Třída 4. A

V pondělí  3.9.2018 začala škola. Sešli jsme se po prázdninách veselí, odpočatí. Jsme už čtvrťáci – 15 dívek a 12 chlapců. Nikolas se odstěhoval, takže je nás 27. Čeká nás učení, spousta nových poznatků, elektronická žákovská knížka, plavání, Hříběcí, výlety, kroužky, hodně legrace a zábavy.

Hned ve středu 5.9. jsme navštívili na celé dopoledne dopravní hřiště. Rozdělili jsme se na dvě party. Postupně se střídala teoretická část s praktickou. Zkusili jsme si jízdu zručnosti a pan instruktor slíbil, že nám zašle nějaké teoretické materiály, abychom se na ně mohli podívat i doma na počítači.

Ve středu 10. 10. jsme jeli na exkurzi do třídírny odpadů. O této problematice děti již hodně slyšely. Přesto bylo velmi zajímavé vidět na vlastní oči, jak to ve sběrném dvoře a na kompostárně vypadá. Doma i  ve škole se snažíme třídit odpad. Stejně je odpadu hrozně moc a naše Země se s tím těžko  vyrovnává.

V pátek 12.10. nás čekalo v knihovně povídání o knize R.J. Palaciové  - Neobyčejný kluk. Děti příběh tak zaujal, že si knížku chtěly hned půjčit.

Ve úterý 16.10. budou třídní schůzky.

Ve středu 17.10. jsme měli akci – Primární prevence – Šikana. Přijeli k nám lektoři z Jihlavy  a my s nimi zažili dvě hodiny povídání, her, scének… O této problematice jsme spolu hovořili už od první třídy. Děti pracovaly se zájmem, všichni se zapojovali do nabízených aktivit. Dařily se jim činnosti  ve  skupinkách. Děkujeme Vrakbaru  za pěkně připravenou  aktivitu.

Ve čtvrtek 18.10. se konal běh kolem školy – Tour de Pražská.  Z naší třídy se zúčastnilo 8 dětí.

V neděli 28.10. 2018 oslavíme 100. vyhlášení  naší republiky. Školu vyzdobíme státními vlajkami. Vlaječku si můžeme vzít i 28.10. odpoledne na náměstí.

V pondělí a úterý budou mít děti dva dny podzimní prázdniny.