+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

1.B

1.B.jpg
Už jsme prvňáčci...
Naši třídu 1.B navštěvuje 13 holčiček a 16 kluků. Postupně se poznáváme a učíme se spolu hezky vycházet, abychom byli dobrá parta kamarádů.
Do naší třídy chodí: Nelinka Brothánková, Miky Čapek, Rosťa Dejmek, Štěpa Douda, Andrejka Dvořáková, Bibi Filípková, Míša Hemrová, Eliška Hernová, Kubík Honza, Vojta Jonáš, Timy Karpenko, Šarlotka Knoblochová, Viki Kölblová, Kubík Kozel, Šímonek Krejča, Ráďa Kubát, Dan Kučera, Vašík Makovec, Honzík Mičík, Sofinka Pelikánová, Bětuška Peterová, Jáchymek Pokorný, Valinka Prokopová, Filípek Stejskal, Fanda Šípek, Sarinka Šternová, Domča Vichr, Lucinka Vilímovská, Nelinka Záběhlíková
 

Návštěva v ZUŠ

V úterý 25. dubna jsme navštívili ZUŠ, kde jsme si vyzkoušeli hrát na některé hudební nástroje, prohlédli jsme si učebny, zatančili jsme si africký tanec a také jsme shlédli ukázky baletu, zpěvu a hry na housle. Návštěva byla velmi příjemná a pro některé děti jistě inspirací při výběru budoucích zájmových kroužků.

a12.jpg
a11.jpg
a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Den Země

Ve čtvrtek 20. dubna jsme šli se třídou do Děkanské zahrady, kde jsme oslavili Den Země. Děti třídily odpad, poznávaly ptáky a jejich hnízda. Mohli jsme si prohlédnout domácí mazlíčky, různé druhy ryb a mnoho dalšího. Největší radost nám udělala vlastnoručně vyrobená svíčka z včelího vosku.

b8.jpg
b7.jpg
b6.jpg
b5.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Návštěva knihovny

Před Velikonocemi jsme také stihli navštívit knihovnu, kde jsme besedovali nad knihou Ti otravní králíci! Popovídali jsme si o slušném chování a mohli jsme si zapůjčit a prohlédnout knihy. Na příští návštěvu se již nyní těšíme! 

d9.jpg
d8.jpg
d7.jpg
d6.jpg
d5.jpg
d4.jpg
d3.jpg
d2.jpg
d1.jpg

Velikonoční vyrábění

c2.jpg
c1.jpg

Plavecký výcvik zakončen

Absolvovali jsme 10 lekcí plavání, děti se za tu dobu velmi zdokonalily. Poslední hodinu jsme zakončili hravými závody a dováděním v relaxačních bazénech.

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Návštěva předškoláčků

Do školy se za námi přišli před zápisem podívat předškoláci. Předvedli jsme jim, jak umíme pěkně číst, psát i počítat. Budoucí prvňáčci si pak vyzkoušeli sezení v lavici, poznávali písmenka i číslice, pracovali na interaktivní tabuli. Doufáme, že se jim u nás ve škole líbilo.

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Jarní pohádka

V úterý 14. března jsme byli s prvňáčky v divadle na představení Jarní pohádka. Skřítek Třešnička zachraňoval kytičky před Mrazíkem. Pohádka byla pěkná, moc se nám líbila.

a2.jpg
a1.jpg

1.B ožila karnevalovými maskami

b2.jpg

Pěvecká soutěž

V pátek 10. února reprezentoval Vašík Makovec naši třídu v okresním kole pěvecké soutěže "Pelhřimovský minizvonek". Vašík se umístil na krásném 1. místě. Gratulujeme!!!

b1.jpg

Dopis Ježíškovi

V pátek 16. prosince jsme byli vhodit dopis Ježíškovi do poštovní schránky, která je umístěna v Hodině H. Také jsme na dvorku Hodiny H plnili zimní úkoly. Doufáme, že se nám splní všechna přání...

