+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

Anglický jazykový kurz - Želiv 2019

Od 29.5. do 31.5. jsme byli na 3 dením anglickém pobytu v Želivě, možnost dostal 6. a 7. ročník. Většina našich her se odehrávala v areálu restaurace Kocandy a sport kempu. Pobyt byl velmi příjemný a jídlo bylo dobré. Ale něco malého k snědku třeba nanuka jsme si mohli dojít koupit do nedalekého obchůku. Hráli jsme mnoho anglických her a báli se na stezce odvahy. Užili jsme si spoustu zábavy a dobrodružství. Rádi bychom jeli znovu, protože si myslíme, že nás to všechny v angličtině hodně posunulo, ale bohužel v 8. třídě se už nejezdí. Jsme rádi, že jsme se kurzu zúčastnili.

Želiv 4.jpg
Želiv 3.jpg
Želiv 1.jpg

Jazykový kurz německého jazyka 2019

NĚMECKÝ KURZ ŽELIV 2019

 

Dne 3.6. 2019 se žáci sedmých a osmých tříd sešli v 7:15hod. u školy, aby se zúčastnili 3. denního německého kurzu v nedaleké obci Želiv. Pan Pekárek naložil kufry a náš výlet mohl začít. Odešli jsme na autobusovou zastávku a jeli  jsme do Červené Řečice, kde na nás už čekala druhá část žáků.

Do kempu jsme šli pěšky asi 5 km. Kufry už tam na nás čekaly, a tak jsme se mohli ubytovat do chatek. Jakmile jsme byli zabydleni, začali jsme hrát hry. Nejdříve seznamovací, abychom poznali i kamarády ze 7.tříd, a potom hry zaměřené na němčinu. Nejdříve jsme byli rozděleni do 4 týmů, které představovaly 4 spolkové země Německa, o kterých jsme postupně získávali různé informace. Pak jsme měli oběd a odpočinek. Celý den jsme hráli hry a nejvíce se nám líbila ta, ve které jsme po sobě házeli balónky s vodou. Holky z deváté třídy nás totiž chtěly osvěžit, protože bylo velké vedro. Večer jsme si dali výbornou večeři a byli jsme všichni hodně unaveni.

Když jsme se ráno vzbudili a posnídali, přijel za námi Němec jménem Emmanuel. Byla s ním sranda. Zapojil se do programu. Představil nám 5 známých německých osobností, hádali jsme pohádky, které nám četl a každé družstvo i jednu z pohádek předvedlo večer jako divadelní hru. I do vodní bitvy se Emmanuel zapojil. Všichni byli úplně mokří. Převlékli jsme se a šli jsme na oběd a odpočívat. Odpoledne jsme šli na procházku, která skončila u hráze Malé přehrady. Tam jsme zůstali asi jednu hodinu. Emmanuel pak odjel autobusem domů a my šli zpátky do kempu. Tam jsme povečeřeli a měli volno, při kterém jsme hráli hlavně softbal. Na závěr jsme měli diskotéku.

Ráno bylo vyhlášení vítězů a shrnutí kurzu. Sice jsem nevyhrál, ale moc jsme si to všichni užili. Sbalili jsme si všechny věci a pan Pekárek nám je zase odvezl. Autobusem jsme přijeli zpátky do Pelhřimova, kde na nás čekaly kufry. A tak definitivně skončil „Německý kurz Želiv 2019.“

Tímto bych chtěl za všechny poděkovat panu Pekárkovi, holkám z devátého ročníku a hlavně paním učitelkám Lence Humešové a Monice Machové za skvělý kurz . Děkujeme !!!!!!

Roman Fiala, žák 8.třídy

Němčina.jpg

Kurz německého jazyka 2018

Ve dnech 23. – 25. 5. 2018 jsme my, žáci ZŠ Na Pražské, strávili 3 dny v kempu v Moravči, kde jsme se věnovali procvičování německého jazyka.

Kurz jsme zahájili ve středu ráno ve škole výrobou svých profilů, kam nám byly později zaznamenávány získané body ze všech aktivit. Poté jsme se objednaným autobusem přesunuli do Moravče.

