Třída 7. A

28. Lettrich Dominik

29. Slavík Tomáš

Čas vyučovacích hodin

0    -      7.00 –  7.45                                        5   -    11.50  -  12.35

1    -      8.00 -   8.45                                        6   -    12.45  -   13.30

2    -      8.55  -  9.40                                        7   -     13.40  -  14.25

3    -    10.00 – 10.45                                       8   -     14.35  -  15.20

4    -    10.55 – 11.40                                       9   -     15.25  -  16.15

Vyučující jednotlivých předmětů:

p. Monika Machová

Tv - chlapci – p. Jan Zour

p. P. Hendrychová

Rozvrh hodin 7.A

Plán třídního učitele

Projektový den

Projektový den 28. 11. 2018

Jako každý podzim proběhl na naší škole projektový den. Tento den mají žáci dvouhodinové bloky na tři témata: finanční gramotnost, dopravní výchova a sexuální výchova. Zveme do školy odborníky na daná témata. Důležité informace ze světa financí dětem zprostředkoval Tomáš Starosta, s problematikou dopravní výchovy nám pomohli zástupci dopravní policie z Pelhřimova a změny v dospívání vysvětlila paní Paroubková z Času proměn. Můžete se seznámit s názory některých žáků ze 7. A.

Tento den byl velice zajímavý. Asi bych úplně nemohla říct, která hodina byla nejlepší, protože všechny byly hodně zajímavé. Např. finanční gramotnost, ta mě tentokrát opravdu bavila. Dozvěděla jsem se spoustu potřebných informací do života a ne jen to. O sexuální výchově jsem se spoustu nových věcí dozvěděla o dospívání. Ani dopravní výchova nebyla vůbec špatná, myslím si, že spoustě z nás nahnaly různé nehody strach a tak radši budeme vzorní a budeme dodržovat všechna pravidla pro naši bezpečnost. Určitě mi tento den něco nového přinesl a také jsem si ho užila.

Terezka Svobodová

Projektový den se podle mě vydařil. Nejvíce se mi líbila přednáška na téma finanční gramotnost s Tomášem Starostou. Zaujalo mě, jak se nám snažil dát radu – jak jít a zvládnout život bez dluhů.

V rámci dopravní výchovy bylo poučné, když dopravní policisté ukazovali, jak snadno a rychle se srazí auta a vznikne dopravní nehoda. Další část dopravní výchovy na počítačích se mi líbila, protože tam byly krátké testy, které byly poučné, hodně jsem si z toho odnesl. Pro mě byly zajímavé testy s dopravními značkami a křižovatkami.

S třídní paní učitelkou Novotnou jsme hráli hru na téma finanční gramotnost. Hra byla velmi pěkná, zajímavá, jen škoda, že na ni bylo málo času. Škole děkuji za její zakoupení, protože si myslím, že je to skvělá pomůcka.

Asi nejméně mě oslovila hodina sexuální výchovy. Vím, že je to pro nás důležité téma do budoucnosti, ale v tuto chvíli pro mě byla zajímavější jiná témata. Ale vím o spolužácích, kterým se toto téma líbilo.

Celý den probíhal bez komplikací, každý se dozvěděl něco pro něj důležitého a já jsem rád, že takovéto projektové dny v naší škole jsou.

Vojtěch Výborný

Nejvíce se mi líbila finanční výchova. Dozvěděla jsem se pár nových věcí, které se hodí do života. Pán byl milý a uměl věci vysvětlit.

Viktorie Hurdová

Finanční gramotnost se mi líbila díky Tomáši Starostovi, byl příjemný a vše nám vysvětlil. Dopravní výchova mě bavila díky policistům, kteří nám vysvětlili, jak se chovat na silnici.

Nejvíce mě bavila dopravní výchova s policisty.

projekt 5.jpg
projekt 4.jpg
projekt 3.jpg
projekt 2.jpg
projekt 1.jpg

Projekt Lípy Vysočiny

V souvislosti s oslavami  100. výročí vzniku republiky se naše škola přihlásila k projektu vyhlášenému Krajem Vysočina Lípy Vysočiny. Třída 7. A využila možnost účasti na tomto projektu. V úterý 23. 10. 2018 vysadila na školním pozemku lípu srdčitou. Připojila se tak k pokusu o nový český rekord -.vysadit co nejvíce lip v jednom kraji v průběhu 10 dnů, a to od 18. 10. do 28. 10 2018.

Vyjádřili jsme tak společně sepětí s předky a ztotožnění s ideály, na nichž byla Československá republika založena. Kromě toho se zapíšeme společně do České knihy rekordů!

lípa6.jpg
lípa5.jpg