+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

9.B

9.B.jpg

Akce pro letošní školní rok

 

- 29.9. 2023               Projektový den v Sadech - naučná stezka pro třeťáky - Ekologie
- 23. a 24.10. 2023    Keramický plenér ve škole
-14.11. 2023              Tanzanie - přednáška p.Kubeše
- 16.11. 2023              Den v povolání
- 19.12. 2023              Zájezd do předvánočních Drážďan
- 7.12. 2023                Den otevřených dveří
- květen 2024             Terezín + Národní divadlo v Praze
- jaro 2024                  Jazykový korz Nj v Želivi
- červen 2024             Vystoupení tanečního souboru ZUŠ
- červen 2024             Poslední školní výlet - podle vlastního výběru
- konec června 2024  Slavnostní předávání vysvědčení v divadle
 

Terezín a Národní divadlo

Hodnocení exkurze do Terezína a Národního divadla v Praze dne 16.5.2024.

Vyúčtování na 1 dítě:

               Doprava: ……………….................... 407,50 Kč (bude strženo ze školní pokladny)

               Velká pevnost Terezín: ……………100 Kč (bude strženo ze školní pokladny)

               Malá pevnost Terezín: ……………. 120 Kč (bude placeno v hotovosti – třídní učitelce do 30.5.)

               Vstupenky do ND: …………………… 345 Kč (bylo placeno v prosinci 2023)

 

               V 10 hodin jsme navštívili podzemí velké pevnosti. Děti se seznámily s historií opevnění Terezína. Velkým zážitkem bylo, že si část podzemí mohly projít zcela potmě.

               V 11 hodin jsme se přesunuli do malé pevnosti, kde jsme s průvodcem prošli internační tábor.

               Do Prahy jsme přijeli kolem 14. hodiny. Děti využily tříhodinového rozchodu k občerstvení a nákupům. V 16:30 jsme zamířili pod Karlovo náměstí, kde na nás čekal autobus, ve kterém jsme se převlékli. Krásným zážitkem je vždy pozorovat, jak se z puberťáků v džínách, teplácích a mikinách stávají krásní mladí lidé ve společenských šatech a oblecích.

               Po 18. hodině naše krásná a pozornost budící skupina dorazila k Národnímu divadlu. Vyfotili jsme několik společných fotek a usedli na místa. Ze 4. a 5. řady jsme měli jeviště jako na dlani.

               Představení Kráska a zvíře všechny velmi zaujalo a i když se někteří trochu báli, líbilo se jim. Sladkou tečku udělalo rozdávání cukrové vaty, kterou si každý při odchodu mohl vzít.

               Na cestě domů nemohla chybět zastávka v McDonald´s. Domů jsme tak dorazili těsně před půlnocí.

               Chceme touto cestou děti pochválit za dochvilnost a vzorné chování. Doufáme, že si celý den užily stejně jako my.

                  Eva Hunalová, Jana Šaldová, Petra Zlukyová

 

kluci.jpg
holky.jpg
9.B.jpg

Projektový den

29.9. 2023 - Projektový den

Pro nové třeťáky jsme připravili v městských sadech šipkovanou, tentokrát na téma Ekologie.

Na stanovištích děti plnily různé úkoly – třídění odpadu do příslušných kontejnerů, skládání puzzlí s tématikou hmyz, poznávání rostlin, házení šiškami na cíl, anglická slovíčka, přesmyčky, skákání přes švihadlo a na jednom nám zazpívali písničku o zvířatech.

Dětem i nám se akce líbila, rádi bychom někdy zopakovali.

 

a2.jpg
a3.jpeg
a1.jpeg

Návštěva Prahy

Návštěva Prahy – 19.4.2023

Ve středu 19.4. jsme se v osm hodin ráno rozjeli do Prahy. Čekala nás dějepisná exkurze - návštěva Pražského hradu a také královská cesta – cesta, po které jeli budoucí čeští králové ke své korunovaci na Hrad. Cesta autobusem probíhala poklidně a nakonec nás pan řidič vysadil na Pohořelci, odkud jsme sešli na Pražský hrad.

Tam nás podle třídy rozdělili na dvě skupiny – 8.A šla s paní učitelkou Kalinovou a 8.B s paní učitelkou Fišarovou a panem učitelem Nechvátalem. Každá skupina měla také svého průvodce. Nejdříve jsme prošli Chrám sv. Víta, kde jsme obdivovali gotickou architekturu původní části této stavby i geniální dostavbu z 20.století. Poté jsme se přesunuli do Starého královského paláce, kde jsme měli možnost spatřit i kopie korunovačních klenotů. Následovala návštěva Baziliky sv. Jiří a Zlaté uličky a poté jsme se vydali královskou cestou na Staroměstské náměstí.

Scházeli jsme úzkými pražskými uličkami a cestou na Karlův most jsme narazili na protivládní demonstraci. Rychle jsme opouštěli hlučné místo a na Karlově mostě jsme si užili pohledů na Vltavu. Bylo příjemné počasí, takže jsme na Staroměstském náměstí počkali před Orlojem na “pochod svatých” v jejich okýnkách a pak už jsme se nedočkavě vydali na Václavské náměstí, kde jsme se vrhli na McDonald a KFC, abychom se vydatně občerstvili ????.

U Hlavního nádraží jsme počkali na náš autobus a cesta domů utekla rychle.

A jak se nám návštěva Prahy líbila?

 • I přesto, že mě historie ne vždy zajímá, prohlídka se mi líbila. Co se mi nelíbilo, byly ty davy lidí, ale to se bohužel nedá ovlivnit.
 • Výlet se mi moc líbil, nejlepší bylo vidět, sice kopie, svatováclavské koruny, žezla a jablka. Cesta byla bez komplikací.
 • Výlet se mi líbil. Nejvíc se mi líbil Chrám sv. Víta, protože mi to přišlo zajímavé. Trochu mě mrzelo, že se nám zkrátil rozchod.
 • Myslím si, že to v Praze bylo dobrý. Chrám sv. Víta se mi moc líbil, rozchod na náměstí byl v pořádku. Užila jsem si to.
 • V Praze se mi to líbilo, nejvíc se mi líbil Pražský hrad, akorát v autobuse bylo strašný vedro.
 • Nejlepší na výletu byl rozchod na Václaváku, byl to dobrý výlet.
 • Výlet byl zajímavý a zábavný. Nejvíc jsem se těšil na Václavské náměstí. Výlet byl dobrý. Ale někdy to bylo nudné.
 • Katedrála se mi líbila, ale nebavilo mě to povídání o ní. Karlův most byl pěkný, ale nejlepší bylo stejně jídlo a obchody na Václaváku. Ze Zlaté uličky byl pěkný výhled. Super výlet!
 • Byl to zábavný výlet, byla tam sranda a skvěle jsem se najedl.
 • Výlet byl skvělý, nemám co vytknout.
 • Bylo to docela fajn, až na to, že to na tom Hradě nebylo nejzábavnější, ale bylo to tam zajímavý. Myslím si, že by bylo lepší jet na Chodov než na Václavák. A bylo tam moc lidí…
 • Bylo tam moc lidí a část s průvodci mi přišla nudnější a ne moc zajímavá. Rozchod byl fajn, ale nebylo tam moc, co dělat.
 • Prohlídky byly fajn, až na hodně lidí. Volno bylo kratší, byli jsme rádi, že jsme si stihli objednat a sníst jídlo. V autobusu bylo horko, ale cesta se dala zvládnout.
 • Zas moc tolik mě to nebavilo. Ale zase jsem tam byla v létě s rodinou a nebyli jsme v Chrámu sv. Víta, takže jsem ráda, že jsem se tam mohla kouknout. A dozvěděla jsem se nové věci, ale štvalo mě, že tam bylo hodně lidí.
 • Všechno se mi líbilo. Až na to chození. A nejlepší byl rozchod…
 • Exkurze se mi líbila, akorát kdyby tam bylo míň lidí. Jinak dobrý.
 • Všechno se mi líbilo, prohlídka s průvodkyní byla trochu nudná, ale jinak to bylo super. Nejlepší byl rozchod na Václaváku.
 • Líbil se mi Pražský hrad, Václavské náměstí, jídlo, cesta na Václavské náměstí. V autobuse bylo horko.
 • Velice se mi líbila Katedrála sv. Víta, kde jsem se dozvěděla nové věci. Zlatou uličku jsem si taky užila, byla velmi zajímavá, ty domky menší, než je obvyklé. Mimochodem, poprvé v životě jsem na vlastní oči viděla demonstraci, což byl velký zážitek, jak všude okolo byli policajti.
 • V Praze jsem velmi často, takže mi exkurze nic nedala, ale zase jsem nikdy neviděl Katedrálu sv. Víta. Jinak jsme neměli žádné problémy a exkurze se mi líbila.
 • Výlet se mi líbil, jenom jsme nemuseli tak dlouho čekat na autobus.

