+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        

6.B

Třídní učitelka Mgr. Jaroslava Novotná

 

b4.jpg

Ekologická exkurze v Jihlavě

18. 10. 2022 jsme se vypravili na ekologickou exkurzi do Jihlavy. Naše škola se v loňském školním roce umístila na 4. místě v Kraji Vysočina v soutěži Recyklohraní. Za odměnu jsme měli možnost vypravit se na exkurzi. Vybrali jsme si  Enviropol v Jihlavě, kde recyklují elektrospotřebiče. Další část exkurze jsme prožili v ZOO Jihlava, kde jsme absolvovali program o plazech.

Několik vyjádření našich žáků:

Ráno jsme vyjeli v 8 hodin. Jako první jsme jeli do Enviropolu. Tam jsme viděli, jak se recyklují elektrospotřebiče, jak se třídí. Potom jsme jeli do ZOO na program Letem plazím světem. Tam nám paní povídala o plazech, např. o korálovce, chameleonu. Dokonce jsme si na ty plazy mohly sáhnout. Po rozchodu v City parku jsme jeli domů. Tento výlet se mi moc líbil.                      Majda H.

V Enviropolu jsme koukali na videa, která byla o zpracování počítačů, žehliček, televizí atd. Viděli jsme drtič na elektrospotřebiče, všichni obdivovali malé kuličky z elektrospotřebičů, které se různě třídily podle velikosti a materiálu. Potom jsme jeli do Zoo. V ZOO jsme poznali paní, která nám přinesla různé plazy: korálovku, chameleona, různé ještěrky. A já jsem měla v ruce tu korálovku. Chápete? Hada!. Poté jsme jeli do City parku. Tam jsme si to užili všichni. Byl to nejlepší výlet.   Anežka L.

V Enviropolu se mi líbily stroje na zpracování elektroodpadu, dozvěděl jsem se, jak se tak velká věc jako je lednička, může přeměnit na „hebký písek“. Jsem rád, že jsem si mohl vzít pár kousků rozšrotovaných věcí. V ZOO jsem si všiml, že mají nový pavilón, mají tam krásná zvířata, jako třeba hady, ryby, chameleony.                                 Tomáš K.

Nejvíce se mi líbilo v ZOO. Viděli jsme tam různé plazy. Hladili jsme želvu, chameleona, nejvíce se mi líbila korálovka.         Zdeněk P.

Bavilo mě, když jsme šli do ZOO na plazy. Paní nám tam ukazovala různé plazy, mohli jsme si je pohladit, takže super. Dokonce jsme mohli mít hada chvíli na ruce.      Ester Š.

V ZOO jsem si poprvé sáhl na hada. Viděl jsem běhat želvu. Nejvíce se mi líbily ryby. Bavilo mě dívat se na ně. Viděl jsem obřího hada. Líbili se mi krokodýlové. Bavily mě úkoly.   Tom P.

Enviropol byl dobrý, ale bylo tam velký hluk a hodně prachu, ale bylo to dobré. V ZOO jsme byli na plazech. Ukázali nám ještěrku, želvu, hada! Pak jsme šli do tropického pavilónu, kde jsme hledali různé věci. Dávám tomu 10/10.                                Katka V.

ZOO byla 10/10, protože to bylo zajímavé a hlavně jsme si mohli pohladit či pochovat různé plazy. Enviropol byl zajímavý, ale trochu zdlouhavý.       Jiří Ž.

Z exkurze se mi nejvíce líbilo, že jsem poprvé viděl, jak vypadá recyklace elektroniky, že jsem viděl, jak je to obtížné. Potom se mi hodně líbili plazi. Poprvé jsem měl v ruce želvu, agamu, ještěrku a hada. Moje hodnocení je 10/10.                          Matěj H.

V Enviropolu se mi to moc líbilo. Nejdříve jsme se dívali na dvě hezká videa, potom jsme se prošli po halách továrny. Naše cesta pokračovala do ZOO. Tam nám moc hodná paní popsala a ukázala několik plazů. Nakonec jsme vyplňovali pracovní list a jeli do City parku a jeli domů.            Jiří V.

Líbilo se mi v ZOO, jak nám paní přinesla hada, ještěrky, želvy. Líbilo se mi i v Enviropolu šrotování elektrospotřebičů i videa.   Ellen P.

V Enviropolu se mi líbilo, jak recyklují nefunkční spotřebiče. V ZOO jsme si sáhli na hada, viděli jsme anakondu a paní instruktorka nám dala papíry na vyplnění, bylo to docela lehké. Vojta M.

Enviropol je firma na zpracování spotřebičů. Moc se mi tam líbilo. Dokonce jsme si mohli vzít kousek kovu jako suvenýr. Potom jsme jeli do ZOO, kde jsme měli program o plazech. Nejvíce se mi líbila korálovka. Viděli jsme tam spoustu zajímavých zvířat. Hada jsme si mohli vzít i do ruky. Potom jsme jeli do City parku na jídlo a projít se po obchodech.         Filip S.

Bavilo mě, když jsme šli do ZOO na plazy. Bylo super něco nového se naučit, zajímavé bylo, když nám paní ukazovala různé plazy. Dokonce jsme mohli mít chvíli na ruce hada. Pohladila jsem si různé plazy, takže super. Potom jsme šli do tropického pavilónu a tam jsme zjišťovali různé úkoly z listu. 10/10.      Ester Š.

Nejvíce se mi líbilo v ZOO, kde jsme viděli různé plazy a ryby, např. korálovku, chameleona, želvu. Hladili jsme si je, nejvíce se mi líbila korálovka. V pavilónu jsme vyplňovali odpovědi na otázky.  

  Zdeněk P.

 

a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Exkurze Brno

V úterý 4.října 2022 se uskutečnila exkurze 6.A,B do  pavilonu Anthropos v Brně a do Archeoparku v Pavlově. Nabídky uč. dějepisu K. Bínové, J. Fišarové a M. Kalinové využilo 58 žákyň a žáků.

                              Putovali jsme po stopách pravěkých lidí. Naše první zastávka byla v brněnském Anthroposu. Paní průvodkyně nás zavedla do místnosti, kde jsme viděli kostry pravěkých lidí. Například pravěké ženy, kterou archeologové pojmenovali Lusy. Chyběly jí kosti na rukou a na nohou. Měla asi jen polovinu žeber. V dalším prostoru sochy pravěkých mužů představovaly lidi při práci a lovu. Všechny nás nejvíce zaujal mamut, který se pyšnil v další místnosti. Byl tak veliký, že měl hlavu až v druhém patře. Vedle sebe měl malé mamutí mládě. Dále jsme obdivovali pravěký trojhrob, vystavené venuše a různé chýše.

Když jsme si všechno prohlédli, vystoupali jsme do 3.patra. Velmi se mi tam líbily obrovské jeskynní malby na obou stěnách. Také jsme se dozvěděli spoustu nových užitečných informací. K vidění byly i lebky vystavené ve skleněných vitrínách, pravěké nástroje, keramické a hliněné předměty, sošky, kosti zvířat i lidí. Po prohlídce byl čas na fotky. Jupí!

Měli jsme velké štěstí, protože v suterénu muzea právě vystavovali originál Věstonické venuše a množství šperků, amuletů a magických pomůcek šamanů. Vše bylo pravé a z prosklených vitrín jen zářilo.

Autobusem jsme přejeli do krajiny pod Pavlovskými vrchy. Tak! Zvenku vypadalo muzeum dobře ( byl z něj krásný výhled na zříceninu Dívčí hrady) a vevnitř ještě líp. Nachází se v podzemí, přímo na místě, kde žili lovci mamutů. V Archeoparku Pavlov jsme se rozdělili podle tříd na dvě skupiny. Zhlédli jsme dokument o sídlišti pravěkých lovců mamutů v této lokalitě, o způsobu života těchto lidí, kteří oblast obývali dávno před námi i o archeologických vykopávkách. Pak jsme dostali pracovní list s otázkami. Odpovědi na ně jsme hledali přímo v expozicích.

Na zpáteční cestě jsme se stavili v Mc Donalds, tam si to všichni chválili( protože kdo ne)  a dosyta najedení jsme se vydali na cestu k domovu. Exkurze se nám moc líbila, protože byla velmi zajímavá. Příště bychom jeli zase!

                                                                                                                  žáci a žákyně 6.B

 

a12.jpg
a11.jpg
a10.jpg
a9.jpg
a8.jpg
a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg

Projektový den

2. září jsme měli projektový den. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna skupina připravila úkoly a značila trasu, druhá skupina šla po vyznačené cestě, plnila úkoly. V cíli u rybníka Stráž celá třída v týmech řešila úkoly, jejichž vyřešení prozradilo indicie k nalezení pokladu. Projektový den jsme ukončili návštěvou  fanzóny k mistroství Evropy v basketbalu u KD Máj, kde byl připravený bohatý program, občerstvení i suvenýry.

 

b6.jpg
b5.jpg
b3.jpg
b2.jpg
b1.jpg