5.B

Nový školní rok 2019/2020 v 5.B začal 2. září. Bohužel nám 2 děti odešly do jiné školy - Štěpán a Karolína K. Přejeme jim, ať se jim daří. Teď je nás tu 26 - 14 chlapců, 12 dívek. Nově nám přibyla informatika, kterou vyučuje p.uč. F.Nechvátal, Př - p.uč. M.Nováková, Pč - p.uč. J. Koňáková. Na AJ jsme rozděleni do 3 skupin. Máme i nepovinnou němčinu. Mohli jsme si vybrat nějaké kroužky - keramiku a sportovní. Tento rok se nám určitě vydaří a dobře se připravíme na přechod do 6.třídy.

V rámci Evropského týdne mobility v Pelhřimově se některé děti zúčastnily cyklistických závodů 17.září a 20.září jsme byli na náměstí na Dni bez aut. Na stanovištích byly připraveny různé soutěže z ekologie, dopravní výchovy, zručnosti....Celé dopoledne hráli a tančili žáci ZUŠ, my jsme měli zastoupení v orchestru - Lukáš Chládek, dále v tanci - Valerie Nečasová. Při písních jsme si s taneční skupinou zatančili několik tanců. Akce se nám moc líbila.

Během října mohou děti sbírat kaštany a žaludy.

17. října nás čekají třídní schůzky.

29. a 30. října - podzimní prázdniny.

18. prosince - zdobení vánočního stromku na náměstí.

20. prosince - vánoční besídka a potom nám začínají vánoční prázdniny. Sejdeme se až v lednu. Všem přejeme krásné a veselé Vánoce, do nového roku hodně zdraví a štěstí.

28. ledna - návštěva knihovny: Netiketa - pan knihovník nám vysvětloval nástrahy internetu, sociálních sítí, mobilu. Říkali jsme si, jak se máme chovat, když někomu píšeme, na co máme a na co nemáme reagovat apod. Beseda byla velmi poučná.

30. ledna - pololetní vysvědčení.

31. ledna - pololetní prázdniny. Po nich hurá do 2.pololetí.

18.února - Školní kolo recitační soutěže - zúčastnila se Eliška, Beátka a Kristýnka. Děvčata moc pěkně a úspěšně recitovala. Pochvalu ale zaslouží  všechny děti ze třídy za básničky v třídním kole.

22.  - 29. února - lyžařský kurz v Bedřichově.

26. února - přednáška s Markétou Skořepovou z Muzea Pelhřimov na téma Bílá hora, život lidí ve městě a na vesnici. Toto téma jsme zrovna probrali a děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o bitvě a životě lidí v tehdejší těžké době. Shlédly obrázky s výkladem na interaktivní tabuli.

9. - 13. března - Jarní prázdniny. Moc a moc jsme se na ně těšili. 11. března ale přišlo oznámení vlády, že se všechny školy do odvolání uzavírají. Na vině je virové onemocnění Covid - 19. Nevíme, kdy se do prázdných tříd vrátíme, ale stýská se nám....

Bruslení na náměstí

bruslení4.jpg
bruslení3.jpg
bruslení2.jpg
bruslení1.jpg

Jóga

"Různými způsoby trénujeme správné dýchání".

joga6.jpg
joga5.jpg
joga4.jpg
joga3.jpg
joga2.jpg
joga1.jpg

Planetárium

10. prosince - exkurze do Prahy. Po příjezdu do Prahy jsme si za krásného počasí prošli Karlův most, prohlédli si zvenku Národní divadlo, navštívili jsme Staroměstské náměstí s vánočními trhy. Svezli jsme se metrem a zamířili do Planetária, kde nás čekal velmi zajímavý program. Prohloubili jsme si učivo přírodovědy, podívali se na jiné planety a nakoupili si suvenýry. Výlet byl moc pěkný.

Planetárium.jpg

Mikuláš a čerti

5. prosince - Mikuláš, čerti, andělé. Celé ráno jsme na ně čekali, až jsme se dočkali. Naši kamarádi z 9.B nás nezklamali a zavítali k nám. Většina z nás se trochu bála, ale po přečtení hříchů a rozdání dobrot nás strach přešel.

čerti.jpg

Den otevřených dveří

4.prosince - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.  Tento den byl pro nás výjimečný, pro rodiče, prarodiče i sourozence jsme si připravili program. Zpívali jsme, recitovali, Anežka hrála na příčnou flétnu, představili jsme všem okolní státy. Na závěr jsme dali rodičům vánoční přání. Odpoledne se vydařilo a odcházeli jsme domů s příjemnými pocity.

dod.jpg

Tour de Pražská

31. října - Tour de Pražská. Jako každoročně jsme se zúčastnili běhu kolem školy, věnovanému Dni studenstva. Z naší třídy běželi 3 chlapci a 2 dívky. Majda obsadila 1.místo, Valča a Martin 2.místo, Bohumil doběhl 3., Jakub 8. Všem moc gratulujeme.

TP2.jpg
TP1.jpg

Oslava 17.listopadu - Naše škola se zapojila do rekordu s Agenturou Dobrý den, kdy jsme 15. 11. tvořili na náměstí "véčko". Pro nás byla vybrána modrá barva, zúčastnily se všechny děti ze třídy.

19.listopadu - beseda v knihovně. Paní knihovnice nám poutavě vyprávěla o letech 1938 - 1989. Poslouchali jsme se zatajeným dechem a jen těžko si dokážeme představit těžký život některých našich občanů. Jsme rádi, že žijeme v této době.

20.listopadu - Vrakbar - tentokrát na téma "Na wifině". Paní lektorky nás provedli nástrahami sociálních sítí, internetu … Dozvěděli jsme, čeho se máme vyvarovat. Bylo to velmi poučné.

21.listopadu - Putování po německých městech. Lektoři z Goethova institutu pro nás, 6. a 7.třídy připravili velmi zajímavou "cestu" německými městy. Soutěžili jsme ve trojčlenných družstvech, vítězové dostali pěkné dárky. Celá akce byla skvěle vymyšlená.