Jsme už čtvrťáci, co umí vzít za práci…

4.B.jpg

V letošním roce navštěvuje naši třídu 29 žáků – 14 kluků a 15 holčiček.

1.Bílková Apolena

27. Zeisová Eliška

28. Žáček Jiří

29. Burianová Elen

Hned druhý den ve škole jsme si odsouhlasili pravidla třídy a každý z nás dal jako souhlas „svoji ruku“.

4.B - pravidla.jpg

Pražská se hýbe!

Naše třída se zapojila do sportovního projektu Pražská se hýbe. Každý žák ze třídy měl po dobu šesti týdnů naběhat, nachodit nebo najezdit alespoň 25 km. To se nám povedlo a s 80 kilometry na osobu jsme se tak probojovali na 2. místo. Radost z výhry byla nepopsatelná. Pan ředitel věnoval dětem za jejich snahu šek na 3000 Kč na společnou třídní akci a dále děti obdržely pochvalný list. Již teď se těšíme na další ročník soutěže

Pražská se hýbe2.jpg
Pražská se hýbe1.jpg
Pražská se hýbe  foto.docx.jpg

Tancování s Hodinou H

V úterý 15. 6. 2021 jsme se vydali se třídou na hřiště na taneční workshop. Společně jsme si vyzkoušeli různé druhy moderních a streetových tanců, zahráli jsme si hry a zkrátka jsme si celou akci užili. :-) Děkujeme Hodině H za velmi příjemnou hodinu tance.

H2.jpg
H1.jpg

Přírodovědné bádání

"Minulou lekci jsme věnovali pozorování žížal. Zjistili jsme, že žížaly jsou schopné promíchávat jednotlivé vrstvy zeminy. Uvědomili jsme si, že žížaly jsou pro nás velice důležité, a proto si převážná většina z nás myslí, že by žížaly měly být chráněné."

"Následující hodinu jsme si hráli s přírodninami v Městských sadech. Zkusili jsme vyhledávat přírodní předměty na počáteční písmena abecedy, což se zdálo jako snadný úkol, ale opak byl pravdou. Dále jsme dle naší fantazie sestavili z přírodnin zvířátka, kterým jsme vnukli vlastnosti a vymysleli o sestaveném tvorovi jeho vlastní životní příběh.”

b5.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Předvánoční přírodovědné bádání

Zjišťovali jsme stáří vánočního stromečku a při té příležitosti jsme si ho ozdobili a zazpívali jsme si přitom koledy.
  Bylo to fajn :)

pb5.jpg
pb4.jpg
pb3.jpg
pb2.jpg
pb1.jpg

Předvánoční čas

Letošní vánoční atmosféru nasáváme na procházkách. Společně jsme se vydali ke kapli sv. Floriána a také na náměstí okouknout krásný vánoční stromeček.

4.B1.jpg
4.B.jpg

I v letošním roce nás čeká řada akcí.

9. 9. 2020 – Vrakbar – preventivní vrstevnický program

17.9. 2020 – Dopravní hřiště

MOJE BEZPEČÍ - Vrakbar

Ve středu 9. 9. jsme se zúčastnili preventivního programu Vrakbar, který měl tentokrát téma MOJE BEZPEČÍ.

Společně jsme se věnovali aktivitám a diskusím na toto téma. Dozvěděli jsme se, jak se bezpečně chovat doma, na ulici, ale také na internetu. Program se nám velice líbil.

vrakbar4.jpg
vrakbar3.jpg
vrakbar2.jpg
vrakbar1.jpg

Celorepublikový olympijský běh

Ve středu 16. září se celý první stupeň naší školy sešel na sportovní akci v Sadech. Děti si přišly společně zaběhat pro radost. Běžely olympijský běh na 500 metrů po krásné trati. Do této akce byly zapojeny školy z celé republiky. Celá akce se velice vydařila, počasí nám také přálo.

běh3.jpg
běh1.jpg
běh2.jpg

Dopravní výchova

Žáci čtvrtých tříd se již tradičně účastní dopravní výchovy na dopravním hřišti v Pelhřimově. My jsme se na výuku vypravili ve čtvrtek 17. září. Děti si zde zopakovaly pravidla silničního provozu a to, jak se chovat na silnici na kole. Pak došlo i k praktické výuce na kolech na dopravním hřišti. Čtvrťáci si vyzkoušeli nejen jízdu podle pravidel silničního provozu, ale i jízdu zručnosti. Celé dopoledne se dětem velice líbilo.

hřiště3.jpg
hřiště2.jpg
hřiště1.jpg

Přírodovědné bádání 1

V blízkosti školy jsme pomocí smýkacích sítí “lovili” bezobratlé živočichy, které jsme určovali dle obrázkových klíčů. Poznali jsme mnoho nových druhů zejména pavouků a brouků.

přírodovědné bádání - 1d.jpg
přírodovědné bádání - 1c.jpg
přírodovědné bádání - 1b.jpg
přírodovědné bádání - 1a.jpg

Přírodovědné bádání 2

Na začátku října nám počasí přálo, tak jsme vyrazili ven určovat listy listnatých stromů. V Děkanské zahradě jsme našli hned několik zajímavých stromů, jejichž listy si vylisujeme a vytvoříme tak originální listové leporelo.

přírodovědné bádání - 2b.jpg
přírodovědné bádání - 2a.jpg

Pracovní činnosti

Při pracovních činnostech se zejména na podzim snažíme využívat co nejvíce přírodní materiály. Udělali jsme ježky z bukvic, navlékali korálky z jeřabin a z kukuřice jsme si vyrobili postavičky Mimoňů.

Pracovní činnosti.JPG