+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        
  20. 12. 2023

Výlet do Drážďan

Vánoční Drážďany

 

V úterý 19. 12. 2023 se naše ZŠ Na Pražské vypravila na poznávací zájezd do Německa, do Drážďan.

Exkurze se do největšího města Saska zúčastnilo 110 žáků 2. stupně a 6 pedagogů školy, kteří byli rozděleni do dvou autobusů.

Ráno v 7:30 hodin jsme se vydali na téměř 4hodinovou cestu, rychle ubíhala a v poledne jsme se již procházeli kolem zámku Moritzburg, kde jsme také navštívili krásnou výstavu 3 Haselnüsse für Aschenbrödel, věnovanou nejen českoněmecké pohádce Tři oříšky pro Popelku, ale především její hlavní představitelce Libušce Šafránkové.

Výstava a prostory, kde se tato vánoční pohádka natáčela, nás natolik okouzlily, že letošní Vánoce se bez této pohádky neobejdou.

V odpoledních hodinách nás autobusy odvezly do centra Drážďan, prošli jsme historickou část města, viděli kostel Frauenkirche, prošli se po vnějším opevnění galerie Zwingeru, která v současnosti prochází rekonstrukcí zahrad, kolem řeky Labe a poté již do centra města na vánoční trhy.

Na Starém městě na náměstí Altmarkt jsme dostali rozchod. Zde se každoročně konají vánoční trhy Dresdner Striezelmarkt. Tady jsme si nakoupili dárečky, ochutnali vánoční štolu, trdelníky, vánoční punč, a protože v blízkosti byla také nákupní centra, zavítali jsme i tam.

Celý den jsme si moc užili a s dobrou náladou a zážitky se vraceli domů.

Moc děkujeme nejen našim paním učitelkám a panu zástupci, že pro nás tento výlet uspořádali, ale také cestovní kanceláři School Travel s.r.o., pánům řidičům a paním průvodkyním, protože bez nich bychom si vánoční atmosféru Drážďan užít nemohli.  

Už nyní se těšíme, co paní učitelky připraví v příštím školním roce.

 

Žákyně 8. ročníku

a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg


  ZPĚT NA PŘEHLED AKTUALIT