 

a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Projektový den


 

 

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg
b1.jpg

Praha - Královská cesta - 19.4.

V Praze se nám všem moc líbilo. Zaujal nás chrám Sv.Víta, kde jsme chodili s paní průvodkyní. Sice tam bylo opravdu hodně lidí, ale jinak to bylo moc pěkné.
Z Pražského hradu jsme Nerudovou ulicí, přes Karlův most, mířili na Staroměstské náměstí, kde jsme ještě před rozchodem po Praze viděli orloj, který se nám také moc líbil.
Výlet byl opravdu zajímavý a byla to sranda :)
 
a6.jpeg
a5.jpeg
a4.jpeg
a3.jpeg
a2.jpeg
a1.jpeg

VIDA centrum Brno

V pátek 18.listopadu 2022 jeli někteří z naší třídy na výlet do Vida centra v Brně.
 Vida Centrum je velký sál , kde jsou rozmístěny různé přístroje . Přístroje nám pomáhají názorně vysvětlit, jak funguje elektřina a různé fyzikální jevy .
 Mě osobně zaujal stroj, který znázorňoval různou rychlost větru . 
Po skončení programů, které jsme si dobrovolně vybrali, jsme  jeli domů . 
Výlet do Vida Centra jsme si náramně užili a už se těšíme na další výlet
                                                                                                                     David Jurica a David Nečada
a4.jpeg
a3.jpeg
a2.jpeg
a1.jpeg
vida2.jpeg
vida.jpeg

Stezka odvahy pro třeťáky

Dne 4.11.2022 spala naše třída ve škole. Programem večera byl Halloween. Každý z nás si vytvořil svůj kostým a v 17 hodin jsme se sešli před školou.

První část naší přespávačky byla domluvena s naší bývalou třídní paní učitelkou Blankou Skotákovou. Rozhodli jsme se dětem ze třetí třídy připravit strašidelnou stezku po škole.

Nejprve jsme vymysleli trasu, kterou jsme vyznačili svíčkami, vyzdobili prostory kulisami, které jsme si vyrobili v hodinách výtvarné výchovy a připravili jsme stanoviště, na kterých měli třeťáci plnit úkoly. Například poznávat zvuky, určovat po hmatu předměty ukryté v krabici, poznat potraviny poslepu podle chuti nebo čichu nebo vyřešit bludiště.

V 18 hodin začali třeťáci přicházet do školy. Všichni přišli v krásných maskách. Nejprve se sešli ve své třídě arozdělili se do skupinek. Každá skupina dostala svého průvodce noční školou.

Děti si to užívaly, byly velmi statečné, ani se nás moc nebály.

Když všichni prošli stezku odvahy, byla pro děti ve třídě připravena tvořivá dílnička. S naší pomocí si vytvořily lucerničky. Vystřihávaly si podle šablon netopýry, dýně a duchy a polepovaly jimi sklenice, do nichž si pak daly svíčky. Lucerničky jsme jim zapálili a společně jsme se vyfotili. Kolem osmé hodiny děti odešly domů a my jsme netrpělivě čekali, až nám přivezou objednané pizzy.

Po večeři jsme asi do půlnoci hráli v tělocvičně florbal, basket a ringo. Došlo i k boxovacímu kamarádskému souboji mezi Adamem Zrubkem a Adamem Kopeckým. Oba byli dobří!