Po ubytování, naobědvání se a polední pauze jsme začali s aktivitami. Protože bylo krásné počasí, strávili jsme skoro celé dny až do večera venku. Paní učitelky a žáci z devátých ročníků nám připravili německé aktivity plné sportu. Soutěžili jsme v týmech, jindy jako jednotlivci, hráli hru Bomba, měli noční hru plnou nejrůznějších úkolů, Vojta nás provedl Moravčí, koukali jsme na německé pohádky, dokonce si některé pohádky i zahráli a opravdu nás to bavilo.

Kryštof s sebou vzal i lano pro provazochodce, které nám napnul mezi stromy a my si po celou dobu kurzu mohli zkoušet naši zručnost a rovnováhu.

V pátek, v den odjezdu, se některým z nás ani nechtělo domů.

Závěrem bychom chtěli poděkovat oběma paním učitelkám a čtyřem žákům devátého ročníku – Kačce, Kristýně, Matyášovi a Kryštofovi, kteří pro nás připravili mnoho napínavých a zábavných soutěží. Doufáme, že v příštím roce si jazykový kurz opět užijeme.

Žákyně 7. ročníku 

Kurz německého jazyka 2018
Kurz německého jazyka 2018
Kurz německého jazyka 2018

Kurz německého jazyka 2017

Jazykový kurz NJ v Moravči

Jazykový kurz NJ v Moravči

24. května 2017 jsme se v 7:45 hodin sešli v učebně přírodopisu a řekli si pravidla a základní informace o kurzu. Potom jsme hráli hry, přivítali běžkyni na lyžích Kateřinu Neumannovou a kolem 11. hodiny jsme jeli autobusem do Moravče.

Jakmile jsme přijeli do kempu, vzal si každý své zavazadlo a vybral svou chatku. Dostali jsme klíčky, zamluvili si postele a běželi na oběd.

Po obědě jsme měli asi 2 hodiny poledního klidu, tuto dobu jsme využili k ubytování se.

Po pauze jsme hráli hry, samozřejmě v němčině. Jednalo se o běžecký diktát, logické hry a další německé aktivity. Později večer následovala večeře, improvizace německých pohádek, při kterých jsme se opravdu skvěle pobavili, hygiena a pak už hurá na kutě.

Druhý den po snídani jsme se opět věnovali procvičování německého jazyka, chvíli jsme si povídali německy, chvíli hráli různé hry. Paní učitelka a pomocnice z 9.A nám například vybraly trasu, na které byly ukryty různé úkoly a hádanky, museli jsme také hledat slovíčka a tvořit z nich věty, nebo podle obrázků vymyslet příběh a podobně.

Téhož dne nás paní učitelky provedly Moravčí a mohli jsme si nakoupit v místním obchodu.

Po večeři jsme se sešli ve společenské místnosti, zazpívali si německé písničky, nejoblíbenější písničkou se stala Die Biene Maja a dívali se na německý film, poté nás čekala noční stezka odvahy. Někteří z nás se trochu báli, nevěděli jsme, co nás čeká, ale nakonec jsme ji všichni úspěšně zvládli, důkazem bylo v samém závěru cesty podepsat se, a to jsme všichni splnili.

Třetího dne, v pátek 26. května, jsme si po snídani zahráli hru Molekuly. Hra spočívala v tom, že paní učitelka řekla nějaké německé číslo a my museli utvořit skupinku tohoto počtu. Přečetli jsme si také německou pohádku, ve které jsme měli za úkol rozdělit se do dvou skupin, dávat dobrý pozor na určitá slova a při jejich zaznění běžet, bystřejší a rychlejší družstvo vyhrálo.

Před polednem jsme si sbalili a do odjezdu autobusu jsme trávili volný čas na hřišti před chtkami.

Do školy jsme se vrátili kolem 13:30, rozebrali si svá zavazadla, rozloučili se a šli domů.

Po celou dobu nám počasí přálo, proto jsme téměř celý čas trávili venku. Jazykový kurz se nám moc líbil, proto bychom touto cestou rádi poděkovali oběma paním učitelkám a příští rok se budeme opět těšit.

Za všechny účatníky kurzu Ella Makovičková a TAmi Hrdoušková, 6.B

Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017
Kurz německého jazyka 2017

Kurz německého jazyka 2016

Hodnocení německého jazykového kurzu v Moravči

Kurz německého jazyka 2016

Německý jazykový kurz letos proběhl ve dnech 23. 5. až 25. 5. 2016 v obci Moraveč. Kurzu se zúčastnilo 20 dětí. Tyto děti zastupovaly 7., 8., a 9. ročníky.

Po celou dobu kurzu jsme měli zajištěné veškeré občerstvení, teplá jídla v podobě obědů a večeří, snídaně i svačiny formou bufetu. Všechna jídla byla výborná, ale nejlepší byl úterní dezert v podobě sladkých domácích buchet. O nás i paní učitelky bylo postaráno i v případě pitného režimu.

V kempu jsme byli ubytováni v chatkách, kde se čas od času objevil nějaký pavouk. Paní učitelka Novotná nám ale vždy pomohla, přišla a pavouka vynesla ven do přírody.

Na jídla jsme chodili do hlavní budovy, kde jsme také při nepříznivém počasí trávili čas ve společenské místnosti a věnovali se německému jazyku. V této budově se rovněž nacházely toalety a sprchy.

První den jsme do Moravče přijeli kolem 13. hodiny autobusem. Cesta se nám protáhla, neboť byl poškozen vlakový přejezd. Dopoledne jsme ještě trávili ve škole, ale už tam s námi paní učitelky procvičovaly němčinu. Byli jsme rozděleni do dvou skupinek, ve kterých jsme po celou dobu kurzu pracovali.

Po ubytování na nás již čekal oběd a celé odpoledne jsme se věnovali německým aktivitám. Protože bylo pěkné počasí, probíhala výuka venku. „Německé “ odpoledne jsme zakončili večeří a německým filmem.

Druhý den ráno probíhal v podobném duchu, ale počasí nám už tolik nepřálo, proto jsme byli ve společenské místnosti. Zde jsme se opět věnovali němčině, různým aktivitám, hrám a podobně. Po obědě jsme si udělali procházku, paní učitelky nás provedly Moravčí.

Třetího dne jsme se už chystali na návrat domů, ráno jsme po sobě uklízeli chatky, balili a na závěr jsme si společně zazpívali vybrané německé písničky a s některými se rozloučili, neboť se účastnili i anglického kurzu.

Celý kurz se nám moc líbil, příští rok si ho někteří opět rádi zopakujeme! Velice děkujeme paním učitelkám Novotné a Bečkové za příjemný pobyt v Moravči a skvělý program.

Žákyně 7., 8. a 9. ročníků

Cílem tohoto jazykového kurzu bylo zopakovat a procvičit učivo hravou formou v jiném prostředí, mimo školní třídu. Nejvíce žáky bavily hry v přírodě, stanoviště s úkoly, německá schovávaná, zpívání německých písniček, hra Aktivity, vytváření vlastního komiksu nebo puzzle.

Aby žáci pilně pracovali, čekaly na ně drobné odměny, které získávali za úspěšná řešení.

V letošním školním roce se kurzu zúčastnili jak děti, které se učí německému jazyku prvním rokem, tak ti, kteří se s ním setkávají už druhý nebo dokonce třetí školní rok. Program kurzu byl tedy upraven a přizpůsoben jejich znalostem a dovednostem.

Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016
Kurz německého jazyka 2016

Kurz anglického jazyka 2016

Hodnocení jazykového kurzu v Moravči (anglický jazyk)

Kurz anglického jazyka - hodnocení

Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ Na Pražské Pelhřimov odjeli dne 25. 5. 2016 na anglický jazykový kurz do Moravče, kde zůstali dva dny.

Jazykový kurz byl zahájen ve škole, kde žáci zůstali 3 vyučovací hodiny, rozdělili se na 6. a 7. ročníky a začal program s každou skupinkou odděleně. Poté jsme se společně vydali na autobusovou zastávku a přesunuli se autobusem do Moravče. Po příjezdu se žáci ubytovali a šli na oběd. Celé odpoledne se pak učili angličtinu formou her. Jedna z aktivit byla připravit anglické divadlo na motivy vybraných pohádek. K dispozici žáci měli anglické texty, slovníky a samozřejmě mohli požádat o radu paní učitelky. Po odpoledním programu následovala večeře a noční hra.

Druhý den byly pro žáky připraveny zábavné hry a celé dopoledne jim zpestřil rodilý mluvčí Paul, se kterým si žáci výuku užili. Po odpoledním programu, který probíhal většinou venku, protože bylo krásné počasí, byl večer zakončen diskotékou.

Třetí den se žáci po snídani sbalili a uklidili si chatky. Čekání na autobus jim zkrátily další připravené aktivity.

Jazykový kurz v Moravči se žákům líbil a všichni si ho užili a zažili spoustu legrace. Žáci měli možnost zopakovat si probírané učivo zábavnou formou, komunikovat v angličtině, což pro ně bylo přínosem.

Kurz anglického jazyka - hodnocení
Kurz anglického jazyka - hodnocení
Kurz anglického jazyka - hodnocení
Kurz anglického jazyka - hodnocení
Kurz anglického jazyka - hodnocení
Kurz anglického jazyka - hodnocení

Kurz německého jazyka 2015

Kurz německého jazyka se letos uskutečnil ve dnech 20. 5. až 22. 5. 2015 v prostorách Základní školy Pelhřimov, Na Pražské. Jeho realizace byla připravena a naplánována v kempu v Moravči, ale z důvodu velké nemocnosti v den odjezdu jsme museli tento pobyt zrušit. Z původních 17 onemocnělo 9 žáků, proto jsme celý kurz zahájili ve škole, kde jsme také po celou dobu konání zůstali. Ve školním klubu jsme si vytvořili zázemí pro konání kurzu a zde i přespávali. Co se stravování týkalo, vše bylo zajištěno tak, aby měli žáci možnost občerstvení, teplého jídla i dodržování pitného režimu. Tyto prostory samozřejmě umožňovaly i dodržování hygienických zásad. Kurzu se nakonec zúčastnili pouze žáci z 8. a 9. ročníku.

Cílem jazykového kurzu je zopakovat a procvičit učivo zábavnou formou v jiném prostředí, než je školní třída. Žáci během těchto tří dnů používali německý jazyk jako prostředek dorozumění se při plnění úkolů formou her a soutěží. Oblíbené byly hry v přírodě, plnění úkolů na stanovištích, zpívání německých písniček, hra Aktivity, ve které si žáci nejen zopakovali slovní zásobu, ale také malování, pantomimu a vyjadřování se v německém jazyce. Za zábavné shledávali také psaní obrázkového příběhu, puzzle, pexeso, luštění křížovek a „spojovaček“ nebo hru domino, kde si zopakovali i obohatili svoji slovní zásobu.

Vzhledem k tomu, že se letos kurzu zúčastnili především žáci, kteří se učí německý jazyk druhým rokem, byl program kurzu upraven a přizpůsoben jejich znalostem a dovednostem. Byl změněn hlavně rozsah slovní zásoby, vybrány jednodušší písně na zpívání v němčině, zadání úkolů na noční hru a podobně.

Z důvodu malého počtu účastníků byli žáci rozdělováni do skupin nebo dvojic a formou mnoha soutěží zkoušeli své dosavadní znalosti v oblasti německého jazyka. Motivací jim byly drobné odměny, které získávali za úspěšná řešení.

Kurz německého jazyka 2015 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2015 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2015 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2015 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2015 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2015 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2015 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2015 - hodnocení

Jazykový kurz v Moravči 2015

Jazykový kurz žáků ZŠ Na Pražské v Moravči

Ve dnech 18. - 20. května 2015 se konal jazykový kurz v Moravči zaměřený na výuku anglického jazyka pro 6. a 7. ročníky.

Do Moravče jsme jeli na kolech. Cesta nám ubíhala vcelku rychle. Po příjezdu do kempu jsme se ubytovali v chatkách a v poledne se naobědvali. Po obědě už nás čekaly aktivity a soutìže. Někdy jsme byli rozděleni do skupin, jindy podle tříd.

Velice nás bavila práce s písničkami, doplňovali jsme texty a poté i společně zpívali. Také jsme se dívali na anglický film a hráli noční hru, kterou pro nás připravili deváťáci. Druhý den jsme se samozřejmě také věnovali angličtině, hráli hry, doplňovali texty a po večeři si užili prima diskotéku. Třetí den ráno jsme se pomalu připravovali na odjezd domů, balili si kufry a čekali na autobus. Pršelo, proto jsme na kole jet nemohli.

Tento jazykový kurz jsme si velice užili, moc děkujeme paním učitelkám za báječný program a už teď se těšíme na kurz v příštím roce.

(Anička Kovářová – žákyně 6. ročníku)

Hodnocení žáků:

1. Moc se mi tady líbilo, Akorát počasí mohlo být lepší, byla tady zábava. Hrozně mě bavila noční hra i spousta dalších her. Nejlepší byla asi diskotéka, byl to takový rozlučkový večer.

