28. 09. 2022

MS ve veslování

Mistrovství světa ve veslování v Račicích 2022

Dne 17. září 2022 jsme se my, žáci 7., 8. a 9. tříd ZŠ Na Pražské, vydali podpořit Francii při zahájení mistrovství světa ve veslování v Račicích v rámci projektu Česko vesluje.

Byl zde pro nás připraven bohatý program. Hned po příjezdu jsme se usadili na kryté tribuně, ze které jsme měli výhled na kanál, kde trénovali veslaři. Za několik minut začalo slavnostní přivítání škol. Integrovaný záchranný systém připravil několik stanovišť, která jsme postupně navštívili. Hasiči nás poučili o bezpečnosti a ukázali nám vybavení hasičského auta. Neprůstřelné vesty a zbraně jsme si vyzkoušeli na stanovišti policie. U záchranářů jsme si vyzkoušeli masáž srdce a změřili tlak, tep a kyslík obsažený v krvi. Závody ve veslování na trenažeru si vyzkoušeli učitelé i my. Po skončení bylo vyhlášení vítězných škol v různých kategoriích. Následoval závod učitelů a členů IZS, kterého se zúčastnili i naši učitelé. Večer proběhlo slavnostní zahájení mistrovství světa a přivítání účastníků jednotlivých zemí. Celá akce byla zakončena ohňostrojem a dronovým představením, které všechny doslova uchvátilo.

Užili jsme si všichni prima den. Lenka Koňáková, Nela Mikulecká, 7.B