hodinách jsme spatřili částečně zasněžené svahy paseckých sjezdovek. Ubytování poskytovalo 45 lůžek, přičemž chlapci s obou tříd obsadili 12 lůžkový pokoj naproti společenské místnosti a děvčata se rozdělila do zbylých 4 pokojů. Odpoledne nás čekala vycházka ke sjezdovkám a seznámení s terénem.

V neděli započal lyžařský výcvik, musím přiznat, že jsem za celou svou dosavadní kariéru nezažil, aby se poslední družstvo rozjezdilo, tak rychle. Sedm začátečníků již po několika sjezdech ovládala oblouk v pluhu a mnoho z nich i snožný oblouk. Ostatní družstva nestála na lyžích poprvé, a tak využívali své instruktory na zdokonalení své techniky. Během týdne se instruktoři prostřídali u všech družstev. Musím konstatovat, že drtivá většina žáků lyžuje na velmi vysoké úrovni. Předpokládám, že hlavní zásluhu na tom máte vy rodiče a i pan ředitel, který umožňuje dětem se účastnit lyžařských kurzů již od druhé třídy.

Náš instruktorský tým se snažil zabavit děti i mimo svah. Jako první, i když nelichotivou zábavou byly ranní rozcvičky, které jsme zařadili kvůli prevenci zranění a úrazů. Večerní program tvořil souboj čtyř kmenů, které mezi sebou celý týden soutěžily o body. První večer si měli kmeny vytvořit vlastní vlajku a vytvořit k ní komentář, následovala skladba básničky, třetí večer byla na programu „poznávačka nohou“ spolužáků a velkým a srandovním představením byla tvorba vlastní písničky.

Celý týden připadával sníh, a tak nás čekaly parádně upravené svahy, únava přibývala. Ve středu se děti dočkaly kýženého odpočinku, dopoledne bylo věnováno úklidu a odpolední program tvořila vycházka do restaurace „Na Perlíčku“, kde mohly děti obdivovat historickou stolní hru tzv. „Čamburýnu“. Samozřejmě ochutnávali místní čokoládu a zmrzlinové poháry. Následně se zabavily jízdou po sněhu na igelitových taškách.

Stravování tvořili celý týden tři základní jídla doplněné o večerní svačiny. Snídani připravovali žáci přímo na ubytovně a byla tvořena čerstvým pečivem, máslem, marmeládou nebo paštikou. Oběd a večeři jsme konzumovali v restauraci „Na Buďárce“. Jídla byla v celku chutná, obědy většinou bezmasé spíše na sladko s hutnými polévkami a večerní pokrmy byly spíše masité. Jako pitný režim byl vždy k dispozici čaj nebo šťáva.

Cena ubytování byla 240 Kč/noc za žáka tzn. 1680 Kč/týden. Cena jídel v restauraci činila 250 Kč/(oběd a večeře) tedy 1750Kč/týden. Doprava byla realizována přes pana Korandu a činila 640 Kč/ na žáka. Tyto tři položky byly strženy přes školní pokladnu. Snídaně a vleky byly vybírány hotově, ze snídaně zálohované 200 Kč bylo vráceno každému účastníkovi kurzu 60 Kč. V případě jízdenek vleků se mi podařilo zařídit slevu pro 14leté žáky, kteří místo 2060 Kč zaplatili jen 1900 Kč a 13 letí žáci 1450 Kč. Celková cena kurzu pro 14 leté 6110 Kč a pro 13 leté 5660 Kč.

Na závěr bych chtěl poděkovat Pavlíně Drábkové, Pavlu Krandovi a Martinu Havelkovi za profesionální a vlídný přístup a neposlední řadě i Vám rodičům za svěření dětí do našich rukou.

Pro mne osobně byl kurz možností dát dohromady obě třídy, naučit nebo zdokonalit lyžařské dovednosti a v neposlední řadě vrátit všechny účastníky zdravé a spokojené. Všechny mé cíle byli splněny, proto hodnotím kurz jako velice bezproblémový a zdařilý. Doufám, že si to děti užily na maximum.

 

            Lyžím „SKOL“

                                  

                    Vedoucí kurzu Mgr. Zour Jan

 

Hory 4.jpg
Hory 3.JPG
Hory 2.JPG
Hory 1.jpeg