Po půlnoci jsme si začali ve třídě připravovat ležení, povídali jsme si, zpívali, tancovali. Moc jsme toho sice nenaspali, ale užili jsme si spoustu legrace a moc jsme si to užili.

V 8 ráno jsme vše uklidili a s velkými vzpomínkami a nadšením jsme odešli domů. Děkujeme  paní učitelce Evě Hunalové, že se tato akce uskutečnila .Byl to skvělý zážitek. Chtěli bychom to někdy zopakovat.

                                         Za 8.B Magdaléna Krejčí, Adam Kopecký, Adéla Kostková a Valerie Nečasová

b17.jpg
b16.jpg
b15.jpg
b14.jpg
b13.jpg
b12.jpg
b11.jpg
b10.jpg
b9.jpg
b8.jpg
b7.jpg
b6.jpg
b5.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Fan zóna u KD Máj

Hned druhý den nového školního roku jsme se měli možnost podívat na Fan zónu mistrovství Evropy v basketbalu, která byla umístěna u KD Máj.
Zde jsme si mohli vyzkoušet hod na koš pod vedením instruktorek basketbalu. 
Nejlepší "střelci" z naší třídy, Vojta Štursa a David Guldan, byli odměněni dárky. Na akci byl přizván Jiří Babica, televizní kuchař a bývalý basketbalista, se kterým jsme se vyfotili.
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

A zase ve škole.....

Druhý školní den jsme si ale užili !!!
Pro třeťáky jsme připravili v městských sadech šipkovanou. Na stanovištích děti plnily různé úkoly - skoky - žabák, dřepy, skládání puzzlí, poznávání rostlin, házení šiškami na cíl, anglická slovíčka, přesmyčky, skákání přes švihadlo a na jednom nám zazpívali písničku. 
Dětem i nám se akce líbila, rádi bychom někdy zopakovali. Třeba při přespání ve škole...???
a5.jpeg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Otužování u Stráže

    Dne 22.dubna jsme byli u rybníka Stráž. Nevybrali jsme si úplně dobré počasí, protože já osobně jsem u rybníka mrznul.

   Šli jsme tam z toho důvodu, abychom se pokusili vstoupit do ledové vody podle pana Wim Hoffa.

Wim Hoff je známý tím, že se otužuje. Tím jsme se právě inspirovali a chtěli to zkusit u Stráže.

Samozřejmě tomu předcházela příprava – postupné otužování doma ve sprše po dobu 1 měsíce.

Do vody vlezli 4 odvážlivci. Já to samozřejmě nebyl.

    Ve vodě to prý bylo super, prý to byl zajímavý zážitek. Kluci to chtějí zopakovat v budoucnosti.

   Já osobně jsem si to také moc užil. Opékali jsme buřty a hráli hry.

Zkrátka, bylo to super!!!                                                                                      Dominik Krejčí

                                                                                                                                       

Výlet se mi moc líbil. Nejvíce jsem se těšil na opékání buřtů. Příště se půjdu otužovat J   David J.

V pátek se mi to líbilo, byla tam i sranda. Znovu jsem se tam sblížila s holkou, se kterou jsem dlouho nemluvila, a hodně jsme se nasmály. Do té vody bych asi nevlezla, ale respekt ke klukům, kteří tam šli, protože venku hodně foukalo. Věřím, že příští rok to vyjde na lepší počasí.                            Anna H.

Užil jsem si to, jenom zima na ruce.                                         Lukáš P.

I přesto, že jsem se neotužovala, bavila mě chvilka u ohně, kdy jsem se mohla zasmát s kamarády. Příští rok určitě ráda přijdu.                                                        Adéla K.

Výlet byl velmi skvělý, akorát byla zima, ale stejně 4 hrdinové do ledové vody vlezli a přežili. Rozdělávání ohně bylo ve větru těžké, ale povedlo se!!!                               

Jelikož jsem se již jedné únorové noci ve Stráži koupal, tolik mě ta ledová voda v dubnu nepřekvapila. Doporučuji si vzít nazouváky. Mé hodnocení je velice kladné, užil jsem si to, ale trošku foukal vítr, takže to nebylo nic příjemného. Táhla mě ale vůle a radost, protože jsme vynechali matiku a dějepis. Pak jsme opékali buřty, okurky a pečivo. Bylo to fajn.                                         Tonda Petera

Já osobně bych si nedokázala představit, že bych vlezla do ledové vody. A přesto to někdo dokázal!! My tam mrzly a to jsme ve vodě nebyli.

