+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

3.B

1.září - "My jsme žáci 3.B..." Sešli jsme se ve stejném složení jako v 1. a 2.třídě, 12 dívek, 18 chlapců. Řekli jsme si, jaké byli prázdniny, na co jsme se těšili i netěšili a co nás čeká. Dostali jsme rozvrh hodin.
 
2.září - akce v Sadech - úkoly na stanovištích. Ve třídě jsme se rozdělili do šesti skupin, každá skupina si dala svůj zajímavý název. Třídy 8.A a 8.B pro nás připravily v Sadech hru - na jednotlivých stanovištích jsme plnili zábavné a sportovní úkoly. Moc nás to bavilo a moc se nám to líbilo. 

 

a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

7.září - začalo nám BRUSLENÍ na zimním stadiónu. Moc se těšíme.

7.září - navštívily nás paní ze záchranné stanice Pavlov se čtyřmi zvířátky. Každé zvířátko bylo nějak postižené a dozvěděli jsme se, jakou péči mu v záchranné stanici poskytují a co se mu stalo. Bavilo nás i to, že jsme se zvířátek dotýkali a hladili si je.

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg
31. ledna - pololetní vysvědčení, všichni jsme byli spokojeni. 
3. února - pololetní prázdniny.
6. a 8. února - někteří žáci si jeli zalyžovat na Křemešník.
 
9. února - školní kolo recitační soutěže - zúčastnili se: Barborka, Anička, Jonáš Kl. Všichni krásně recitovali a Barborka postoupila do oblastního kola. Moc všem gratulujeme!
 
15. února - konec bruslení.
 
20. - 24. února - JARNÍ  PRÁZDNINY
 
4. - 11.března - lyžařský výcvikový kurz v Bedřichově. Z naší třídy jelo 15 žáků.

Konec roku 2022

 
22.prosince - besídka, dárky, rozloučení se starým rokem 2022. Popřáli jsme si krásné Vánoce, v novém roce hodně štěstí a zdraví.
23.prosince - začínají vánoční prázdniny. Ve škole se sejdeme 3.ledna 2023. 

 

Návštěva knihovny

20.prosince - návštěva knihovny - Měli dinosauři blechy? Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o pravěku, o zkamenělinách, o Zemi. Nakonec jsme si vypůjčili knížky. 
 

 

k3.jpg
k2.jpg
k1.jpg

Den otevřených dveří

7.prosince -  odpoledne k nám zavítali rodiče, sourozenci i prarodiče, aby se podívali do naší třídy, jak se učíme, zpíváme, hrajeme atd. Hodina byla veselá, užili jsme si ji.
b2.jpg
b1.jpg

Mikuláš, andělé a čerti

5.prosince k nám přišli a dost jsme se jich báli. Byli sice hodní, ale budily trochu strachu.

a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Muzeum rekordů a kuriozit

18. listopadu - naše třída navštívila pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit v Jihlavské bráně. Je tam tolik zajímavých věcí, že jsme nevěděli, na co se dřív koukat. Obdivovali jsme nápady a šikovnost lidí, kteří přispěli svými výrobky a výkony do tohoto muzea. Nakonec jsme si nakoupili suvenýry a ani se nám nechtělo odcházet. 

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Návštěva paní Křížové

9.listopadu nás navštívila maminka Aničky, aby nám zahrála na dudy, fujaru a altovou flétnu. Kromě hraní a zpívání nám přiblížila svátek svatého Martina, hry dětí a zvyky v dávných dobách. Vše bylo velmi zajímavé, vtipné a poučné.

b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Halloween s 8.B

4.listopadu nám osmáci uspořádali Halloween v naší škole. Chodili jsme po stanovištích, plnili různé úkoly. Ve třídě jsme si s jejich pomocí vyrobili osvětlenou sklenici. Pak jsme se chvíli dívali na strašidelný film. Večer ve škole byl pro nás velký zážitek a děkujeme 8.B a jejich paní učitelce třídní Evě Hunalové.
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg
Podzimní listy 
Děti dělaly z listů zvířátka a moc je to bavilo.
 
20. října - třídní schůzka
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg
25.října - HALLOWEEN - učitelé angličtiny si pro nás před podzimními prázdninami připravili školní Halloween. Moc jsme se bavili a moc jsme se báli. Výborná akce s plněním úkolů na stanovištích.
 
26. a 27.října - podzimní prázdniny.
d4.jpg
d3.jpg
d2.jpg
d1.jpg

Tour de Pražská

24.října - TOUR de PRAŽSKÁ - tradiční běh kolem školy - 500 m. Z naší třídy se zúčastnil velký počet dětí a štěstí jim přálo. Zvítězili všichni, protože všichni doběhli. Patří jim velká pochvala.

a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Olympijský běh

b9.jpg
b8.jpg
b7.jpg
b6.jpg

Hříběcí 2022

b5.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Košíková

23.května - o hodině tělocviku jsme měli ukázku tréninku z basketbalového oddílu Sojky. Trenérky a trenér pro nás připravili zábavnou hodinu plnou her a závodů. Zaběhali jsme si a zastříleli na koš. Určitě se někdo do tohoto oddílu přihlásí.

c1.jpg
a2.jpg

Zvířátka

20.května - na školní zahradu přišla paní, která nám ukázala několik zvířátek - papouška, holuby, kuřátka, ježka. Řekla nám o nich spoustu informací, mohli jsme si je vzít do rukou. Setkání se zvířátky bylo moc milé.

d3.jpg
d2.jpg
d1.jpg

Tour de Pražská

11.května - tradiční soutěž v běhu kolem naší školy - Tour de Pražská. Děti ze 2. a 3.tříd běžely 500 m, zvlášť chlapci a dívky. Z naší 2.B se běhu zúčastnilo 20 dětí. Chlapci a dívky běželi co jim síly stačily, ale na běžce z třetích tříd bohužel nestačili. I tak zaběhli výborný závod a patří jim velký obdiv.

b2.jpg

McDonald's Cup

3.května - MacDonald´s Cup - okresní kolo. Z naší třídy se zúčastnili Dominik Cichra, Adam Honza a Jonáš Klubal a spolu s dětmi z jiných tříd vybojovali 1.místo a postup do krajského kola. Moc gratulujeme.
 
9.května - MacDonald´s Cup - krajské kolo. K těmto třem chlapcům přibyl ještě Mattias Martínek a s týmem dalších kluků přivezli pohár za 2.místo. Patří jim velká gratulace.
a1.jpg

Velikonoce

13.dubna - barvení velikonočních vajíček. Moc se nám to povedlo, práce byla zábavná a děti měly z nabarvených vajíček velkou radost. Pak jsme už vyhlíželi velikonoční prázdniny.
 
14. - 18. dubna - velikonoční prázdniny. Sejdeme se v úterý 19.dubna.
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Plavání

16. března - poslední plavání. Moc jsme si to užili, jednu hodinu jsme plavali a soutěžili, další hodinu jsme řádili ve vířivce. Plavání je prima a v příštím roce se do bazénu moc těšíme. 

b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg

Recitační soutěž

9. března - konalo se školní kolo recitační soutěže. Z třídního kola postoupili: Verunka, Mattias, Anička. Všichni měli moc pěkné básničky. Anička se umístila na 2.místě a postoupila do oblastního kola, které se konalo 17.3. Všem dětem patří velká gratulace.
 
a2.jpg
a1.jpg

Knihovna

11.února - návštěva KNIHOVNY - beseda a čtení z knížky Hororová čítanka. Beseda se nám moc líbila, hodně jsme se báli. Na závěr jsme si vypůjčili knížky a ve třídě jsme si je prohlédli.
 
a2.jpg
a1.jpg

Vánoční besídka

22. prosince - Vánoční besídka 

Ve středu 22.12.2021 jsme se loučili se starým rokem. Měli jsme trochu vánočního učení, pak jsme šli na vycházku na náměstí. Po návratu jsme si rozdali dárky, zazpívali si a popřáli si krásné Vánoce a bohatého Ježíška. Všem se celý den líbil, ale už jsme byli jednou nohou na vánočních prázdninách. Sejdeme se 3. ledna 2022.

b2.jpg
b1.jpg

Mikuláš, andělé a čerti

3.prosince -  do třídy zavítal Mikuláš se dvěma krásnými anděly a dvěma hroznými čerty. Trochu jsme se báli, ukápla i nějaká slzička. Ale když jsme zazpívali a dostali dobrotky, strach z nás spadl. Bohužel nás bylo ve třídě málo, ostatní děti byly nemocné nebo v karanténě.

čerti3.jpg
čerti2.jpg
čerti1.jpg

Projektový den

Dne 27. září  - projektový den druhých tříd.

Druháci se vydali do muzea, aby se dozvěděli o historii  města Pelhřimova. Začátek prohlídky pod vedením paní průvodkyně byl u studánky Belka, kde se podle pověsti zastavil poutník Pelegrin.

Podle něho se naše město jmenuje Pelhřimov. Další zastávka byla v Děkanské zahradě. Žáci si prohlédli domek  F. B. Vaňka a seznámili se s jeho prací a životem.

Pokračovali ke kostelu sv. Bartoloměje, obdivovali hlavní oltář, starý betlém…

Na náměstí se dověděli informace o měšťanských domech, branách, kašně, podloubí.

Zakončení akce bylo u muzea. Děti dostaly na památku brožuru S poutníkem do Pelhřimova.

Děkujeme průvodkyním paní  Miroslavě Kvášové a Gabriele Bláhové za poutavý a zajímavý výklad.

p6.jpg
p5.jpg
p4.jpg
p3.jpg
p2.jpg
p1.jpg

Olympijský běh

14.září - Olympijský běh v Sadech - moc jsme se těšili na 500 m běhu. Počasí nám přálo a běželi jsme výborně. Byla to skvělá akce.

2.B ch.jpg
2.B d.jpg