+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

2.B

Už jsme druháci, co umí vzít za práci
Letošní třídu 2. B navštěvuje 29 žáků. Jedná se o 16 kluků a 13 holčiček. 
Do naší třídy chodí: Nelinka Brothánková, Miky Čapek, Rosťa Dejmek, Štěpa Douda, Andrejka Dvořáková, Bibi Filípková, Míša Hemrová, Eli Hernová, Kubík Honza, Vojtík Jonáš, Timy Karpenko, Viktorka Kolblová, Kubík Kozel, Šíma Krejča, Radimek Kubát, Daník Kučera, Vašík Makovec, Honzík Mičík, Sofinka Pelikánová, Bětuška Peterová, Jáchymek Pokorný, Valinka Prokopová, Filípek Stejskal, Fanda Šípek, Sarinka Šternová, Domča Vichr, Lucinka Vilímovská, Terezka Vítková a Nelinka Záběhlíková.
2.B.jpg

Třídní úspěchy

Žáci naší třídy nás úspěšně reprezentují. Sara Šternová se umístila na pěkném druhém místě ve školním kole recitační soutěže a postupuje tak do kola místního.
Václav Makovec je zase výborným pěvcem, který obsadil také druhé místo na Pelhřimovském minizvonci.
Výhercům gratulujeme!
b2.jpg
b1.jpg

Návštěva knihovny

Ve středu 7. února jsme navštívili knihovnu, kde byl pro nás připraven program s názvem Macourkoviny. V průběhu programu se z nás stali spisovatelé, kteří podle klíčových slov dokázali napsat vlastní pohádku Kuře v Římě. Po příchodu do školy jsme si pohádku znovu přečetli a výtvarně zpracovali. Měli jsme velikou radost z vlastního díla.

 

a11.jpg
a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Vánoční besídka

Poslední den před Vánocemi jsme si zpříjemnili  Vánoční bojovkou, hrami ve třídě a také procházkou do Hodiny H, kde jsme plnili různé vánoční úkoly. Dopoledne završily dárky od Ježíška, které se mezitím objevily ve třídě.:-)

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Zpívání koled

Na Vánoce se vždy velice těšíme a nemůžeme se jich dočkat. Aby nám čas do Vánoc rychleji utíkal, zkracujeme si jej zpíváním koled na schodech. Ráno se sejdeme vždy celý první stupeň a společně zpíváme koledy.

kol1.jpg

Návštěva knihovny

Dne 12. prosince jsme se vydali do knihovny, kde pro nás paní knihovnice připravila tentokrát téma Básničky.

k2.jpg
k1.jpg

Čertovský turnaj ve florbale

8. prosince odpoledne ožila škola sportem. Konal se zde již tradiční florbalový zápas. Družstvo dívek z naší třídy se umístilo na krásném druhém místě, družstvo chlapců vybojovalo také druhé místo.

t2.jpg
t1.jpg

Den otevřených dveří

Jako každý rok před Vánocemi se dveře naší školy otevřely veřejnosti. Rodiče nás navštívili ve třídě na odpolední ukázkové hodině, kde jsme jim ukázali, co jsme se naučili za necelý půlrok. Nechyběly básničky, písničky ani hra na hudební nástroje.

a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Mikuláš a čerti ve 2.B

V úterý 5. prosince nás ve třídě navštívil Mikuláš se svými pomocníky, čerty a anděly. Mikuláš děti pochválil a některá zlobidla pokáral. Andělé rozdali dětem adventní kalendáře a sladkou odměnu za jejich statečnost.
 
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a2.jpg

Vánoční koncert ZUŠ

Ve čtvrtek 29. listopadu jsme šli do divadla na koncert žáků ZUŠ Pelhřimov, který byl provázen tancem děvčat z tanečního oboru a vystoupením žáků dramatického oboru. Koncert se nám moc líbil a byli jsme rádi, že jsme zde viděli vystupovat i naše spolužáky.
 
a3.jpg
a1.jpg

Plavecký výcvik

V pondělí 27. listopadu jsme zahájili plavecký výcvik. 

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Svatomartinská stezka

V pátek 10. listopadu jsme si udělali projektovou hodinu čtení a výtvarné výchovy, ve které jsme spojili učení se zábavou. Děti se vydaly na cestu plnou úkolů týkajících se svatého Martina. Po rozdělení do skupin si děti vymyslely jméno své skupiny a vydaly se plnit úkoly. Skupinka, která zrovna nebyla na stezce, vyráběla bělouše svatého Martina. Projekt se dětem moc líbil.

a11.jpg
a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Listování s Lukášem Hejlíkem

Ve středu 8. listopadu jsme byli se třídou na Listování nad knihou Šmodrcha. Lukáš Hejlík s kolegyní předvedli dětem parádní představení. Některé děti byli zapojeni do příběhu a stali se na chvilku herci.

b7.jpg
b6.jpg
b5.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Tour de Pražská

V úterý 17. října se žáci naší třídy zúčastnili již 6. ročníku tradičního běhu Tour de Pražská. Nechyběla sportovní nálada a krásné počasí. Děti si akci užily.

a2.jpg
a1.jpg

Ahoj světe!

Ve čtvrtek 12. října jsme se vydali do divadla na představení s názvem Ahoj světe! Děti byly do představení vtaženy, některé z nich byly dokonce na jevišti a na chvilku se staly herci.

a11.jpg
a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Projektový den

Houbová bojovka, aneb cesta za pokladem
V pátek 29. září jsme měli projektový den. Cílem našeho projektu bylo seznámit se lépe s houbami a splnit úkoly, které na nás čekaly na devíti stanovištích. Ráno po příchodu do školy jsme se rozdělili do skupin, vymysleli jsme si název své skupiny a také bojový pokřik. Pak jsme se přesunuli do Děkanské zahrady, kde na nás čekala stanoviště s úkoly. Po jejich splnění jsme se vrátili zpátky ke škole na hřiště, kde jsme z přírodnin vyráběli houby. Než jsme šli na oběd, dostali jsme poslední úkol. Najít poklad! 
 
d7.jpg
d6.jpg
d5.jpg
d4.jpg
d15.jpg
d10.jpg
d9.jpg
d8.jpg
d2.jpg
d1.jpg
d14.jpg
d13.jpg
d12.jpg
d11.jpg
d3.jpg

Vyrábění

Venkovní vyrábění svatováclavské koruny

c3.jpg
c2.jpg
c1.jpg

Den bez aut

V pátek 22. září jsme se se třídou vydali na pelhřimovské náměstí na akci zvanou Den bez aut. Byly zde připravené stanoviště, ke děti mohly plnit nejrůznější úkoly. Děti zde třídily odpad, hrály pexeso, zkoušely masáž srdce, obvazovaly se. Také si mohly prohlédnout sanitku a hasičské auto. Největším zážitkem byl zásah hasičů, kteří vyprošťovali raněné z nabouraného auta.

b15.jpg
b16.jpg
b14.jpg
b13.jpg
b12.jpg
b11.jpg
b10.jpg
b9.jpg
b8.jpg
b7.jpg
b6.jpg
b5.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Učíme se venku

Krásný a teplý začátek září nás vylákal ven. Využili jsme altán k výuce čtení, psaní a ke hrám. 
V pátek 8. září jsme se také vydali do Sadů na výstavu drobných hospodářských zvířat. Zde jsme si prohlédli holuby, králíky, husy, slepice a další zvířata. Některá z nich jsme si mohli dokonce pohladit.
b7.jpg
b3.jpg
b10.jpg
b9.jpg
b8.jpg
b6.jpg
b5.jpg
b4.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Pravidla naší třídy

Hned druhý den ve škole jsme si vytvořili pravidla, abychom se ve škole cítili dobře a abychom byli správná parta kamarádů, kteří spolu umějí hezky vycházet. Pravidla jsme si vybarvili a svým vlastním otiskem prstu jsme je potvrdili.
 
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.JPG
a1.JPG

Pasování na čtenáře v knihovně

V úterý 6. června jsme se ráno vypravili do knihovny, kde na nás čekaly pohádkové bytosti. Naším úkolem bylo najít kouzelnou hůlku, kterou jsme odčarovali meč. Tím nás pan král mohl pasovat na Rytíře řádu čtenářského. Celou akci jsme si moc užili. Získali jsme průkazky čtenáře a některé děti si již půjčili knížky.

b7.jpg
b5.jpg
b3.jpg
b8.jpg
b6.jpg
b4.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Zážitkový kurz na Hříběcí

V termínu 31. května až 2. června jsme strávili krásné chvíle na Hříběcí. Celé dny jsme hráli různé hry v lese i na hřišti. Čekala nás noční hra po svíčkách, ale i třeba diskotéka. Tématem celého kurzu bylo Z pohádky do pohádky. Museli jsme zachránit princeznu, kterou uvěznil zlý drak.
Děti si vyzkoušely různé činnosti, jako například střelbu ze vzduchovky, hod šiškou na cíl, pekli jsme špekáčky, stavěli domečky z přírodnin, apod.
Některé děti spaly poprvé někde samy bez rodičů nebo prarodičů. Celý kurz se podařil, počasí bylo perfektní a my se již nyní těšíme na další zážitky v příštím školním roce.
a6.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a11.jpg
a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a5.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Návštěva v ZUŠ

V úterý 25. dubna jsme navštívili ZUŠ, kde jsme si vyzkoušeli hrát na některé hudební nástroje, prohlédli jsme si učebny, zatančili jsme si africký tanec a také jsme shlédli ukázky baletu, zpěvu a hry na housle. Návštěva byla velmi příjemná a pro některé děti jistě inspirací při výběru budoucích zájmových kroužků.

a12.jpg
a11.jpg
a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Den Země

Ve čtvrtek 20. dubna jsme šli se třídou do Děkanské zahrady, kde jsme oslavili Den Země. Děti třídily odpad, poznávaly ptáky a jejich hnízda. Mohli jsme si prohlédnout domácí mazlíčky, různé druhy ryb a mnoho dalšího. Největší radost nám udělala vlastnoručně vyrobená svíčka z včelího vosku.

b8.jpg
b7.jpg
b6.jpg
b5.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Návštěva knihovny

Před Velikonocemi jsme také stihli navštívit knihovnu, kde jsme besedovali nad knihou Ti otravní králíci! Popovídali jsme si o slušném chování a mohli jsme si zapůjčit a prohlédnout knihy. Na příští návštěvu se již nyní těšíme! 

d9.jpg
d8.jpg
d7.jpg
d6.jpg
d5.jpg
d4.jpg
d3.jpg
d2.jpg
d1.jpg

Velikonoční vyrábění

c2.jpg
c1.jpg

Plavecký výcvik zakončen

Absolvovali jsme 10 lekcí plavání, děti se za tu dobu velmi zdokonalily. Poslední hodinu jsme zakončili hravými závody a dováděním v relaxačních bazénech.

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Návštěva předškoláčků

Do školy se za námi přišli před zápisem podívat předškoláci. Předvedli jsme jim, jak umíme pěkně číst, psát i počítat. Budoucí prvňáčci si pak vyzkoušeli sezení v lavici, poznávali písmenka i číslice, pracovali na interaktivní tabuli. Doufáme, že se jim u nás ve škole líbilo.

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Jarní pohádka

V úterý 14. března jsme byli s prvňáčky v divadle na představení Jarní pohádka. Skřítek Třešnička zachraňoval kytičky před Mrazíkem. Pohádka byla pěkná, moc se nám líbila.

a2.jpg
a1.jpg

1.B ožila karnevalovými maskami

b2.jpg

Pěvecká soutěž

V pátek 10. února reprezentoval Vašík Makovec naši třídu v okresním kole pěvecké soutěže "Pelhřimovský minizvonek". Vašík se umístil na krásném 1. místě. Gratulujeme!!!

b1.jpg

Dopis Ježíškovi

V pátek 16. prosince jsme byli vhodit dopis Ježíškovi do poštovní schránky, která je umístěna v Hodině H. Také jsme na dvorku Hodiny H plnili zimní úkoly. Doufáme, že se nám splní všechna přání...