Myslím, že kdyby nefoukalo a nebyla zima, bylo by to dobré. Ale do vody bych asi nevlezla.  Simona P.

Bylo to hezké, hodně obdivuji kluky, ale hodně foukalo, sama bych tam asi nevlezla.            Anita E.

Líbilo se mi to moc, byla tam sranda. Kluci byli fakt dobří, když vlezli do té vody.                Kája P.

 

c7.jpg
c6.jpg
c5.jpg
c4.jpg
c3.jpg
c2.jpg
c1.jpg

Pomoc Ukrajině

Během povídání o válce v Ukrajině děti napadlo, že by samy mohly nějak pomoci. 
Potěšilo mě, že nechtějí jen přihlížet, ale že se chtějí zapojit.
Domluvili jsme se, že uspořádáme v naší třídě sbírku potřebných věcí. 
Během prvního dne se nám začaly plnit krabice. Děti přinesly spoustu hygienických potřeb, potravin, nějaké deky a karimatky.
A protože děti myslí na děti,  jak asi v této situaci vše snáší, pro radost nosí plyšáky. 
Jste úžasní vy i vaši rodiče, kteří vás v pomoci podporují !!!!
7.B.jpeg
a1.JPG

Paseky nad Jizerou

Lyžařský kurs v Pasekách nad Jizerou v lednu 2022 


Je leden 2022 a ZŠ Na Pražské vyrazila do Pasek nad Jizerou lyžovat.
Z hlediska žáka, ubytovna luxusní, byli jsme tam sami, pokoje rozdělené na kluky a holky. Čas odjezdu 8:30, cesta trvala kolem 2 hodin. Hned po tom, co jsme vše v pořádku vyložili, jsme se šli ubytovat. Všechny holky začaly okamžitě vybalovat a povlékat postele, zatímco kluci se sekli s povlékáním. První den jsme si udělali malou procházku ke Křížku.
Na sjezdovkách bylo pár stánků s občerstvením např.: chata Hermína, U Oázy atd..
Každý den jsme chodili na sjezdovku asi 300 m po botách.
V Pasekách jsme lyžovali týden, i když jsme slyšela pár spolužáků říkat, že by tu zůstali klidně ještě na jeden déle. Za tu dobu, jsme se nevyhnuli ani úrazům. Bylo nás pár, co se zranili, ale nakonec vše dobře dopadlo. Každý večer si jednotlivé skupiny museli připravit program, například židličkovanou, pantomimu a mnoho dalších. Učitelé se střídali jako vedoucí dne a měli nás na starost. Došlo i na přednášky, třeba o tom jak vůbec fungují lyže nebo jak se zachovat, když se někdo zraní a nebo jaká jsou pravidla na sjezdovkách.
Na noc jsme museli mobily odevzdávat, abychom se vzájemně nerušili a nebyli unavení. Různě jsme pomáhali učitelům, když nás potřebovali. Každý den měla jiná skupina službu a pomáhala s přípravou snídaně. Zvládli jsme připravit i luxusní pomazánku a topinky.
Ve čtvrtek večer jsme zpívali a hráli na kytaru a kluci hráli karty. Večerku jsme sice měli v 10, ale holky si ještě asi do 11:30 povídaly.
 

Měli jsme mnoho zážitků, že by se sem ani nevešly, v Pasekách jsme si to velmi užili a všichni bychom chtěli jet znovu.

 

a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg

Vánoční den ve škole

a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a1.jpg

Přírodovědný projekt

Dne 24.11. jsme se vydali do jihlavské ZOO, kde pro nás byl připravený program.
Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o zvířatech.
Znalosti jsme pak uplatnili při vyplňování pracovních listů.
Po programu následovala prohlídka ZOO.

a7.jpg
a6.jpeg
a5.jpeg
a4.jpeg
a3.jpeg
a2.jpeg
a1.jpeg

Podzimní projekt - malování v Počátkách

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg