02. 04. 2024

Německý jazykový kurz

Ve dnech 27. – 28. března 2024 se 22 vybraných žáků 7. a 8. ročníků účastnilo jazykového kurzu v německém jazyce pod vedením paní učitelek Krandové a Štefkové.

V dopoledních hodinách prvního dne jsme začali jednoduchými hrami, díky kterým jsme se o sobě něco dozvěděli. Poté jsme hráli řadu různých her, mezi nimiž jsme hádali, koho nebo co představujeme, či zpívali karaoke.

Protože venku bylo hezké počasí, přesunuli jsme se po obědě ven, v okolí školy jsme si zahráli aktivity, běhací diktát či hledali protiklady.

Večer jsme si objednali večeři, zahráli si hry v tělocvičně a na samotný závěr únikovou hru, jež byla super.

Když jsme úspěšně unikli, šli jsme si lehnout do připravených tříd.

Ve středu po snídani nás na rozjezd čekala křížovka, ve které jsme se naučili nová slovíčka týkající se oblečení. Pak jsme si zahráli svižnou hru, při níž jsme vytvořili týmy a úkolem bylo v co nejrychlejším čase obléknout jednoho z družstva tak, aby z něj oblečení hned nespadlo.

Dále nás ještě čekalo několik her završených hrou Aukce, v níž jsme všichni uplatnili peníze, které jsme v průběhu celých dvou dní získávali za veškeré aktivity. Nakonec se rozhodlo o vítězích, kteří obsadili 1., 2. a 3. místo. Dostali moc hezké ceny. My ostatní jsme také neodešli s prázdnou.

Moc děkujeme za super akci a těšíme se na další.

Žákyně 8. A