1.  Bratrů Ondřej

Konverzace Aj                           Tomáš Bečka

Autobahnspiel

AUTOBAHNSPIEL 21.11.

Dne 21. listopadu jsme se společně s 5.A a 6.A zúčastnili projektu Autobahn. Akce se konala od 8.30 do 9.30 v tělocvičnách naší školy. Smyslem hry bylo projít 16 německých měst a nasbírat co nejvíce kilometrů. Nejvíce nás zaujalo město Hamburg ve kterém jsme se fotili jako fanoušci některého z německých týmů. Na konci se otevíral trezor pomocí kódu jednoho z měst. V závěru byli vyhlášeni vítězové a bohužel jsme museli na vyučování. Akce se nám líbila.

Vida centrum

VIDA CENTRUM Brno 19.11.

V úterý 19.11. jsme navštívili  VIDA centrum v Brně. Expozice byly velmi zajímavé, měli jsme možnost si vybrat z několika výukových programů. Exkurze byla velmi poučná, odnesli jsme si hodně nových poznatků. Byli jsme rádi, že i cesta po dálnici proběhla bez komplikací.

Rekord

REKORD k 17.11.

15.11. se naše škola zúčastnila rekordu ke 30. výročí Sametové revoluce 1989. Rekordu se přibližně zúčastnilo 1450 lidí, hlavně žáků pelhřimovských škol. Podle nakreslené šablony jsme se rozestavili podle barev a vytvořili tak, tvar písmene „V“ v barvách české vlajky. Naše škola byla v modré barvě. Akce se povedla a vše natáčely televizní stanice.

Rekord 15.11_.jpg

Projektový den

Projektový den 13.11.

Dne 13.11. proběhl ve škole projektový den. Nejdříve jsme začali finanční výchovu s paní učitelkou Omarovou, kde jsme vyplňovali pracovní list. Pan Tomáš Starosta nám v další hodině připravil povídání o půjčkách. V učebně počítačů jsme dělali dopravní testy. V dalších hodinách nás rozdělili na kluky a holky a střídali jsme přednášky s paní lektorkou a povídání s paní učitelkou na téma sexuální výchova. Projektový den končil hodinou dopravní výchovy, kde jsme diskutovali o dopravě v Pelhřimově. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a projektový den se nám líbil.

Projekt 13.11_.jpg

Výlet Slovensko

Návštěva dětí ze Slovenska

Minulý týden nás, šesťáky ZŠ Na Pražské Pelhřimov, navštívili vrstevníci z družební školy v Dolním Kubíně.

Přijeli ve středu 22.5.před obědem. Přivítání bylo sice trochu rozpačité, ale brzy jsme se skamarádili a ani menší jazyková bariéra nám nedělala problém. Po obědě jsme si společně vyrazili zasportovat do areálu Beach-volejbalu. K večeři jsme měli špekáčky a klobásky, které všem moc chutnaly. My jsme se kolem deváté odebrali domů, děti ze Slovenska ulehly na svých karimatkách v tělocvičně.

Druhý den dopoledne je naše paní učitelky provedly po památkách města a odpoledne jsme se už společně vydali autobusem na Křemešník. Zde jsme si prohlédli kostel Nejsvětější Trojice a vystoupali na rozhlednu Pípalku. Zpět jsme se měli vracet pěšky, ale kvůli špatnému počasí jsme opět využili autobus. Po návratu jsme nejprve hráli různé hry na hřišti, pak si dali objednané pizzy a ještě chvíli společně fandili našemu hokejovému týmu v utkání s Německem. Odpoledne uteklo jako voda a před námi byl poslední den.

V pátek jsme se k naší velké radosti dopoledne neučili, protože pro nás paní učitelky nachystaly hru ve městě. Ve skupinkách jsme měli s našimi slovenskými kamarády chodit po vyznačené trase a plnit do pracovních listů různé úkoly. Nejvíce se Slovákům líbilo naše náměstí a nábřeží Rekordů a kuriozit.

Po obědě nastal čas loučení a poslední výměny kontaktů. Neloučili jsme se však nadlouho, protože už za měsíc naše nové přátele navštívíme u nich, v Dolním Kubíně. Už se moc těšíme a doufáme, že si to opět skvěle užijeme!

Slovensko 2.jpg
Slovensko 1.jpg