+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

Halloween

Pelhřimovská ZŠ Na Pražské připravila pro své žáky halloweenské odpoledne

 

V pátek 25. října 2019 si žáci osmých a devátých tříd základní školy Na Pražské v Pelhřimově připravili pro své mladší spolužáky halloweenský průvod. Celé odpoledne bylo věnováno žáčkům druhé a třetí třídy. Celé akce se zúčastnilo 83 chlapců a děvčat, kteří v halloweenských převlecích procházeli spolu se svými průvodci vyzdobenými chodbami školy, aby zde plnili nejrůznější úkoly. Na malé návštěvníky totiž čekalo deset stanovišť, na kterých museli prokázat nabyté znalosti a bystrou mysl při skládání zadaných úloh. Formou zábavných her si tak například otestovali svou znalost anglických slovíček nebo zručnost při luštění hlavolamu. Nechyběly ani zábavné hádanky nebo střely míčků na určený cíl. Za každý splněný úkol pak žáčci dostali malou odměnu, přičemž na úplném konci každý z účastníků obdržel diplom za absolvování halloweenského průvodu a také balíček s halloweenskými sladkostmi. Akce se žákům velice líbila, moc si ji užili a už teď se těší na příští rok.

hal4.jpg
hal3.jpg
hal2.jpg
hal1.jpg

Výlet do Anglie 2017

Před pár dny jsme se s naší ZŠ Na Pražské vrátili z výletu do Anglie. My samy za sebe musíme uznat, že Londýn a vše, co jsme viděly dosud jen na obrázcích nebo třeba na sociálních sítích, je úplně něco jiného než ve skutečnosti.

Neskutečně jsme se těšili na to, až uvidíme nejznámější památky a zajímavosti Londýna a jeho okolí. Za ty čtyři krátké dny jsme toho stihli opravdu hodně a to díky naší skvělé paní průvodkyni, která byla velice sympatická a vůči nám velice ohleduplná. Shodli jsme se, že největším zážitkem byla jízda Londýnským okem. Byli jsme z toho dost nervózní (i když to na nás nebylo vůbec vidět), ale naše nadšení a radost z toho, že jsme konečně v našem vysněném městě, byla větší.

V Londýně jsme bydleli v britských rodinách, a i když jsme se toho nejvíce obávali, rodina, ve které jsme bydlely my dvě, byla moc fajn.
Samozřejmě jsme nejeli jen s paní průvodkyní, ale také s paní učitelkami, které nás ve škole učí angličtinu. Hned cestou tam jsme si všímali, že toto není takový ten obyčejný školní výlet (jako když jezdíme každoročně na konci roku s naší třídou), ale výlet, při kterém se k nám paní učitelky chovaly jako naše kamarádky, se kterými jsme se vydali na výlet. Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem paním učitelkám, že to všechno dokázaly zorganizovat a připravit. Za všechny zúčastněné DĚKUJEME.

Celého výletu jsme se trochu obávali, ale nakonec je z něj jeden z nezapomenutelných zážitků a budeme na něj moc rády vzpomínat.

Nela Nápravníková, Johana Drahná, 8.B.

Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017
Výlet do Anglie 2017

Rodilý mluvčí

Naše škola nám již třetím rokem umožňuje účastnit se hodin s rodilým mluvčím z Velké Británie, které se konají přibližně jednou za měsíc.

Tyto hodiny probíhají dopoledne a pomáhají nám procvičit si konverzaci a zlepšit výslovnost. Jsou pro nás jedinečnou příležitostí, jak se setkat s rodilým mluvčím. Na hodiny si vždy připravíme různé otázky, na ně pak Paul odpovídá či se nás sám ptá. 

Odpoledne, tzn. v našem volném čase, nám škola nabízí projekt Let´s go, kde si s rodilým mluvčím povídáme o různých zemích. Předem si připravíme materiály, samozřejmě v anglickém jazyce. Rodilý mluvčí zajímavě o těchto zemích vypráví, popřípadě se s námi podělí o zkušenosti z vlastního cestování. Putovali jsme společně po několika zemích a mluvili například o Velké Británii, Americe, Novém Zélandu či Irsku. Tyto hodiny nás velmi baví, protože se vždy něco nového dozvíme a ještě se u toho hodně nasmějeme. Informace z projektu se nám hodí i v zeměpise.

Všechny aktivity, které na naší škole probíhají, jsou dobrovolné, zábavné a hodně se při nich naučíme. Je to vlastně taková škola hrou, navštěvuje ji každý měsíc poměrně velké množství žáků a zlepšují se v anglickém jazyce. Tyto aktivity se konají ve spolupráci s jazykovou školou Zachová, od níž na konci školního roku vždy obdržíme nějaké drobnosti. Doufáme, že tato spolupráce bude probíhat i v příštích  letech.

Rodilý mluvčí
Rodilý mluvčí
Rodilý mluvčí
Rodilý mluvčí
Rodilý mluvčí

Američtí studenti

AMERIČTÍ STUDENTI NAVŠTÍVILI ZŠ NA PRAŽSKÉ V PELHŘIMOVĚ

V pondělí 3. října 2016 zavítali na ZŠ Na Pražské v Pelhřimově američtí studenti ze Severní Karolíny. Celý týden navštěvovali hodiny anglického jazyka na prvním i druhém stupni.

Zatímco hodiny na prvním stupni naší školy byly zaměřeny na procvičování slovní zásoby, zpívání a hraní her, hodiny na druhém stupni se nesly v duchu konverzace.

Studenti se nám v úvodu hodiny nejprve představili, vyprávěli nám o své rodině, jejich zemi a téměř vždy nám sdělili něco překvapivého. Po vzájemném představení jsme si společně povídali o tématech, která byla připravena. Pokaždé nás milí hosté pobavili, jelikož humor americkým studentům rozhodně nechyběl.

Díky této návštěvě, která se koná na naší škole pravidelně dvakrát až třikrát do roka, máme možnost rozšířit si komunikační schopnosti a odposlouchat americký přízvuk. Tyto zážitky nás také kromě jiného motivují k učení angličtiny. Mnozí si tak uvědomí důležitost anglického jazyka, který je zapotřebí i v běžném životě. Zároveň se díky těmto hodinám naučíme  komunikovat cizím jazykem.

Ráda bych za nás, všechny žáky, poděkovala vedení ZŠ Na Pražské a učitelům, kteří nám umožňují výuku s americkými studenty. Do budoucna se budeme těšit na další návštěvy.

(Žákyně 9. ročníku Slabá Veronika)

Američtí studenti
Američtí studenti
Američtí studenti

Americká diplomatka

AMERICKÁ DIPLOMATKA NA ZŠ NA PRAŽSKÉ

Dne 10. února 2015 přijela na naši školu diplomatka z USA. Většina z nás byla z tohoto setkání trochu nervózní, protože jsme ji vůbec neznali. Když jsme se s ní však seznámili, nervozita z nás opadla, jelikož byla mladá a velmi milá. Strávili jsme v její společnosti dvě zábavné a podnětné vyučovací hodiny, při kterých jsme mluvili pouze anglicky.

První hodinu jsme společně diskutovali, abychom se o ní dozvěděli co nejvíce informací. Zjistili jsme mnoho zajímavostí o jejím životě, práci a všedním životě v USA. Měli jsme připravené velké množství otázek, které nám usnadnily udržení stálé konverzace.

Druhou hodinu jsme diplomatce předvedli připravené prezentace. Tyto prezentace jsme dělali ve dvojicích na různá témata. Povídali jsme o českých památkách, Praze, jídle, politice, sportu, hudbě, přírodě a našem městě Pelhřimovu. Hodně jsme se nasmáli a naučili. Každý z nás dostal nějaké drobnosti a my jsme paní diplomatce na oplátku darovali krásné květiny. Po skončení poslední prezentace jsme se rozloučili a poděkovali jí za návštěvu.

Myslíme si, že se hodiny vydařily. Zcela jistě byly obě strany spokojeny. Žákům naší školy udělala konverzace v angličtině velkou radost. Doufám, že naše škola bude i nadále pokračovat v podobných projektech.

Anglie

Od 3. 5. do 8. 5. jsme byli se školou ZŠ Na Pražské a čtyřmi žáky z Nové Cerekve na poznávacím zájezdu v Anglii. Náš výlet začal na parkovišti u KD Máj v Pelhřimově, kde jsme všichni nastoupili do autobusu, a čekala nás 17 hodinová cesta. Na začátku nás uvítala naše průvodkyně Jana Reinhartová, která nám představila Anglii. Naše cesta vedla přes Českou republiku, Německo, Belgii, Francii a trajektem až do Anglie. Z trajektu jsme viděli krásné křídové útesy v přístavu Dover, a poté jsme navštívili katedrálu v Canterbury a měli možnost zakoupit si suvenýry. Za další dvě hodiny na nás už čekaly rodiny, které nám poskytly stravu a ubytování. Druhý den jsme jeli na výlet do městečka Hastings a navštívili jsme pašerácké jeskyně. Třetí a čtvrtý den jsme strávili v Londýně, kde jsme viděli nejznámější památky jako například Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Londýnské oko a další. Část skupiny žáků se šla podívat na stadion FC Chelsea, kde si měli možnost prohlédnout kabiny fotbalistů a další místnosti, které jsou součástí tohoto slavného stadionu. Ve čtvrtek navečer jsme se s Anglií rozloučili a Eurotunelem přejeli do Francie, poté jsme pokračovali po dálnici až do České republiky.

Tento výlet byl báječný a doufáme, že si ho budeme moci v budoucnu zopakovat.

Anglie
Anglie
Anglie

Studijní pobyt v Anglii

Výlet ZŠ Na Pražské do Anglie

Dne 24. 10. 2015 se 45 žáků ze ZŠ Na Pražské zúčastnilo týdenního naučného pobytu ve Velké Británii.

Po celou dobu jsme měli k dispozici průvodkyni Simonu Kopeckou. Ve Francii jsme nastoupili na trajekt, který nás dovezl do anglického Doveru. Poté jsme pokračovali do města Paignton, kde jsme navštívili místní ZOO. K večeru jsme prošli centrum města a pláž a nakonec jsme se setkali se svými hostitelskými rodinami.

V pondělí ráno nás čekala první výuka s rodilým mluvčím v jazykové škole LAL Torbay, kde jsme byli rozděleni do skupin po patnácti žácích podle úrovně naší angličtiny. Po obědě byla na programu prohlídka hlavního města Devonu – Exeteru. Prohlédli jsme si katedrálu, prošli nejužší uličkou v Anglii a zbyl nám čas i na nákupy.

V úterý opět následovalo dopolední vyučování a pak přesun do Plymouthu. Tam jsme navštívili National Marine Aquarium a anglický průvodce Chris, který nás provázel po celou dobu pobytu, nám ukázal přístav.

Ve středu jsme se účastnili celodenního výletu na biologickém projektu Eden Project, kde jsme si mohli projít různými podnebnými pásy (např. pouští a deštným pralesem). Po prohlídce nás autobus dopravil do města Torquay na nákupy.

Po čtvrteční výuce jsme vyrazili do Národního parku Dartmoor. Tam jsme vyšli na žulové vrcholky kopců (tory), odkud se nám naskytl krásný výhled na krajinu a města. Měli jsme také možnost pohladit si divoké poníky. V nedaleké vesničce Widecombe jsme navštívili místní kostel se hřbitovem a ochutnali typický devonský dezert Cream Tea.

V pátek časně ráno jsme se rozloučili s hostitelskými rodinami a vydali jsme se na pětihodinovou cestu do Londýna. Zde jsme viděli nejznámější památky, jako například Londýnské oko, Westminsterské opatství, Big Ben nebo Trafalgarské náměstí. Ve večerních hodinách nás autobus odvezl na trajekt a poté nás čekala cesta domů.

Výlet jsme si velmi užili a výuka nám byla velkým přínosem. Poslední školní den jsme obdrželi také certifikát.

Děkujeme panu řediteli za to, že nás do tohoto projektu přihlásil, učitelům a paní průvodkyni za trpělivost a pánům řidičům za příjemnou, klidnou a bezpečnou dopravu.

(Hunalová S., Mynaříková N., Kroupová A., Höferová M. – žákyně 9. ročníku)

Studijní pobyt v Anglii
Studijní pobyt v Anglii
Studijní pobyt v Anglii
Studijní pobyt v Anglii

Pochod s Paulem

Dne 29.9. 2016 ZŠ Na Pražské v Pelhřimově ve spolupráci s Jazykovou školou Zachová uspořádalapro žáky 8. a 9. ročníků pochod s rodilým mluvčím Paulem a lektorkou Mgr. Veronikou Rodovou.

Od školy jsme vycházeli v 8 hodinráno a šli trasu dlouhou asi 8 km. Byli jsme rozděleni do dvou skupin. První skupina šla s paní učitelkou a druhá skupina s Paulem.Co chvíli jsme se vyměňovali. Po cestě jsme komunikovali pouze v angličtině, povídali si o různých tématech, napříklado rodině, kamarádech, škole a dalších. Během pochodu jsme plnili několik úkolů, například jsme vymýšleli anglická slova na R, překládali jsme české vtipy, pojmenovávali přírodniny a mnoho dalšího. Vítězný tým dostal odměnu, ale o malou drobnost nebyl ochuzen ani druhý tým. Po návratu z pochodu jsme v zahradním altánu školy vymýšleli komiks, který zachycoval nejzábavnější události z našeho výletu.

Pochod se nám moc líbil, protože jsme měli možnost procvičit si angličtinu, zažít spoustu legrace a popovídat si s kamarády. Budeme se těšit na další výlet i na Paula, který tento měsíc začne pravidelně navštěvovat hodiny anglického jazyka na naší škole a my tak budeme mít možnost i nadále komunikovat v angličtině.

(Žáci a žákyně 8. a 9. ročníků)

Pochod s Paulem
Pochod s Paulem
Pochod s Paulem