5.B

Nový školní rok 2019/2020 v 5.B začal 2. září. Bohužel nám 2 děti odešly do jiné školy - Štěpán a Karolína K. Přejeme jim, ať se jim daří. Teď je nás tu 26 - 14 chlapců, 12 dívek. Nově nám přibyla informatika, kterou vyučuje p.uč. F.Nechvátal, Př - p.uč. M.Nováková, Pč - p.uč. J. Koňáková. Na AJ jsme rozděleni do 3 skupin. Máme i nepovinnou němčinu. Mohli jsme si vybrat nějaké kroužky - keramiku a sportovní. Tento rok se nám určitě vydaří a dobře se připravíme na přechod do 6.třídy.

V rámci Evropského týdne mobility v Pelhřimově se některé děti zúčastnily cyklistických závodů 17.září a 20.září jsme byli na náměstí na Dni bez aut. Na stanovištích byly připraveny různé soutěže z ekologie, dopravní výchovy, zručnosti....Celé dopoledne hráli a tančili žáci ZUŠ, my jsme měli zastoupení v orchestru - Lukáš Chládek, dále v tanci - Valerie Nečasová. Při písních jsme si s taneční skupinou zatančili několik tanců. Akce se nám moc líbila.

Během října mohou děti sbírat kaštany a žaludy.

17. října nás čekají třídní schůzky.

29. a 30. října - podzimní prázdniny.

18. prosince - zdobení vánočního stromku na náměstí.

20. prosince - vánoční besídka a potom nám začínají vánoční prázdniny. Sejdeme se až v lednu. Všem přejeme krásné a veselé Vánoce, do nového roku hodně zdraví a štěstí.

28. ledna - návštěva knihovny: Netiketa - pan knihovník nám vysvětloval nástrahy internetu, sociálních sítí, mobilu. Říkali jsme si, jak se máme chovat, když někomu píšeme, na co máme a na co nemáme reagovat apod. Beseda byla velmi poučná.

30. ledna - pololetní vysvědčení.

31. ledna - pololetní prázdniny. Po nich hurá do 2.pololetí.

Bruslení na náměstí

bruslení4.jpg
bruslení3.jpg
bruslení2.jpg
bruslení1.jpg

Jóga

"Různými způsoby trénujeme správné dýchání".

joga6.jpg
joga5.jpg
joga4.jpg
joga3.jpg
joga2.jpg
joga1.jpg

Planetárium

10. prosince - exkurze do Prahy. Po příjezdu do Prahy jsme si za krásného počasí prošli Karlův most, prohlédli si zvenku Národní divadlo, navštívili jsme Staroměstské náměstí s vánočními trhy. Svezli jsme se metrem a zamířili do Planetária, kde nás čekal velmi zajímavý program. Prohloubili jsme si učivo přírodovědy, podívali se na jiné planety a nakoupili si suvenýry. Výlet byl moc pěkný.

Planetárium.jpg

Mikuláš a čerti

5. prosince - Mikuláš, čerti, andělé. Celé ráno jsme na ně čekali, až jsme se dočkali. Naši kamarádi z 9.B nás nezklamali a zavítali k nám. Většina z nás se trochu bála, ale po přečtení hříchů a rozdání dobrot nás strach přešel.

čerti.jpg

Den otevřených dveří

4.prosince - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.  Tento den byl pro nás výjimečný, pro rodiče, prarodiče i sourozence jsme si připravili program. Zpívali jsme, recitovali, Anežka hrála na příčnou flétnu, představili jsme všem okolní státy. Na závěr jsme dali rodičům vánoční přání. Odpoledne se vydařilo a odcházeli jsme domů s příjemnými pocity.

dod.jpg

Tour de Pražská

31. října - Tour de Pražská. Jako každoročně jsme se zúčastnili běhu kolem školy, věnovanému Dni studenstva. Z naší třídy běželi 3 chlapci a 2 dívky. Majda obsadila 1.místo, Valča a Martin 2.místo, Bohumil doběhl 3., Jakub 8. Všem moc gratulujeme.

TP2.jpg
TP1.jpg

Oslava 17.listopadu - Naše škola se zapojila do rekordu s Agenturou Dobrý den, kdy jsme 15. 11. tvořili na náměstí "véčko". Pro nás byla vybrána modrá barva, zúčastnily se všechny děti ze třídy.

19.listopadu - beseda v knihovně. Paní knihovnice nám poutavě vyprávěla o letech 1938 - 1989. Poslouchali jsme se zatajeným dechem a jen těžko si dokážeme představit těžký život některých našich občanů. Jsme rádi, že žijeme v této době.

20.listopadu - Vrakbar - tentokrát na téma "Na wifině". Paní lektorky nás provedli nástrahami sociálních sítí, internetu … Dozvěděli jsme, čeho se máme vyvarovat. Bylo to velmi poučné.

21.listopadu - Putování po německých městech. Lektoři z Goethova institutu pro nás, 6. a 7.třídy připravili velmi zajímavou "cestu" německými městy. Soutěžili jsme ve trojčlenných družstvech, vítězové dostali pěkné dárky. Celá akce byla skvěle vymyšlená.