+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

Německý jazykový kurz

Ve dnech 27. – 28. března 2024 se 22 vybraných žáků 7. a 8. ročníků účastnilo jazykového kurzu v německém jazyce pod vedením paní učitelek Krandové a Štefkové.

V dopoledních hodinách prvního dne jsme začali jednoduchými hrami, díky kterým jsme se o sobě něco dozvěděli. Poté jsme hráli řadu různých her, mezi nimiž jsme hádali, koho nebo co představujeme, či zpívali karaoke.

Protože venku bylo hezké počasí, přesunuli jsme se po obědě ven, v okolí školy jsme si zahráli aktivity, běhací diktát či hledali protiklady.

Večer jsme si objednali večeři, zahráli si hry v tělocvičně a na samotný závěr únikovou hru, jež byla super.

Když jsme úspěšně unikli, šli jsme si lehnout do připravených tříd.

Ve středu po snídani nás na rozjezd čekala křížovka, ve které jsme se naučili nová slovíčka týkající se oblečení. Pak jsme si zahráli svižnou hru, při níž jsme vytvořili týmy a úkolem bylo v co nejrychlejším čase obléknout jednoho z družstva tak, aby z něj oblečení hned nespadlo.

Dále nás ještě čekalo několik her završených hrou Aukce, v níž jsme všichni uplatnili peníze, které jsme v průběhu celých dvou dní získávali za veškeré aktivity. Nakonec se rozhodlo o vítězích, kteří obsadili 1., 2. a 3. místo. Dostali moc hezké ceny. My ostatní jsme také neodešli s prázdnou.

Moc děkujeme za super akci a těšíme se na další. 

Žákyně 8. A

a12.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a2.jpg
a10.jpg
a7.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a1.jpg

Jazykový kurz Nj

Ve čtvrtek 16. března 2023 se v naší škole Na Pražské konal německý jazykový kurz.

Kurz jsme zahájili v 8 hodin ve školní družině prvními německými hrami. Do oběda jsme se věnovali německým aktivitám, zpívali německé písničky.

Po obědě jsme začali další zábavou, opět různými hrami, aktivitami, povídáním.

Večer paní učitelky objednaly pizzy, než nám je dovezli, mohli jsme do počítačové učebny, kde jsme si zopakovali německá slovíčka i gramatiku.

Po vydatné večeři jsme všichni šli do tělocvičny, kde jsme si zahráli vybíjenou. Poté jsme si vzali žíněnky, někteří si šli lehnout k německému filmu, jiní zpívat nebo tančit.

            Druhý den ráno jsme v 6:30 hodin vstávali, uklidili třídu, nasnídali se a opět se vrátili do družiny, kde pro nás měly paní učitelky připravenou další německou zábavu. Nejlepší aktivitou pátečního dne byla pohádka Rotkäppchen, rozdělili jsme se do skupin a po přípravách jsme si pohádku zahrály. Byla to legrace, protože jsme měli k dispozici i materiály na přípravu kostýmů.

Po celý kurz jsme všichni sbírali peníze, ty jsme dostávali za jednotlivé úkoly, abychom na úplný závěr mohli hrát aukci a rozhodnout tak o vítězi.

Na závěr jsme všichni dostaly od paní učitelek sladkosti a malý dáreček.

Děkujeme oběma paním učitelkám Veronice Krandové a Lucii Štefkové za super německý kurz.

 

Barbora Kostková a Diana Pechová, žákyně 7. A

a11.jpg
a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Jazykový kurz

Jazykový kurz Nj

 

Ve čtvrtek 19. a v pátek 20. května 2022 ZŠ Na Pražské pořádala pro své žáky jazykový kurz německého jazyka. Tento projekt probíhal formou her, byl připraven program s různými zábavnými aktivitami. Odměnou nám byly sladkosti, zážitky a hlavně znalosti. J

Velmi nás bavily Aktivity, běhací diktát, hledání slov v zahradě a tvoření vět, nebo hra, ve které jsme si navzájem museli říkat indicie a poznat, kdo vlastně jsme. Nejvíce jsme se nasmáli u zpívání německých písniček.

Na závěr kurzu nás čekalo překvapení. Paní učitelky přinesly pizzy.

Za každou hru jsme dostávali fiktivní papírové peníze a na konci každého dne proběhla aukce. Jazykový kurz se nám velmi líbil a doufáme, že příští rok si ho opět zopakujeme.

Děkujeme paním učitelkám Rodové a Štefkové, že pro nás připravily zábavný a naučný program.

 

Michaela Dománková a Kateřina Poleščuková, 8. B

 

a8.JPG
a7.JPG
a6.JPG
a5.JPG
a4.JPG
a3.JPG
a2.jpg
a1.JPG

Autobahnspiel

Dne 21.listopadu proběhla v tělocvičnách ZŠ Na Pražské soutěžní akce s názvem Autobahnspiel – Procestuj Německo!, kterou pořádal Goethe-Institut Praha.

            Akce se zúčastnili žáci pátých, šestých a sedmých tříd, kteří vytvořili skupiny, v kterých měl zastoupení právě vždy jeden žák z ročníku.  Naším úkolem bylo projíždět německou dálnicí, po cestě zastavovat  v německých městech a na každém stanovišti splnit zadaný úkol. Touto formou hry jsme poznávali kulturu německých měst a zajímavosti s nimi spojené. Po celou dobu hry jsme si dávali razítka do svého cestovního pasu, abychom mohli vidět, která města jsme už navštívili, jaké úkoly jsme splnili a kolik jsme zdolali kilometrů . Nejvíce se mi líbila hra s vysílačkou, při které jsme volali neznámé osobě, od které jsme museli zjistit základní informace o její identitě. To vše v němčině! Tady mohli využít znalosti němčiny všichni, kteří se přihlásili na volitelnou hodinu němčiny už v páté třídě. Na závěr hry byli vyhlášeni vítězové, ale i ti poražení dostali malé odměny.

            Myslím si, že se akce všem zúčastněným zalíbila a mnohé ze starších ročníků určitě mrzí, že si ji již nezopakují.

                                                                                              Lukáš Dubský, žák 7.A

Auto11.jpg
Auto10.jpg
Auto9.jpg
Auto8.jpg
Auto7.jpg
Auto6.jpg
Auto5.jpg
Auto4.jpg
Auto3.jpg
Auto2.jpg
Auto1.jpg

Německý jazykový kurz v Moravči

Ve dnech 23. – 25. 5. 2018 jsme my, žáci ZŠ Na Pražské, strávili 3 dny v kempu v Moravči, kde jsme se věnovali procvičování německého jazyka.

Kurz jsme zahájili ve středu ráno ve škole výrobou svých profilů, kam nám byly později zaznamenávány získané body ze všech aktivit. Poté jsme se objednaným autobusem přesunuli do Moravče.

Po ubytování, naobědvání se a polední pauze jsme začali s aktivitami. Protože bylo krásné počasí, strávili jsme skoro celé dny až do večera venku. Paní učitelky a žáci z devátých ročníků nám připravili německé aktivity plné sportu. Soutěžili jsme v týmech, jindy jako jednotlivci, hráli hru Bomba, měli noční hru plnou nejrůznějších úkolů, Vojta nás provedl Moravčí, koukali jsme na německé pohádky, dokonce si některé pohádky i zahráli a opravdu nás to bavilo.

Kryštof s sebou vzal i lano pro provazochodce, které nám napnul mezi stromy a my si po celou dobu kurzu mohli zkoušet naši zručnost a rovnováhu.

V pátek, v den odjezdu, se některým z nás ani nechtělo domů.

Závěrem bychom chtěli poděkovat oběma paním učitelkám a čtyřem žákům devátého ročníku – Kačce, Kristýně, Matyášovi a Kryštofovi, kteří pro nás připravili mnoho napínavých a zábavných soutěží. Doufáme, že v příštím roce si jazykový kurz opět užijeme.

Žákyně 7. ročníku
 

Kurz NJ v Moravči
Kurz NJ v Moravči
Kurz NJ v Moravči
Kurz NJ v Moravči
Kurz NJ v Moravči

Rodilý mluvčí v hodinách NJ

Od října 2017 naši školu, stejně jako v minulých letech, navštěvuje rodilý mluvčí. Jmenuje se Fabian a pochází z Německa.

Při hodinách s ním si žáci procvičí německý jazyk v praxi, zopakují gramatické jevy, a především mají možnost konverzovat se studentem, jehož mateřským jazykem je právě němčina.

Hodiny probíhají formou her, čtení, vyprávění apod.

S Fabianem se naši žáci, 5. – 9. tříd, budou setkávat po celý tento školní rok. Proto jsme velice vděční za spolupráci s Hodinou H, která nám toto zpestření výuky umožňuje.

Rodilý mluvčí
Rodilý mluvčí

Rakousko

Z pondělí 22.5. na úterý 23.5. se na ZŠ Na Pražské konal výměnný pobyt žáků pelhřimovské základní školy s rakouskými žáky ze St. Valentinu. Rakouští žáci přijeli v 11 hodin dopoledne a v jednu hodinu se všichni přesunuli na náměstí na prohlídku Muzea rekordů a kuriozit a poté měli žáci hodinový rozchod. Okolo třetí hodiny odjeli do kempu v Moravči, kde hráli hry a večer si připravili divadlo v angličtině. V úterý odjeli ve 12 hodin do Tábora. Tam navštívili táborskou věž a podzemní katakomby. Mezi čtvrtou a pátou hodinou proběhlo loučení a rakouští žáci odjeli autobusem. Pelhřimovští žáci odjeli z Tábora v 6 hodin vlakem.

Rakousko
Rakousko
Rakousko
Rakousko
Rakousko
Rakousko
Rakousko
Rakousko
Rakousko
Rakousko

Výměnný pobyt žáků ZŠ Na Pražské se ZŠ Langenhart v partnerském městě St. Valentin

Ve dnech 10.-11. 5. 2016 se 20 žáků naší školy vydalo navštívit rakouské kamarády, se kterými si dopisovali přes školní rok. Cesta ubíhala rychle a ve 12 hodin jsme dorazili do našeho partnerského města, kde pro nás byl připraven pestrý program. Po společné hodině tance za doprovodu paní učitelky Ingrid, jsme šli do města, kde nás přivítali na radnici, řekli nám zajímavosti o městě St. Valentin a dostali jsme pěkné dárky. Poté jsme navštívili místní kostel a muzeum. Po odpoledním programu na nás už čekali rodiče rakouských žáků a šli jsme se ubytovat. Někteří z nás se jeli večer podívat na taneční vystoupení, jiní zašli do restaurace či hráli společenské hry.

Druhý den jsme se v 8 hodin sešli před školou a vydali jsme se společně do města Linz, kde jsme si prohlédli centrum v turistickém vláčku a navštívili jsme technické muzeum. Po obědě v McDonaldu jsme měli možnost nakoupit si suvenýry v obchodech. Odpoledne jsme se přemístili na výletní místo Pöstlingberg, kde jsme navštívili místní baziliku a muzeum pohádkových bytostí. Poté jsme se s našimi kamarády rozloučili a vyrazili zpět na cestu domů.

Během celého pobytu jsme s žáky mluvili anglicky a příležitostí ke konverzaci bylo opravdu hodně. S žáky zůstaneme nadále v kontaktu a těšíme se na jejich návštěvu v příštím školním roce.

Rakousko
Rakousko
Rakousko
Rakousko