+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

Máme rádi zvířata, zvířata, protože ……………

Tak jsme si k nám do školní družiny pozvali chameleona Jirku, činčilu Pipinku, užovku Růženku, ježka, sýčka spolu s jejich páníčkem.

Zblízka jsme si je prohlédli, získali zajímavé informace a některé jsme si dokonce i pohladili. A svým příspěvkem jsme zvířátka podpořili.

 

a2.jpg
a1.jpg

Velikonoce

a5.jpg
a4.JPG
a3.JPG
a2.jpeg
a1.jpeg

Tvoření s Domovem Jeřabina

Před Velikonocemi si děti školní družiny užily vyrábění s klienty Domova Jeřabina. V pracovních dílničkách si tvořily přáníčka pro maminky, kytičky z krepového papíru a jiné drobnosti. Odpolední vyrábění bylo příjemné a moc jsme si ho všichni užili. Těšíme se na další spolupráci.

 

a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpeg
a3.jpeg
a2.jpeg
a1.jpeg

Masopustní průvod

Každým rokem se naše družina účastní Masopustního průvodu.

a3.jpg
a1.jpg
a4.jpeg

Z naší činnosti v odděleních

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
ař.jpg
a1.jpg

Florbal

Florbalový turnaj - 5. 1. 2024
Ve florbalovém turnaji se utkali žáci 3. a 4. tříd.
 
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a1.jpg

Podzimní čarování

Žáci čtvrtých tříd připravili našim prvňáčkům sportovní odpoledne v tělocvičně naší školy. Děti s nadšením plnily úkoly a velmi si užívaly radosti z pohybu.

 

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Výroba dýní na Halloween

Barevný podzim a oranžové dýně = podzimní nálada. Tu jsme si užívali v naší školní družině při dlabání, vyřezávání, barvení a zdobení dýní. Někteří na školním hřišti při krásném slunečném počasí, druzí ve svých odděleních školní družiny. Děkujeme Technickým službám města Pelhřimova za darování krásných dýní.

 

c7.jpg
c6.jpg
c5.jpg
c4.jpg
c3.jpg
c2.jpg
c1.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Kouzelník

Kouzelník Reno mezi námi

Kouzelnická show kouzelníka Rena se všem dětem moc líbila, užily si odpoledne plné kouzel a pestré zábavy.

 

a8.JPEG
a7.JPEG
a6.JPEG
a5.JPEG
a4.JPEG
a3.JPEG
a2.JPEG
a1.JPEG

Jaro je tady

Děti školní družiny ZŠ Na Pražské po dlouhé zimě přivítaly jaro. V každém oddělení si paní vychovatelky připravily pracovní dílničky, kde děti tvořily z různých materiálů např. obrázky do oken, věnečky, kytičky, kuřátka z vlny a keramiky…Papírové sněhové vločky v oknech již nadobro roztály a vystřídaly je motivy jarního období.

 

a8.jpg
a7.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpeg

Masopust v Pelhřimově

Každý rok se naše školní družina účastní průvodu městem až na náměstí, kde probíhá vyhodnocení masek a pokračuje masopustní program.

 

b5.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Poslední bruslení

Poslední bruslení 1. tříd si společně s dětmi užili i rodiče a prarodiče. Stadion byl plný zdatných bruslařů a rodiče si mohli vyzkoušet i některé dovednosti, které jejich děti zvládly během půlročního bruslení. 

a1.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg

Vánoční zpívání v domově pro seniory

 Děti ze školní družiny ZŠ Na Pražské zpříjemnily vánoční čas svým vystoupením v pečovatelském domě pro seniory v Pelhřimově.  Společně si s dětmi zazpívali vánoční koledy a prožili s nimi hezké odpoledne.

 

d2.jpg
d1.jpg

Čertovský turnaj

Po covidové pauze opět proběhl na ZŠ Na Pražské tradiční  čertovský turnaj ve florbalu. Chlapci a dívky byli rozděleni do dvou kategorií. Kategorie 1. byla 1.- 2. třída , kategorie 2. byla  3.- 4. třída . Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi putovní pohár, který mají mít vystavený celý školní rok ve svých třídách.

 

c3.jpg
c2.jpg
c1.jpg

Tvoření

a1.jpg

Podzimní čas v naší školní družině

Ohýnek a buřty, velký vítr a lupínky. „Podzimní čas už je tu zas.“

Užili jsme si odpoledne plné soutěží, s ohýnkem a tvořivé dílničky v odděleních školní družiny.

