22. 03. 2023

Jazykový kurz Nj

Ve čtvrtek 16. března 2023 se v naší škole Na Pražské konal německý jazykový kurz.

Kurz jsme zahájili v 8 hodin ve školní družině prvními německými hrami. Do oběda jsme se věnovali německým aktivitám, zpívali německé písničky.

Po obědě jsme začali další zábavou, opět různými hrami, aktivitami, povídáním.

Večer paní učitelky objednaly pizzy, než nám je dovezli, mohli jsme do počítačové učebny, kde jsme si zopakovali německá slovíčka i gramatiku.

Po vydatné večeři jsme všichni šli do tělocvičny, kde jsme si zahráli vybíjenou. Poté jsme si vzali žíněnky, někteří si šli lehnout k německému filmu, jiní zpívat nebo tančit.

Druhý den ráno jsme v 6:30 hodin vstávali, uklidili třídu, nasnídali se a opět se vrátili do družiny, kde pro nás měly paní učitelky připravenou další německou zábavu. Nejlepší aktivitou pátečního dne byla pohádka Rotkäppchen, rozdělili jsme se do skupin a po přípravách jsme si pohádku zahrály. Byla to legrace, protože jsme měli k dispozici i materiály na přípravu kostýmů.

Po celý kurz jsme všichni sbírali peníze, ty jsme dostávali za jednotlivé úkoly, abychom na úplný závěr mohli hrát aukci a rozhodnout tak o vítězi.

Na závěr jsme všichni dostaly od paní učitelek sladkosti a malý dáreček.

Děkujeme oběma paním učitelkám Veronice Krandové a Lucii Štefkové za super německý kurz.

Barbora Kostková a Diana Pechová, žákyně 7. A