Třída 3. A

Už jsme třeťáci……

Letos jsme se sešli v počtu 29 žáků. 15 dívek a 14 chlapců.

Divadlo

Úterý 15.1.2019  návštěva divadla - Indiánská pohádka.

indiáni.jpg

Vánoční svícny

svícny.jpg

Plavání

plavání3.jpg
plavání2.jpg
plavání1.jpg

Mikuláš a čerti

5.12. k nám zase přišli čerti. Nikoho nám naštěstí neodnesli. Zazpívali jsme písničku a slíbili, že se budeme pilně učit a  budeme celý další rok hodní. (Na Dnu otevřených dveří Vám předvedeme, že to umíme).

čerti 2.jpg
čerti 1.jpg

Návštěva v rybárně

30.11. jsme se byli podívat na Dnu otevřených dveří rybářského spolku Pelhřimov. Nejen,že jsme dostali odborný výklad o rybách, které jsme si prohlíželi,ale uvařili nám čaj. Vyzkoušeli jsme si hod na cíl a lovení ryb.

rybáři 6.jpg
rybáři 5.jpg
rybáři 4.jpg
rybáři 3.jpg
rybáři 2.jpg
rybáři 1.jpg

Beseda v knihovně

23.11.jsme byli v knihovně na besedě s autorkou Michaelou Veteškovou.

Představila nám svou novou knihu „Jak maminka vyprávěla o 20.století“.

knihovna 3.jpg
knihovna 2.jpg
knihovna 1.jpg

5.11. návštěva knihovny,tentokrát kniha Astrid Lindgrenové- Pipi Dlouhá punčocha. Tuto knihu čteme každý pátek při hodině společného čtení.

18.10. byl již tradiční běh okolo školy Tour de Pražská, kterého se zúčastnila i naše třída.

10.10. jsme byli s Martou Kosovou z ekocentra Mravenec v Děkanské zahradě na výukovém programu „Stromy“.

Tento týden jsme v hodině pracovních činností vyráběli podzimní věnce-dekorace na dveře.

venecky.jpg

21.9.2018  v rámci Evropského týdne mobility jsme byli na Masarykově náměstí na Dnu bez aut. Zazpívali jsme si s Jazz Bandem, zasoutěžili si a podívali se na komentovaný zásah simulované dopravní nehody.

dba6.jpg
dba5.jpg
dba4.jpg
dba3.jpg
dba2.jpg
dba1.jpg

14.9.2018  Návštěva knihovny. Dnešní téma Kluk a pes . Čtení ukázky z této knihy. Práce ve skupinách. Diskuse na téma handicap. Asistenční pes.

Další návštěva knihovny 5.11.2018

knihovna 2.jpg