2. Můj celkový dojem je více než dobrý. Někdy jsem se zasmál, odpočinul ale i něco nového naučil.

3. Dobře vymyšlené hry a zábava.

4. Celkem se mi tu líbilo a zopakovala jsem si učivo hrou.

5. Moc jsem si to užila, ale je škoda, že pršelo a potom jsme nemohli hrát hry. Jinak mě nejvíce bavilo, jak jsme hledaly ve trojici čísla.

6. Naučila jsem se něco nového, bylo to hezké.

7. Bylo to dobré, ale občas pršelo,myslím, že jsme si to užili.

8. Mně se tady líbilo, hry byly moc hezky připravené a měly smysl.

Jazykový kurz žáků ZŠ Na Pražské v Moravči
Jazykový kurz žáků ZŠ Na Pražské v Moravči

Kurz německého jazyka 2014

Kurz německého jazyka se letos uskutečnil ve dnech 14. 5. až 16. 5. 2014 na Lhotce u Černovic. Kurzu se účastnili žáci ze 7. a 8. ročníku. Cílem jazykového kurzu je zopakovat a procvičit učivo zábavnou formou v jiném prostředí než je školní třída. Žáci během těchto tří dnů používali německý jazyk jako prostředek dorozumění se při plnění úkolů formou her a soutěží. Oblíbené jsou hry v lese, plnění úkolů na stanovištích, zpívání německých písniček, dramatizace pohádky, psaní obrázkového příběhu, další hry jako např. Bingo, Bomba.

Vzhledem k tomu, že se letos kurzu zúčastnili hlavně žáci, kteří se učí německý jazyk prvním rokem, byl program kurzu upraven a přizpůsoben jejich znalostem a dovednostem. Byl změněn hlavně rozsah slovní zásoby, vybrány jednodušší písně na zpívání v němčině, zadání úkolů na noční hru a podobně. Celý kurz byl veden formou her a soutěží, za úspěšné řešení byli žáci odměňováni drobnými odměnami, dostalo se na všechny žáky.

Na Lhotce máme dobré zázemí, snídaně a večeře si připravují žáci sami. Obědy byly zajištěny ze školní jídelny, poděkování patří rodičům, kteří nám je přivezli.

Žáci hodnotí kurz německého jazyka kladně, už se těší na další ročník.

Kurz německého jazyka 2014 - hodnocení

Kurz německého jazyka 2014 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2014 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2014 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2014 - hodnocení
Kurz německého jazyka 2014 - hodnocení

Jazykový kurz Lhotka u Černovic 2014

Hodnocení kurzu na Lhotce 2014

Hodnocení kurzu na Lhotce 2014

Stejně jako každý rok se ve dnech 14.5.-16.5. 2014 konal anglický jazykový kurz na ubytovacím zařízení  Lhotka u Černovic pro šesté a sedmé ročníky. Celkem se ho zúčastnilo 40 žáků. Cílem kurzu bylo zopakovat si a upevnit učivo probrané v průběhu školního roku, ovšem v jiném prostředí, neformálními metodami v podobě her a soutěží.

Vzhledem k tomu, že i letos bylo velmi nepříznivé počasí, ubytovali jsme se stejně jako loni v hlavní budově a přilehlých vytápěných chatách. Tímto nám bohužel narostly náklady na celý kurz, neboť ubytování v hlavní budově je podstatně dražší než v chatičkách. Po zabydlení a poučení o tom, jak se mají všichni chovat, jsme se začali věnovat výuce, která byla rozčleněna do několika bloků. Žáci si tak během tří dnů vyzkoušeli velkou řadu různorodých  činností, například běhací hry, bingo, konverzaci, zopakovali si čísla a gramatiku formou pohybové aktivity a nechyběl ani zpěv anglických písní. První večer děti čekala anglická noční hra, které předcházela projekce filmu v originálním znění.Oproti loňskému roku byl program přepracován a doplněn o nové aktivity a zábavné hry : Adjectives, Finding Picture, Family Tree, Find your friend, Queue, Make up the story a další. Celý kurz byl veden v soutěživém duchu a děti,  kterým se dařilo, dostaly drobné odměny. Obědy byly zajištěny prostřednictvím naší školní jídelny a rodiče nám je na Lhotku dovezli. Podle našeho názoru je tato forma výuky pro žáky přínosná a zábavná, a proto bychom jí chtěli zařadit pouze s drobnými tematickými obměnami i v dalších letech.