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Matematika nás baví

a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Zábavná hodina tělesné výchovy

Dnes jsme měli hodinu zábavného tělocviku s panem Moravcem. Hodina byla plná her a úžasných úkolů.

a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Mikuláš a čerti v 1.B

V pondělí 5. prosince k nám do třídy zavítal Mikuláš s anděly a čerty. Mikuláš děti pochválil a rozdal jim pera, zmizíky a adventní kalendáře. Čertík naopak děti malinko postrašil. Děti slíbily, že budou hodné a zazpívaly tři mikulášské písničky. 
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Čertovský turnaj ve florbale

V pátek 2. prosince se u nás v tělocvičně uskutečnil turnaj prvních a druhých tříd ve florbale. Naši třídu reprezentovalo jedno družstvo holčiček a jedno družstvo kluků. Kluci se umístili na čtvrtém místě a holky na pěkném medailovém třetím místě. 
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Projektový den - Strašidla

V pátek 18. listopadu jsme přišli do školy a sedli jsme si ke svým kamarádům. Na úvod jsme si poslechli strašidelné písničky a pohádku O uvězněném strašidle. Hned potom jsme se pustili do vypracování zábavných pracovních listů. Po jejich vyplnění jsme se vydali do Muzea strašidel. Některým z nás se tam nechtělo, protože jsme se trochu báli. Nakonec jsme všichni překonali svůj strach a návštěvu muzea jsme si užili. Po příchodu z muzea jsme si vyrobili svoje vlastní strašidlo z balónku.
c13.jpg
c12.jpg
c11.jpg
c10.jpg
c9.jpg
c8.jpg
c7.jpg
c6.jpg
c5.jpg
c4.jpg
c3.jpg
c2.jpg
c1.jpg

Beseda s policistkou

Ve středu 16. listopadu nás ve třídě navštívila policistka, která nám připomněla bezpečnost v silničním provozu a chování, když jsme doma sami. Také nás upozornila na rizika spojená s kontaktem s cizí osobou. Beseda se vydařila. 
a1.JPG

Divadlo

Rákosníček a jeho rybníček

V úterý 15. listopadu jsme se vydali do divadla na představení o Rákosníčkovi. Byl to náš první kulturní zážitek. Divadlo se nám moc líbilo. 
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

I jako indián

Při čtení nového písmenka se z nás stali indiáni.
a1.JPG

Tour de Pražská

V pondělí 25. října se skoro celá naše třída zúčastnila kondičního běhu kolem školy TOUR DE PRAŽSKÁ. Jednalo se již o pátý ročník této akce. Naši prvňáčci si vyzkoušeli běh jako na opravdových závodech. Akce se velmi vydařila a my se těšíme na další ročník.

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

PODZIM NÁS BAVÍ

Podzimní tvoření

d6.jpg
d5.jpg
d4.jpg
d3.jpg
d2.jpg
d1.jpg

Podzimní procházka - skupinová práce

e4 - kopie.jpg
e3 - kopie.jpg
e2 - kopie.jpg
e1 - kopie.jpg
e6 - kopie.jpg
e5.jpg

Návštěva hokejového klubu Lední medvědi

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Zvířátka ze záchranné stanice v Pavlově

Ve středu 8. září nás navštívila zvířátka ze záchranné stanice v Pavlově. Jsme jejich sponzorskou školou, neboť sběrem hliníku přispíváme na jejich krmení.
Děti si poslechly zajímavé povídání o jejich životě, dozvěděly se, jak se zvířátka do Pavlova dostala a také si mohly některá zvířátka pohladit. Viděli jsme holuba, veverku, sovu pálenou a netopýra.
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Bruslení

Od úterý 6. září chodíme bruslit. Bruslení nás moc baví. Takhle zvesela se nám šlapalo...

b1.jpg

Adaptační den

V pátek 2. září jsme se ještě neučili, ale vyrazili jsme společně do přírody, abychom se lépe poznali, než usedneme do školních lavic.
Společně jsme si užili celé dopoledne plné her, zábavných úkolů a stanovišť.
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg