6.A.JPG

Exkurze

V úterý  10.října 2023 se uskutečnila exkurze 6.A,B do Brna -do Anthroposu a na hrad Špilberk. Nabídku školy využilo 51 žákyň a žáků.

Putovali jsme po stopách pravěkých lidí. Naše první zastávka byla v brněnském Anthroposu. Pan průvodce nás zavedl do místnosti, kde jsme viděli kostry pravěkých lidí. Například pravěké ženy, kterou archeologové pojmenovali Lusy. Chyběly jí kosti na rukou a na nohou. Měla asi jen polovinu žeber. V dalším prostoru dioramata a sochy pravěkých mužů a žen představovaly lidi při práci a lovu. Všechny nás nejvíce zaujal mamut, který se pyšnil v další místnosti. Byl tak veliký, že měl hlavu až v druhém patře. Vedle sebe měl malé mamutí mládě. Dále jsme obdivovali pravěký trojhrob, vystavené venuše a různé chýše.

Když jsme si všechno prohlédli, vystoupali jsme do 3.patra. Dětem se líbily obrovské jeskynní malby na obou stěnách. Také jsme se dozvěděli spoustu nových užitečných informací. K vidění byly i lebky vystavené ve skleněných vitrínách.

Nechybělo ani občerstvení, sladkosti a suvenýry. Neposeděli jsme však dlouho, protože nás čekala prohlídka kasemat na hradě Špilberku. Z Mendelova náměstí jsme vystoupali na hrad, rozdělili se do dvou skupin a absolvovali prohlídku vzácně dochované barokní pevnosti s proslulým vězením.

Kolem 18. hodiny jsme se autobusem vrátili zpátky ke škole.

V Pelhřimově 24.10. 2023                     Jana A. Fišarová a žáci 6.A

Vyúčtování exkurze:

Doprava: 300,-/ žák ( 15 300,-)

Vstupné: Anthropos 70,-

: Špilberk 70,- ( placeno přímo v pokladně)

Celkem: 440,-/ žák