Hodnocení žáků:

1. ,,Na Lhotce se mi líbilo, byla tu sranda, jak se žáky, tak s učiteli.“

2. ,,Byla tu zábava a určitě se sem budeme chtít vrátit“.

3. ,,Líbily se mi programy, bylo to zábavné.“

4. ,,Bylo to fajn, ale některá hra mě moc nebavila, ale zase jsem si tu zopakovala věci, co jsem už zapomněla.“

5. ,,Moc se mi tu líbilo, jen byla zima. Hry byly zábavné.“

6. ,,Naučila jsem se nové věci, které budu v budoucnu potřebovat.“

7. ,,Moc se mi tu líbilo, protože byl zábavný program. Lepší by bylo, kdyby bylo lepší počasí.“

8. ,,Líbilo se mi tu a program byl super. Jen se mi nelíbily zaprášené postele.“

Hodnocení kurzu na Lhotce 2014
Hodnocení kurzu na Lhotce 2014
Hodnocení kurzu na Lhotce 2014
Hodnocení kurzu na Lhotce 2014
Hodnocení kurzu na Lhotce 2014
Hodnocení kurzu na Lhotce 2014

Jazykový kurz Lhotka u Černovic 2013

JAZYKOVÝ KURZ LHOTKA U ČERNOVIC 22. 5. – 24. 5. 2013

JAZYKOVÝ KURZ LHOTKA U ČERNOVIC 22. 5. – 24. 5. 2013

Ve dnech 22. 5. – 24. 5. 2013 se jako již tradičně  konal na ubytovacím zařízení  Lhotka u Černovic anglický jazykový kurz pro šesté a sedmé ročníky. Celkem se ho zúčastnilo 36 žáků. Dále s námi jeli čtyři žáci devátého ročníku, kteří měli za úkol pomáhat s organizací jednotlivých činností.  Cílem kurzu bylo zopakovat si a upevnit učivo probrané v průběhu školního roku, ovšem v jiném prostředí, neformálními metodami v podobě her a soutěží.

Po příjezdu na Lhotku nás velmi nepříznivé počasí oproti jiným ročníkům donutilo ubytovat se v hlavní budově a přilehlých vytápěných chatách. Tímto nám bohužel narostly náklady na celý kurz, neboť ubytování v hlavní budově je podstatně dražší než v chatičkách. Po zabydlení a poučení o tom, jak se mají všichni chovat, jsme se začali věnovat výuce, která byla rozčleněna do několika bloků. Žáci si tak během tří dnů vyzkoušeli velkou řadu různorodých  činností, například běhací hry, bingo, konverzaci, zopakovali si čísla a gramatiku formou pohybové aktivity a nechyběl ani zpěv anglických písní. První večer děti čekala anglická noční hra, která je velmi bavila. Celý kurz byl veden v soutěživém duchu a děti,  kterým se dařilo dostaly drobné odměny.

Obědy byly zajištěny prostřednictvím naší školní jídelny a velký dík patří paní Kociánové, která nám  je každý den zcela nezištně vozila.

Podle našeho názoru je tato forma výuky pro žáky přínosná a zábavná, a proto bychom jí chtěli zařadit pouze s drobnými tematickými obměnami i v dalších letech.

Hodnocení žáků:

1. ,,Naučila jsem se spoustu nových věcí, Hodně jsem se pobavila a také si zazpívala.“

2. ,,Vůbec všechno bylo OK až na počasí“.

3. ,,Program se mi moc líbil, jen bych chtěla budíček i večerku o trochu déle.“

4. ,,Program byl pěkný a plný her, jen nám byla zima.“

5. ,,Byl to skvělý kurz, dobře připravené hry na opakování a spousta zábavy“

6. ,,Neměnila bych nic kromě počasí.“

7. ,,Bavilo mě to jen něco bylo nudné.“

8. ,,Program byl zábavný někdy i náročný, ale příští rok, kdyby to bylo možné bych jela znovu .“

9. „ Velice se mi tu líbilo, byla tu velice dobrá nálada, jen velkým mínusem bylo topení, které první noc netopilo.

Jazykový kurz Lhotka u Černovic 2013
Jazykový kurz Lhotka u Černovic 2013
Jazykový kurz Lhotka u Černovic 2013
Jazykový kurz Lhotka u Černovic 2013
Jazykový kurz Lhotka u Černovic 2013

Jazykový kurz Lhotka u Černovic 2012

JAZYKOVÝ KURZ LHOTKA U ČERNOVIC 23. 5. – 25. 5. 2012

Ve dnech 23. 5. – 25. 5. 2012 se konal na základně Lhotka u Černovic anglický jazykový kurz pro šesté a sedmé ročníky. Jeho cílem bylo nejen zopakování si či upevnění látky probrané během školního roku, ale také rozvoj komunikativních schopností žáků v cizím jazyce. Výuka probíhala v příjemném prostředí. Pro žáky byly připraveny různé hry, takže si procvičili cizí jazyk zábavnou formou.   

Kurzu se zúčastnilo celkem 38 žáků z 6. a 7. ročníků. Po příjezdu na Lhotku následovalo ubytování v chatkách a poučení o tom, jak se mají všichni chovat. Poté jsme se začali věnovat výuce, která byla rozčleněna do několika bloků. Žáci si tak během tří dnů vyzkoušeli mnoho různorodých činností například křížovky, bingo, konverzaci, zopakovali si čísla a gramatiku formou pohybové aktivity a nechyběl ani zpěv anglických písní. Zařazeny byly i poměrně náročné cambridgeské testy KET, na nichž si žáci vyzkoušeli svou znalost jazyka. První večer byl věnován dramatizaci na vybraná témata, jak jinak než v anglickém jazyce. Žáci tak dostali prostor pro kreativní ztvárnění scének, což je velmi bavilo, jak potvrzuje jejich hodnocení kurzu. Slovní zásobu si dále procvičili v soutěživých hrách, za které dostali drobné odměny. Pro žáky byla připravena i noční hra, při které hrál opět důležitou roli anglický jazyk, protože při ní žáci odpovídali na anglické otázky. 

Protože se počasí vydařilo, využily děti bazén k odpolednímu koupání a také všechny aktivity probíhaly ve venkovních prostorách areálu. Žáci hodnotili ubytování, stravu i vlastní výuku vesměs pozitivně. Podle našeho názoru je tato forma výuky pro žáky přínosná a zábavná, a proto bychom jí chtěli zařadit pouze s drobnými tematickými obměnami i v dalších letech.

Hodnocení žáků:

1. ,,Hráli jsme hodně her, které mě bavily.“

2. ,,S ubytováním jsem byla spíše spokojená, jen mi byla trochu zima.“

3. ,,Bylo to tu fajn. Moc se mi tu líbilo. Program byl mnohem lepší než loni.“

4. ,,Líbilo se mi tady snad všechno. Byli tady skvělí učitelé.“

5. ,,Gramatická cvičení hodnotím známkou 2- moc mi to nešlo.“

6. ,,S jídlem jsem byla většinou spokojená.“

7. ,,Noční hra byla dobrá a celý kurz byl skvělý.“

8. ,,S programem jsem byla spokojená, protože mě soutěže velmi bavily.“

Jazykový kurz Lhotka u Černovic
Jazykový kurz Lhotka u Černovic
Jazykový kurz Lhotka u Černovic
Jazykový kurz Lhotka u Černovic

Kurz německého jazyka - Lhotka u Černovic

Kurz německého jazyka -  Lhotka u Černovic, 23. 5. – 25. 5. 2012

Ve dnech 23. – 25. května 2012 se konal kurz německého jazyka na ubytovacím zařízení DÚSP Černovice na Lhotce u Černovic. Tento kurz byl financován samotnými žáky. Obědy jsme měli zajištěné ze školy, rodiče nám je přivezli, snídaně a večeře jsme hradili z vybraných peněz. Kurz byl nabídnut žákům z 6. až 9. třídy, které se učí německý jazyk jako druhý cizí jazyk v rámci volitelného předmětu. Přihlásilo se celkem 10 žáků (3 žáci ze 7. ročníku, 5 z 8. r., 2 z  9. ročníku). Vzhledem k tomu, že se kurzu již někteří žáci účastnili v loňském roce, bylo potřeba obměnit a upravit program, s žáky z 9. třídy bylo počítáno jako s pomocníky, kteří připravovali aktivity v přírodě i v učebnách, pomáhali s opravováním úkolů, tím si také procvičovali německý jazyk. V době, kdy nebylo jejich pomoci třeba, řešili úkoly testové a poslechové nebo se zapojovali do aktivit s 8. třídou.

