Pár slov o naší škole

Jsme škola s celodenním provozem od 6:00 do 17:00. Mimo výuku zajišťuje program pro děti školní družina. Nabízíme i možnost kvalitního stravování ve školní jídelně.

Uzavřený areál školy se skládá z budov I. stupně, II. stupně a školní jídelny a budovy dílen, tělocvičen a školní družiny. Součástí je oplocený venkovní sportovní areál 4 víceúčelových hřišť, běžecká dráha a školní zahrada s altánem.

Uvnitř budov I. a II. stupně se nachází kmenové učebny vybavené projekcí a interaktivními tabulemi, odborné učebny pro výuku jazyků, zeměpisu, dějepisu, výtvarné výchovy, fyziky, chemie, přírodopisu, cvičná kuchyně a učebna informatiky. Škola disponuje 2 tělocvičnami, keramickou a technickou dílnou.

Výuka probíhá podle vlastního vzdělávacího plánu „Abychom si v životě věděli rady …“ platného od 1. 9. 2016. Podle něj poskytujeme žákům plné základní vzdělání, naplňujeme priority školy: celkový rozvoj osobnosti, jazyková připravenost, estetická výchova, zdravý životní styl a zajišťujeme bezpečné klima ve škole. Nabízíme množství zájmových kroužků, pořádáme mimoškolní akce a úzce spolupracujeme s DDM Pelhřimov a dalšími organizacemi.

Co škola dělá a nabízí nad rámec svých povinností

1. stupeň

• adaptační a zážitkové kurzy na Hříběcí
  • mnoho zájmových činností v rámci ŠD ( šachy, florbal, košíková apod.)
  • bruslení
  • angličtina od 1. roč.
  • němčina od 5. roč.
  • účast na mnoha sportovních soutěžích
  • běh Tour de Pražská
  • cyklistické závody
  • cyklovýlety a cyklozájezdy
  • spaní ve škole
  • plavání od 1. roč.
  • lyžařské kurzy od 2. roč. do 9. roč.
  • využívání grantů ESF

2. stupeň

• tematické exkurze
  • vícedenní škol. výlety
  • jazykový kurz v Moravči
  • cyklovýlety a cyklozájezdy
  • vodáctví
  • pobytové zájezdy do zahraničí ( Anglie, Rakousko, Slovensko)
  • účast na mnoha sportovních a předmětových soutěžích
  • výtvarný a keramický plenér
  • spaní ve škole
  • Halloween
  • běh Tour de Pražská
  • cyklistické závody
  • hodiny s rodilým mluvčím
  • besedy s významnými osobnostmi
  • lyžařské kurzy od 2. roč. do 9. roč.
  • využívání grantů ESF