2.A
Hříběcí 2026
V pondělí 25.5. jsme tradičně vyrazili vlakem na pobyt do Hříběcí. Účastnilo se ho tentokrát 24 dětí, některé jely poprvé, protože se z různých důvodů nemohly loni zúčastnit. Tentokrát s námi jeli i 4 kluci z 9.A.
Téma letošního pobytu bylo Roční období. Kluci si v úvodu rozdělili děti náhodně do 4 skupin jako roční období. Každá skupina si nakreslila svůj erb, kam se během pobytu připevňovaly body za splněné úkoly. Pro děti byly připraveny hry, řešení kvízů, doplňovačky, pranostiky…… Asi nejvíce se dětem líbila Vodní bomba a Špagety. Druhý večer vyrazili ti odvážnější na noční stezku. Kdo nechtěl, šel spát, únava byla veliká.
První den ráno vstávala děvčata už v 5:30, po chvíli jejich klábosení se vzbudili i kluci. Zato druhý den ráno se jim z postele vůbec nechtělo.
Myslím, že děti si pobyt užily, někteří už prohlásili, že se těší na příští rok.
Pekárna Adélka
Dnes 30.4. měla naše třída možnost podívat se do pekárny Adélka. Viděli jsme jak se pečou rohlíky, chleba, koblížky. Nahlédli jsme i do cukrářské výrobny.Dětem se v pekárně moc líbilo.
Den Země
Dnes 24.3. oslavili žáci Den Země na úžasné akci, kterou pro ně připravilo Ekologické centrum Mravenec spolu s ostatními partnery. Akce probíhala v Městských sadech a děti si ji moc užiíly.
Santa
18.12. přišel navštívit děti do třídy Santa Claus. Bylo to pro ně velké překvapení. Hovořil s nimi pouze anglicky, ale měl s sebou překladatelku.
