Hříběcí 2022

Přestože jsou děti už třeťáci, do Hříběcí jely poprvé. Mnozí s obavami, co je tam čeká a jaké to bude.
    Naše dobrodružství začalo už na vlakovém nádraží, protože pro některé děti byla jízda vlakem premiéra. Po příjezdu do Hříběcí nás čekala asi 1,5km cesta pěšky na základnu DDM, která se stala i základnou naší. Děti jsme rozdělili do 4 pokojů - děvčata po 8 a 7, chlapci po 6 a 5. Bohužel jsme nebyli kompletní, neboť se dvě děti pobytu nemohly zúčastnit. Když se děti zabydlely - vybalily a připravily si věci na spaní, vyrazili jsme ven.
    Po celou dobu pobytu byly průběžně rozdělováni do různých družstev, aby se naučily vzájemné spolupráci. První odpoledne nám přálo počasí a všechny hry se mohly odehrávat venku. Příjemné počasí venku jsme využili i ke svačině a večeři. Večer si někteří připravili vystoupení na soutěž Česko-slovensko má talent, a tak jsme měli o zábavu postaráno. Druhý den ráno si děti zacvičily venku a tam se také nasnídaly. Dopoledne jsme ještě stále mohli pobývat venku, i když už se zatahovalo a připravovalo na déšť. Na odpoledne jsme měli domluvenou návštěvu v kovářství u p. Kmocha v Nové Bukové. Bohužel se dalo do deště a přestože jsme se rozhodli, že se deště nezalekneme, nakonec jsme nevyrazili (některé pláštěnky dětí byly nedostačující). Prostory na základně jsou velké, takže jsme hráli hry uvnitř a užili si zábavu i přes nepřízeň počasí. Večer ještě čekala děti noční hra po budově s krátkým výstupem na zahradu. Některé děti se hodně bály, ale nakonec si dodaly odvahy a byly rády, že to zvládly. Oba večery byly děti hodné a celkem brzy usnuly. Poslední dopoledne bylo ve znamení úklidu. Pak nás čekala už jen zpáteční cesta vlakem domů.
      Myslím, že si děti pobyt užily a líbilo se jim tam.
      Závěrem bych chtěla poděkovat všem maminkám a babičkám, které nám napekly úžasné dobroty a zajistily mléčnou svačinku a tatínkům za dovoz věcí a oběda.
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
c1.jpg

Plavecký výcvik

24.3.   Ve středu 23.3. jsme zakončili 20ti hodinový plavecký výcvik. Děti se vždy do bazénu těšily a většina z nich už umí plavat. Ostatní to dopilují v příštím školním roce. Na závěr vždy probíhají závody. Plave každý svým stylem, který si vybere. Zde jsou vítězové.

a1.jpg

Plavání

Naše třída právě prochází plaveckým výcvikem. Máme za sebou 6 lekcí, ještě nás 4 lekce čekají. Většina dětí se do bazénu vždy těší, některé ještě pociťují strach. Komu to ještě dělá potíže, plave s páskem, všichni ale dělají pokroky.

a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg