20. 04. 2022

Hodina moderní chemie

V úterý 19. 4. naši školu po delší době navštívili studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze s projektem „Hodina moderní chemie“. Tento projekt popularizuje chemii, snaží se ji přiblížit žákům základních škol a získat tak zájemce o budoucí studium tohoto oboru.

Pro žáky 8. a 9. ročníků byl připraven interaktivní program. Probíhal formou dialogu s množstvím pokusů, které byly v průběhu hodiny předvedeny. Naši žáci se velmi aktivně zapojili. Odměnou jim byly nejen efektní pokusy se střelným prachem, suchým ledem či s kapalným dusíkem, ale i dárky za správné odpovědi, které jim zástupci VŠCHT v průběžně pokládali. Odnést si tak kromě zážitku mohli bonbony, bloky, periodické tabulky prvků nebo propisky. Největší překvapení žáky čekalo na konci hodiny, kdy jim studenti VŠCHT pomocí kapalného dusíku připravili zmrzlinu. Kornout zmrzliny v ruce a spokojený úsměv na tváři většiny žáků svědčil o tom, že takových hodin chemie by chtěli víc.