05. 05. 2022

Rodilí mluvčí

Rodilí mluvčí na ZŠ Na Pražské

V tomto školním roce nás pravidelně v hodinách anglického jazyka navštěvují rodilí mluvčí. První jmenovanou je Kim z Cambridge. Kim žije v České republice 8 let a učení je jejím koníčkem, protože má ráda děti. Kim nemluví česky, proto s ní žáci musí komunikovat v angličtině. Každý týden si připravuje jiná témata a setkává se s různými věkovými skupinami. Oblíbená témata u žáků jsou: zvířata, sport, volný čas, počítače atd.

Kim říká: “Práce na 3. ZŠ mě baví, žáci jsou milí a při hodinách se aktivně zapojují do aktivit, které pro ně připravím. Na začátku byli stydliví, ale teď už se známe dobře a hodiny jsou uvolněnější. Při hodinách se nasmějeme a komunikujeme celou dobu v angličtině.“

Filip říká: „Hodiny s Kim mě baví, protože hrajeme různé hry a při nich se pokaždé nasmějeme.“

Klaudi říká: „Líbí se mi, že má Kim připravené různé materiály. Musím hodně mluvit a vidím na sobě, že se v konverzaci zlepšuji.“

David říká: „Hodiny jsou zábavné a hodně poučné.“

Tonička říká: „Hodiny s Kim mě baví, protože mám ráda konverzaci v angličtině a hodina je hravou formou.“

Další anglicky mluvící osoba, která navštěvuje v pravidelných intervalech naši školu je Cleo. Do pololetí s žáky konverzovala Marie, od února ji vystřídal právě Cleo. Jedná se o dlouholetou spolupráci s organizací Hodina H, jež nám umožnila zpestřit výuku anglického jazyka konverzací s cizinci.

Oba projekty jsou pro žáky přínosem, snaží se je motivovat k učení angličtiny. Velice rádi budeme v této spolupráci pokračovat i v dalších letech.

(za ZŠ Na Pražské Mgr. Veronika Rodová)