+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        
  29. 05. 2022

Krajský přebor v basketbalu

Krajský přebor v basketbalu kategorie IV. – III. Chlapci

Po urputné přípravě a sobotním dvouhodinovém tréninku jsme se konečně dočkali. Skoro dvouměsíční příprava a výběr hráčů, byl u konce. Ve čtvrtek 26.5.2022 nás čekal vrchol basketbalové sezóny. Dvanáct borců doprovázeno dvěma trenéry se vydalo linkou do Jihlavy vybojovat titul krajského přeborníka. Cesta plynula dobře a po příjezdu nás čekal přesun do sportovní haly Evžena Rošického.

               Chlapci se, pod vedením kapitána Matěje Hovorky, začali rozcvičovat. Byla patrná i startovní nervozita, kterou ze sebe družstvo rychle shodilo. Trenér Marek Šíla chytrým losem určil naši pozici, a tak jsme hráli až druhé utkání v pořadí. Mohli jsme omrknout těžší soupeře. Naším prvním protivníkem bylo družstvo Jemnice. Po rozpačité první polovině se do toho chlapci obuli a nakonec doslova převálcovali soupeře výsledkem 19:3.

Bez velké pauzy nás čekalo druhé utkání s těžším soupeřem z místní školy Seifertova Jihlava. Věděli jsme, že Jihlava má úzký kádr složený jen ze 7 borců, a tak jsme vsadili na rychlejší přechod do útoku a osobní obranu. V první polovině se nám opět nedařilo tolik proměňovat šance. Myslím si, že v druhé půli se projevila naše příprava a herní systém, který nás dovedl ke konečné výhře 20:8.

Závěrem byl souboj s Bystřicí nad Perštejnem, pokud jsme chtěli pomýšlet na zlatou medaili, museli jsme vyhrát. To se také stalo od prvních minut družstvo ve složení: Šíla Erik, Fučík Jakub, Krejčí Ondřej, Kučera Štěpán, Bratrů Ondřej, Chvála Jan, Pohan Michal, Kolář Filip, Edr Michal, Mareš Samuel a Vaněček Aleš a Hovorka Matěj ukazovalo svojí sílu. Nakonec z toho byla fantastická výhra 26:11 a oslava titulu krajského přeboru

Za sebe musím vyzdvihnout výkon našeho nejlepšího hráče Štěpána Kučery, který přes svou skromnou výšku, prokazoval neskutečnou výkonnost a kvalitní hrou doslova deptal soupeře.

Bohužel pro letošní školní rok nebyly vypsány republikové finále z důvodu nedostatku financí zapříčiněné pandemií, což je pro družstvo velká škoda, ale nedá se nic dělat.

Závěrem bych chtěl poděkovat celému týmu za předvedené výkony a přístup k tréninku a v neposlední řadě Marku Šílovi za odborné vedení a trenérskou práci.

JSME MISTŘI

Zour Jan ZŠ Na Pražské Pelhřimov

 

Bystřice

Jemnice

Pelhřimov

Jihlava

Body

Skóre

Pořadí

Bystřice

X

20 : 13

11 : 26

10 : 12

4

41:51

3.

Jemnice

13 : 20

X

3 : 19

9 : 26

3

25:65

4.

Pelhřimov

26 : 11

19 : 3

X

20 : 8

6

65:22

1.

Jihlava

12 : 10

26 : 9

8 : 20

X

5

46:39

2.

 

a7.jpg
a6.jpg
a5.jpg
a4.jpg
a3.jpg
a2.jpg
a1.jpg


  ZPĚT NA PŘEHLED AKTUALIT