6.B

Všechny informace o třídě a školních akcích spravuje třídní WEBMASTER - Zdenda Havlát.

Internetové stránky třídy :

Exkurze do Anthroposu

V úterý 17. září 2019 se uskutečnila exkurze 6.A,B do  pavilonu Anthropos Brno, Dolních Věstonic a jeskyně Na Turoldu u Mikulova. Nabídky uč. dějepisu J. Fišarové a M. Kalinové využilo 38 žákyň a žáků.

Putovali jsme po stopách pravěkých lidí. Naše první zastávka byla v brněnském Anthroposu. Paní průvodkyně nás zavedla do místnosti, kde jsme viděli kostry pravěkých lidí. Například pravěké ženy, kterou archeologové pojmenovali Lusy. Chyběly jí kosti na rukou a na nohou. Měla asi jen polovinu žeber. V dalším prostoru sochy pravěkých mužů představovaly lidi při práci a lovu. Všechny nás nejvíce zaujal mamut, který se pyšnil v další místnosti. Byl tak veliký, že měl hlavu až v druhém patře. Vedle sebe měl malé mamutí mládě. Dále jsme obdivovali pravěký trojhrob, vystavené venuše a různé chýše.

Když jsme si všechno prohlédli, vystoupali jsme do 3.patra. Velmi se mi tam líbily obrovské jeskynní malby na obou stěnách. Také jsme se dozvěděli spoustu nových užitečných informací. K vidění byly i lebky vystavené ve skleněných vitrínách.

Jeskyně Na Turoldu připomíná dno druhohorního moře, je tedy celá mramorová, ale bez vody. Chybí proto krápníková výzdoba.

Vyúčtování:

Doprava       12 900,  - tzn. 340,- ( po zaokrouhlení)

Vstupy  a poplatky za průvodce: Anthropos – vstup:  2 090,- - tzn. 55,-/os.

Turold         - 2 280,-  - tzn.   60,-/ os.

Dne 26. září 2019 zapsala Jana A. Fišarová, uč. dějepisu