Barevná nálada nás okouzlila. 

a4.jpeg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpeg

Vítání jara

Kytičkové tvoření, barevní kohouti, veselí zajíčci i obří vajíčka prozradila u nás ve školní družině ZŠ Na Pražské Pelhřimov nástup jara. Konečně!

Tak jsme společně uvítali jaro.

 

a6.jpg
a5.JPEG
a4.JPEG
a3.JPEG
a2.JPEG
a1.JPEG

Bruslení

Velká radost i malá bolístka. Tak se dají popsat pocity dětí ze školní družiny ZŠ Na Pražské po ukončení bruslení. Radost z toho, jak se naučily bruslit a smutnění, že po půlročním tréninku je konec. Je možné, že na naší škole vyrůstá další nadějný sportovec – například budoucí rychlobruslař ze ZŠ Na Pražské Pelhřimov.

 

a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Podzimní slavnost

Podzimní slavnost v naší školní družině                               

 

Podzimní odpoledne před prázdninami se prostor školní družiny u nás Na Pražské proměnil v malebnou krajinu. Veselí ježci, usměvaví draci, červená jablíčka, stromy, košíčky, hromadu barevných lupínků………..

To vše si děti vyráběly pro radost z barevného podzimu.

s4.JPEG
s3.JPEG
s2.JPEG
s1.JPEG

Družina na sněhu

Tak málo stačí k velké radosti. Děti ze 2.A si už druhý den užívají sněhu.

družina6.jpg
družina 5.jpg
družina 4.jpg
družina 3.jpg
družina 2.jpg
družina 1.jpg

Radovánky na sněhu

Děti se po Vánocích konečně dočkaly i sněhu.

družina2.jpg
družina1.jpg

Sluníčkové léto, vítáme Tě!

Čas prázdnin se blíží a my vzpomínáme.
Jaký byl školní rok u nás ve školní družině?
 
V září škola ožila a užívali jsme si barevného podzimu, draků, lupenů, kaštanů, žaludů, ale i soutěží a her.
Současně jsme si vyzkoušeli i dobu ledovou. To na zimním stadiónu při bruslení, kde se z našich dětí přes první pády pomalu stávali zdatní bruslaři.
Sdružení Jeřabina nám opět připravili tvořivé dílničky a několikrát u nás proběhlo korálkohraní, kde se děti naučily tvořit krásné náramky pro sebe i pro mamky. 
A už se přihlásili čerti, Mikuláš a Vánoce. Vyráběli jsme pro radost a na prodej při Dni otevřených dveří na našem vánočním trhu. Vyzdobili jsme si třídy, školu a užívali si adventní čas. 
Nechybělo ani bobování, koulování a stavění sněhuláků při pobytu venku. Po vánočních prázdninách jsme začali chystat valentýnská srdíčka, vyráběli masky a zúčastnili se masopustního průvodu. 
Těšili jsme se na jaro, které jsme si ale prožívali doma každý sám. Opětovné setkání ve škole si všichni užíváme a společně se těšíme na prázdniny.
družina 6.jpg
družina 5.jpg
družina 4.jpg
družina 3.jpg
družina 2.jpg
družina 1.jpg

Bruslení

Děti školní družiny ZŠ Na Pražské Pelhřimov zakončily své několikaměsíční snažení. S velkým nadšením si osvojovaly mnohé dovednosti na ledě. Helma,rukavice,brusle, hokejky,červené tvářičky a dobrá nálada – to vše si každý týden užívaly na zimním stadionu. Na závěr si zabruslily i se svými rodiči.

bruslení5.jpg
bruslení4.jpg
bruslení3.jpg
bruslení2.jpg
bruslení1.jpg

Vánoční jarmark

Vánoční jarmark s prodejem výrobků a vánoční vyrábění v jednotlivých odděleních.

j12.jpg
j11.jpg
j10.jpg
j9.jpg
j8.jpg
j7.jpg
j6.jpg
j5.jpg
j4.jpg
j3.jpg
j2.jpg
j1.jpg

Tvořivé odpoledne ve školní družině

Veselé žaludy, radostní netopýři, usměvavé dýně, šťastní sněhuláci, barevní ježci a sovičky Julie. To vše tvořily děti naší školní družiny při společném vyrábění. Přichystali jej žáci  třetích ročníků pro naše prvňáčky.

Tvoření 3.jpg
Tvoření2.jpg
Tvoření1.jpg
Tvoření.jpg

První sníh

Letošní první sníh musely deti z 1.A využít ke stavení sněhuláka

školní družina.jpg

Korálkování

V pátek jsem měla možnost upořádat další korálkovou dílnu ve svém krásném rodném městě, v Pelhřimově. Tentokrát jsem byla pozvána na Základní školu Na Pražské. Ve spolupráci s paní vedoucí vychovatelkou Ivou Chaloupkovou, jsme dílnu pro děti zorganizovaly.

K mému překvapení byl o korálky velký zájem nejen ze strany děvčat, ale také ze strany kluků. Nakonec nás bylo skoro půl napůl. Děti měli na výběr z několika typů náramků avšak největší úspěch měl náramek Lebkoun a Jemnost. Lebkoun je černo-šedo-bílý náramek doplněný o tři hrůzostrašné lebky – korálky. Ten si získal velký úspěch hlavně u chlapců.

Holky byly většinou více zaujati jemnějším náramkem, který vypadá spíše princeznovsky. Skládá se z růžových a stříbrných korálků a uprostřed ho zdobí srdíčko.

Přesto, že náramky nejsou úplně snadné na výrobu, děti byly velmi trpělivé. Vždy mě udiví s jakým zápalem a soustředěním jsou děti schopné hodinu v kuse motat copánky. Děti se při vyrábění naučily plést copánek, navlékat korálky, navlékat jehlu, pomáhat si mezi sebou, trpělivě čekat a naslouchat.

Celé odpoledne jsme si moc pěkně užili a mě už nezbývá, než se těšit, až se za dětmi budu moc podívat příště znovu.

Korálkování 1.jpg

Prázdniny, prázdniny přicházejí....

A my? Vzpomínáme, co se za uplynulý školní rok u nás ve školní družině ZŠ Na Pražské událo.

Hned koncem září děti podzimně tvořily. Starší pomáhaly prvňáčkům vyrábět z přírodních materiálů i z papírů draky, ježky, lupínky aj… A nastoupilo období mikulášského a čertovského tvoření. I sportovci si přišli na své na čertovském a florbalovém zápase.

A čas vánoční? Tvoření ozdob, věnečků, dárků… Některé děti je i na předvánočním jarmarku prodávaly. Dlouhý čas čekání na Ježíška zpestřil výlet do zámku v Kamenici nad Lipou, kde byl pro děti připraven program.

Doznívající vánoční náladu vystřídala příprava na svátek sv. Valentýna a k ní patřící srdíčkové tvoření.

A byl tady Masopust – výroba masek a koblížková nálada. Nastoupily Velikonoce s množstvím dekorativních výrobků a nálada vajíčková. Též opětovné setkání s Domovem Jeřabina a jejich tvořivé velikonoční odpoledne se velmi zdařilo.

Děti školní družiny se aktivně zúčastňovaly různých sportovních soutěží. Dostaly se např. až do soutěže Jr. NBA v basketbalu, kde postoupily do Play off. Ve florbalu a vybíjené se přes okresní a krajská kola probojovaly do republikového finále.

I mlsné jazýčky dostaly svou šanci – zájmový kroužek Ferda mravenec prožil sladkou náladu v cukrárně Budík v Černovicích. Děvčata si to velmi užila.

A ještě rozloučení a krásné prázdniny.

družina4.jpg
družina3.jpg
družina2.jpg
družina1.jpg

Projekt "Naše Země " - 3.A

naše země 9.jpg
naše země 8.jpg
naše země 7.jpg
naše země 6.jpg
naše země 5.jpg
naše země 4.jpg
naše země 3.jpg
naše země 2.jpg
naše země 1.jpg

Ferda Mravenec

Kroužek “ Ferda Mravenec” na výletě do cukrárny Budík v Černovicich

družina5.jpg
družina 4.jpg
družina 3.jpg
družina 2.jpg
družina 1.jpg

Chodíme na hřiště

družina 2.jpg
družína 1.jpg

Tvoření s Jeřabinou

Před Velikonocemi si děti školní družiny užily tvoření s Domovem Jeřabina. Malovaly keramická zvířátka, vařily mýdla, vyráběly klíčenky, zápichy ke kytičkám a jiné drobnosti.

Akci jsme si všichni užili a těšíme se na další spolupráci.

jeřabina 5.jpg
jeřabina 4.jpg
jeřabina 3.jpg
jeřabina 2.jpg
jeřabina 1.jpg

Velikonoce v naší školní družině

velikonoce 4.jpg
velikonoce 3.jpg
velikonoce 2.jpg
velikonoce1.jpg

Valentýnské vyrábění

Srdíčka! Malá, velká, tlustá, tenká, červená i zelená. Co to asi znamená? Družinové valentýnské vyrábění ve školní družině ZŠ Na Pražské.

valentýn1.jpg

Předvánoční výlet do kamenického zámku

Čekání na Mikuláše si děti ze třetích tříd ŠD Na Pražské Pelhřimov zpestřily výletem do Kamenice nad Lipou, kde pro ně na zámku otevřeli „Nebe a Peklo.“  Čerti děti zavedli do pekla, v nebi se rozdávaly drobné dárečky. Ve tvořivé dílně si vyrobily masky čerta. Za odměnu navštívily zámeckou cukrárnu s malým pohoštěním. Odpoledne se vydařilo a všichni jsme se vrátili domů s úsměvem.

Družina 5.jpg
Družina 4.jpg
Družina 3.jpg
Družina 2.jpg
Družina 1.jpg

Tvořivé podzimní odpoledne pro prvňáčky

Podzimní nálada, podzimní barvy a podzimní vyrábění. To vše v naší školní družině ZŠ Na Pražské. Dívky ze třídy 5.B si připravily tvořivé dílničky pro mladší děti. Společně se bavily, spolupracovaly a vytvářely podzimní dýně, jablíčka a hrušky s červíkem………

tvoření 7.jpg
tvoření 6.jpg
tvoření 5.jpg
tvoření 4.jpg
tvoření 3.jpg
tvoření 2.jpg
tvoření 1.jpg

Vyrábění s „Jeřabinou“

Velikonoce za dveřmi! Natěšené děti školní družiny opět přivítaly klienty Domova Jeřabina, kteří si pro ně přichystali zábavné velikonoční tvoření. Společně vyráběli zajíčky, slepičky, pracovali s keramickou hlínou a vařili voňavá barevná mýdla. Už nyní se těšíme na další setkání.

Vyrábění s „Jeřabinou“
Vyrábění s „Jeřabinou“
Vyrábění s „Jeřabinou“
Vyrábění s „Jeřabinou“
Vyrábění s „Jeřabinou“
Vyrábění s „Jeřabinou“
Vyrábění s „Jeřabinou“
Vyrábění s „Jeřabinou“
Vyrábění s „Jeřabinou“

Masopustní tvoření

Masopustní nálada zcela ovládla naši školní družinu. Děti ve svých odděleních vyráběly masky, škrabošky a zdobily své rozjásané obličeje. Třídy se naplnily medvědy, zajíci, opičkami a jinými zvířátky.

Masopustní tvoření
Masopustní tvoření
Masopustní tvoření
Masopustní tvoření
Masopustní tvoření
Masopustní tvoření
Masopustní tvoření
Masopustní tvoření

Předvánoční diskotéka

Předvánoční diskotéka v tělocvičně roztančila nadšené děti. Užily si písniček, koled, tance, pohybu, zpěvu a hlavně dobré nálady.

Předvánoční diskotéka
Předvánoční diskotéka
Předvánoční diskotéka
Předvánoční diskotéka

Podzimní vyrábění

Podzimníčci, lupínky, sněhuláci, perníčky, čerti, Mikulášové, andílci, lepidla, tiskátka, papíry, štětce, nůžky aj. A hlavně šikovné nadšené děti na více místech školní družiny.

Tak vypadalo naše podzimní vyráběníčko.

Podzimní vyrábění
Podzimní vyrábění
Podzimní vyrábění
Podzimní vyrábění

Miniprojekt „ Moje nejoblíbenější knížka“

Poslední dubnovou středu jsme si v našem oddělení školní družiny rozhodli zpestřit nad dětskými knížkami. Každý z nás si přinesl svoji nejoblíbenější knížku a seznámil s ní ostatní kamarády. Povídání bylo veselé, zajímavé a všechny knihy šly z ruky do ruky, abychom si je mohli všichni prohlédnout.

Miniprojekt „ Moje nejoblíbenější knížka“
Miniprojekt „ Moje nejoblíbenější knížka“
Miniprojekt „ Moje nejoblíbenější knížka“
Miniprojekt „ Moje nejoblíbenější knížka“

Jarní tvoření

Sluníčková nálada,kytičkové vyrábění, básničky, obrázky a doplňovačky s jarní tématikou - tak naše školní družina přivítala JARO.

Jarní tvoření
Jarní tvoření
Jarní tvoření
Jarní tvoření
Jarní tvoření
Jarní tvoření
Jarní tvoření

Valentýnské tvoření

Velké srdíčko k malému srdíčku, červené ke žlutému, usměvavé děti a všichni se máme rádi. Takové bylo naše společné srdíčkové vyrábění v naší školní družině.

Valentýnské tvoření
Valentýnské tvoření
Valentýnské tvoření
Valentýnské tvoření
Valentýnské tvoření
Valentýnské tvoření
Valentýnské tvoření
Valentýnské tvoření

Den otevřených dveří

Ke Dni otevřených dveří neodmyslitelně patří JARMARK. Výrobky školní družiny si opět našly své obdivovatele a velmi rychle mizely z pultíků.

Den otevřených dveří
Den otevřených dveří
Den otevřených dveří

Černobílá pohádka

Černobílá pohádka, černobílé kulisy, černobíle oblečení herci a k tomu různobarevné děti školní družiny.Takový pohled skýtala 22.11. tělocvična školy. Naši oblíbení herci divadélka Kos opět svým vystoupením pobavili a potěšili žáky u nás.

Černobílá pohádka
Černobílá pohádka
Černobílá pohádka
Černobílá pohádka
Černobílá pohádka

Výroba draků

Podzim patří drakům. Draci patří dětem a děti rády malují a vyrábějí. Dlouhá chodba plná draků, dračic a dráčat roztodivých tvarů a spokojené děti, to byl výsledek naší společné podzimní akce ve školní družině.

Výroba draků
Výroba draků
Výroba draků
Výroba draků
Výroba draků
Výroba draků
Výroba draků
Výroba draků

Divadlo Kos

Herci divadélka Kos rozesmáli tělocvičnu naší školy.Krásné představení O milostném psaníčku se všem moc líbilo.

Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos

Vítání jara

Ve školní družině ZŠ Na Pražské Pelhřimov jsme se tak  jako každoročně  rozhodli přivítat jaro. Jarní kytičky, zvířecí mláďátka, velikonoční beránci. Také jarní atmosféra plná nadšených dětí a snad i vůně jara – prostě jaro je tady. 

Vítání jara
Vítání jara
Vítání jara
Vítání jara
Vítání jara
Vítání jara
Vítání jara

Karneval

Zábavný karneval rozveselil tělocvičnu ZŠ Na Pražské Pelhřimov. Barevné masky,tanec,zpěv,zajímavé soutěže i sladké odměny si děti opravdu užily.

Karneval
Karneval
Karneval
Karneval
Karneval

Království včel

Do pohádkového království včel a jejich  života umožnila dětem školní družiny ZŠ Na Pražské Pelhřimov  nahlédnout paní Bečková. V nádherném adventním čase si děti zdobily voňavé perníčky a na závěr přišla k chuti i cukrová poleva.  

Království včel
Království včel
Království včel

Sportovní odpoledne

Na hřišti ZŠ Na Pražské Pelhřimov proběhlo sportovní odpoledne. Děti hrály vybíjenou,fotbal,florbal a trénovaly s basketovými míči.Na jiných stanovištích skákaly v pytlích,přes překážky a hrály kuželky.Počasí nám k dobré náladě též přispělo a všichni si sportování užili. 

Sportovní odpoledne
Sportovní odpoledne
Sportovní odpoledne
Sportovní odpoledne
Sportovní odpoledne
Sportovní odpoledne
Sportovní odpoledne

„Ukaž, co umíš“

„Ukaž, co umíš“, během projektového týdne v jednotlivých odděleních školní družiny probíhaly ukázky různých dětských dovedností. Slyšeli jsme např. hru na violoncello, housle a flétnu. Sledovali jsme dramatizaci pohádky a shlédli např. tvoření z gumiček, eucaustiku, drátkování, vyrábění věnečků z peříček a basketbalové techniky míčem. Nechybìlo ani vystoupení mažoretek i ukázka bojového umìní. Všichni s velkým zaujetím sledovali vystoupení a nìkterá tvoření si i sami vyzkoušeli.  

„Ukaž, co umíš“
„Ukaž, co umíš“
„Ukaž, co umíš“

Divadlo Kos

Elegantní a velmi zamilovaný vodník, žába, Dorota a víla Violka přijeli na návštěvu Základní školy Na Pražské. Krásné divadelní představení se všem moc líbilo.

Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos
Divadlo Kos

Lhotka u Černovic

V měsíci květnu naše školní družina při ZŠ Na Pražské Pelhřimov odjela na rekreační zařízení Lhotka u Černovic. Byl to pobyt plný her a zábavy. Nejvíce nás bavila hra,při které jsme museli posbírat slova a sestavit z nich větu tak,aby dávala smysl.Naše maminky nám napekly buchtičky,byla to přehlídka chutí.Jediné,co se nám na pobytu nevyvedlo,bylo počasí.Celý víkend pršelo,ale nám to nevadilo,protože se sešla parta super lidí.Paní vychovatelky a kluci Vojta a Matěj z deváté třídy nám vymysleli pěkný program. Bude na co vzpomínat. 

Žákyně 5.B Kačka Vaňhová

Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic

Lhotka u Černovic

I v letošním školním roce pracujeme podle školního vzdělávacího programu pro školní družinu. Přivítali jsme ve škole nové prvňáčky, a zahájili tak společně nový školní rok.Následovala projektová aktivita, spolufinancovaná Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR, proběhla na rekreačním zařízení DÚSP Černovice – Lhotka u Černovic v termínu 23. – 25. září 2011. Akce se zúčastnily děti ŠD 3. až 5. ročníků. Počasí nám přálo a pobyt v přírodě se dětem velice líbil, o čemž svědčí tyto fotografie.

Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic
Lhotka u Černovic

„SOS volá příroda“

Projektová aktivita, spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR, proběhla již podruhé na rekreačním zařízení DÚSP Černovice –Lhotka u Černovic. Letos v termínu 21.5. až 23.5. 2010. Akce se zúčastnily děti ŠD 3. až 5. ročníku. Pro žáky, kteří již aktivitu absolvovali, byla připravena její inovace.Během pobytu se děti sbližovaly s přírodou, naslouchaly jí a dodržovaly zásady ochrany přírody. Poznávaly její obyvatele z říše živočišné, sbíraly a určovaly také rostliny, které použijí k výrobě herbáře. K dispozici měly knihy a encyklopedie, zapůjčené z ekologického centra „Mravenec“.Žáci byli rozděleni do skupinek s názvy broučků a květin. Vyráběli si své maskoty, trička, složily píseň nebo báseň k danému tématu. Nechyběla ani hra v lese, kde plnily úkoly s přírodní tématikou a orientovaly se podle fáborků. Celoodpolední „Den Země“ naučil děti např. orientovat se v prostoru podle zvuků zvířat nebo hmyzu, ale také to, jak se chovat při třídění odpadu do barevných kontejnerů. Každé volné chviličky využívaly ke sportovnímu aktivitám v rozsahu celého rekreačního areálu. V neděli dopoledne se uskutečnila výprava do okolí, kde se diskutovalo o proměnách a potřebách přírody v různých ročních obdobích. První večer, při hraní kytar a zpěvu, opékaly špekáčky a diskutovaly o nadcházejících aktivitách. Druhý večer proběhl ples broučků a květin. Děti si předem připravily a  vyzdobily zastřešený prostoru u krbu, tancovaly a prezentovaly svá originální trička i písně a básně. Po setmění se shromáždily na louce v oploceném areálu a hrály hru „Strážce ticha“, při které si vyzkoušely, jak důležité je umět se v přírodě chovat neslyšně.Většina aktivit byla hodnocena bodově. Děti velmi zodpovědně a s radostí přistupovaly k plnění úkolů a netrpělivě očekávaly závěrečné vyhodnocení.Všichni respektovali pravidla, vždy se dokázali domluvit, přijmout kompromis, rozdělovali si práci, diskutovali, rozvíjeli fantazii, spolupracovali, soutěžili a společně řešili všechny problémy. Dokázali se shodnout na  nejvhodnějším řešení, plnili všechny své úkoly i povinnosti. Aktivity probíhaly většinou venku, žáci byli ohleduplní k přírodě a uvědomovali si nutnost její ochrany.Počasí nám tentokrát velmi přálo, všechny aktivity byly realizovány. Nadšení dětí bylo odměnou všem.

„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“
„SOS volá příroda“