Lyžařský kurz 7. ročník 2019

LVVK 7. ročník – Paseky n. Jizerou

Od 19. ledna 2019 jsme byli na týdenním lyžařském kurzu v Pasekách nad Jizerou. Celkem nás bylo 37 žáků, 4 učitelé: pan učitel Zour (vedoucí kurzu), pan učitel Jirků, pan učitel Kranda, paní vychovatelka Drábková. Jeden ze dvou největších zážitků byla noční stezka odvahy, byla velmi obtížná už jen proto, že jsme museli být asi 10 minut zticha, ale strašidelná byla mnohem víc, jelikož jsme museli jít do staré školy. V té budově se i natáčel film Krakonoš a lyžníci. Když jsme přišli do té školy, tak jsme měli za úkol nalistovat stránku, kterou nám pan učitel Zour řekl a měli jsme si zapamatovat slovo, které na té stránce bylo napsané. No a pak ze skříně vyskočilo strašidlo.

Až do čtvrtka dopoledne jsme měli krásné počasí, takže se moc dobře lyžovalo. Poslední dva dny bylo už lyžování horší a počasí také. Na obědy a večeře jsme chodily do restaurace na Buďárce, jídlo bylo dobré. Když jsme měli přesto hlad, mohli jsme si zajít do Konzumu. Snídaně jsme si dělali sami na ubytovně. Polední klid jsme si užívali hlavně hraním hry Bang. Osobně si myslíme, že to byly nejlepší hory.

PS: Když chcete hrát Bang s panem učitelem, tak mu nikdy neříkejte, že ho zabijete, jinak přiletí pohlavek.

Radka Jílková a Tereza Dománková

Lyžařský kurz v 2017