Po ubytování a základním poučení o pravidlech byly děti rozděleny do pracovních skupin podle ročníků a začaly jednotlivé výukové bloky.

Kurz byl zaměřen na opakování a upevnění látky probírané během školního roku, na konverzaci v německém jazyce. Kurzu se účastnili žáci z různých ročníků, s různou úrovní zvládnutí německého jazyka, pracovali proto ve skupinách, mohli si tak navzájem pomoci, využívali při řešení úkolů slovníky. Počasí nám letos opravdu přálo, mohli jsme tak značnou část aktivit realizovat venku. Formy práce jsou přizpůsobovány jinému prostředí, než které nám umožňuje škola, většina aktivit je plánována v přírodě, v terénu, ne v lavicích. Německý jazyk si žáci procvičovali zábavnou formou, různými formami práce: skládání rozhovorů z jednotlivých vět, sestavování rozhovorů na daná témata, hry – Bingo, obrázkové LOTO, Slovíčkový král, Bomba, hledání slov a sestavování vět, fonetické hry, křížovky, pohybové aktivity v přírodě – testové a jiné úkoly na stanovištích, dramatizace pohádky, zpívání německých písní, jejich doplňování a překlad.

Názory některých žáků na kurz:

V. Králová, 8. roč.: Jezdím sem už třetím rokem a doufám, že i příště pojedu a budu si moci procvičit němčinu. Letos jsme opět hráli divadlo v němčině. Všem se to moc povedlo. Bavily mě běhací hry, při kterých jsme řešili různé úkoly zadané německy. Noční hra byla skvělý nápad, je zajímavé sledovat, jak se mladší žáci bojí. Nejvíce se mi líbila hra Bomba. Vzhledem k tomu, že nerada píši, se mi úplně moc nezamlouvalo doplňování do pracovních listů, i když byly nazvány „Hraní se slovesy“ apod.

P. Hruška, 8. roč.: Pobyt na Lhotce se mi moc líbil. Hráli jsme různé hry a dělali různé aktivity. Za jejich splnění jsme dostávali různé obrázky, kdo jich měl nejvíce, vyhrál sladkou odměnu. Nejvíce se mi líbila noční hra.

Š. Zdeněk, 8. roč.: Pobyt na Lhotce se mi líbil. Bavily mě hry. Líbila se mi hra, při které jsme hledali papíry, na kterých byly napsané věty. Hráli jsme ve dvojicích, jeden si větu přečetl, zapamatoval, běžel ji nadiktovat druhému, pak jsme z vět složili příběh. Nakonec se ta hra vyhodnotila, dostali jsme body v podobě pohlednic známých filmových postav.

K. Baštářová, j. Jírová, 8. roč.: Pobyt na Lhotce se nám velice líbil, pestrý program, zábava a společnost nám vyhovovaly. Tady nás němčina moc baví, nemusíme se stresovat ze známek, učíme se zábavnou formou, rády bychom sem jezdili vícekrát za školní rok. Závěrečné hodnocení kurzu na |Lhotce dopadlo na 1.

T. Chalupa, L. Hložek, O. Vítek, 7. roč.: Při aktivitách v němčině jsme vzorně pracovali. Hráli hry, vyplňovali testy, pracovní listy, hledali jsme papírky s německy psanými úkoly. Bavila nás hra Bomba, při které jsme si procvičovali slovíčka. Německé hry na Lhotce byly důmyslně vymyšlené, líbili se nám, až na divadlo.

E. Dolejší, E. Schmidtová, 9. roč.: Na Lhotce se nám líbilo. Celé tři dny jsme se pilně učili němčinu, hráli spoustu úžasných her, běhali jsme po lese a při tom se také učili. Neminula nás ani noční hra, která se stala na Lhotce už tradicí. Je nám velice líto, že jsme tu už letos naposledy. Věříme, že si to tu mladší generace vždy stejně užijí jako my.

V konání kurzů německého jazyka budeme pokračovat.

Mgr. Jaroslava Novotná

Kurz německého jazyka -  Lhotka u Černovic
Kurz německého jazyka -  Lhotka u Černovic
Kurz německého jazyka -  Lhotka u Černovic
Kurz německého jazyka -  Lhotka u Černovic