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Matematika nás baví

a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Zábavná hodina tělesné výchovy

Dnes jsme měli hodinu zábavného tělocviku s panem Moravcem. Hodina byla plná her a úžasných úkolů.

a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Mikuláš a čerti v 1.B

V pondělí 5. prosince k nám do třídy zavítal Mikuláš s anděly a čerty. Mikuláš děti pochválil a rozdal jim pera, zmizíky a adventní kalendáře. Čertík naopak děti malinko postrašil. Děti slíbily, že budou hodné a zazpívaly tři mikulášské písničky. 
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Čertovský turnaj ve florbale

V pátek 2. prosince se u nás v tělocvičně uskutečnil turnaj prvních a druhých tříd ve florbale. Naši třídu reprezentovalo jedno družstvo holčiček a jedno družstvo kluků. Kluci se umístili na čtvrtém místě a holky na pěkném medailovém třetím místě. 
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Projektový den - Strašidla

V pátek 18. listopadu jsme přišli do školy a sedli jsme si ke svým kamarádům. Na úvod jsme si poslechli strašidelné písničky a pohádku O uvězněném strašidle. Hned potom jsme se pustili do vypracování zábavných pracovních listů. Po jejich vyplnění jsme se vydali do Muzea strašidel. Některým z nás se tam nechtělo, protože jsme se trochu báli. Nakonec jsme všichni překonali svůj strach a návštěvu muzea jsme si užili. Po příchodu z muzea jsme si vyrobili svoje vlastní strašidlo z balónku.
c13.jpg
c12.jpg
c11.jpg
c10.jpg
c9.jpg
c8.jpg
c7.jpg
c6.jpg
c5.jpg
c4.jpg
c3.jpg
c2.jpg
c1.jpg

Beseda s policistkou

Ve středu 16. listopadu nás ve třídě navštívila policistka, která nám připomněla bezpečnost v silničním provozu a chování, když jsme doma sami. Také nás upozornila na rizika spojená s kontaktem s cizí osobou. Beseda se vydařila. 
a1.JPG

Divadlo

Rákosníček a jeho rybníček

V úterý 15. listopadu jsme se vydali do divadla na představení o Rákosníčkovi. Byl to náš první kulturní zážitek. Divadlo se nám moc líbilo. 
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

I jako indián

Při čtení nového písmenka se z nás stali indiáni.
a1.JPG

Tour de Pražská

V pondělí 25. října se skoro celá naše třída zúčastnila kondičního běhu kolem školy TOUR DE PRAŽSKÁ. Jednalo se již o pátý ročník této akce. Naši prvňáčci si vyzkoušeli běh jako na opravdových závodech. Akce se velmi vydařila a my se těšíme na další ročník.

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

PODZIM NÁS BAVÍ

Podzimní tvoření

d6.jpg
d5.jpg
d4.jpg
d3.jpg
d2.jpg
d1.jpg

Podzimní procházka - skupinová práce

e4 - kopie.jpg
e3 - kopie.jpg
e2 - kopie.jpg
e1 - kopie.jpg
e6 - kopie.jpg
e5.jpg

Návštěva hokejového klubu Lední medvědi

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Zvířátka ze záchranné stanice v Pavlově

Ve středu 8. září nás navštívila zvířátka ze záchranné stanice v Pavlově. Jsme jejich sponzorskou školou, neboť sběrem hliníku přispíváme na jejich krmení.
Děti si poslechly zajímavé povídání o jejich životě, dozvěděly se, jak se zvířátka do Pavlova dostala a také si mohly některá zvířátka pohladit. Viděli jsme holuba, veverku, sovu pálenou a netopýra.
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Bruslení

Od úterý 6. září chodíme bruslit. Bruslení nás moc baví. Takhle zvesela se nám šlapalo...

b1.jpg

Adaptační den

V pátek 2. září jsme se ještě neučili, ale vyrazili jsme společně do přírody, abychom se lépe poznali, než usedneme do školních lavic.
Společně jsme si užili celé dopoledne plné her, zábavných úkolů a stanovišť.
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg