11. 02. 2022

Paseky nad Jizerou

Lyžařský kurs v Pasekách nad Jizerou v lednu 2022 pohledem Stely Čechové

Je leden 2022 a ZŠ Na Pražské vyrazila do Pasek nad Jizerou lyžovat.
Z hlediska žáka, ubytovna luxusní, byli jsme tam sami, pokoje rozdělené na kluky a holky. Čas odjezdu 8:30, cesta trvala kolem 2 hodin. Hned po tom, co jsme vše v pořádku vyložili, jsme se šli ubytovat. Všechny holky začaly okamžitě vybalovat a povlékat postele, zatímco kluci se sekli s povlékáním. První den jsme si udělali malou procházku ke Křížku.
Na sjezdovkách bylo pár stánků s občerstvením např.: chata Hermína, U Oázy atd..
Každý den jsme chodili na sjezdovku asi 300 m po botách.
V Pasekách jsme lyžovali týden, i když jsme slyšela pár spolužáků říkat, že by tu zůstali klidně ještě na jeden déle. Za tu dobu, jsme se nevyhnuli ani úrazům. Bylo nás pár, co se zranili, ale nakonec vše dobře dopadlo. Každý večer si jednotlivé skupiny museli připravit program, například židličkovanou, pantomimu a mnoho dalších. Učitelé se střídali jako vedoucí dne a měli nás na starost. Došlo i na přednášky, třeba o tom jak vůbec fungují lyže nebo jak se zachovat, když se někdo zraní a nebo jaká jsou pravidla na sjezdovkách.
Na noc jsme museli mobily odevzdávat, abychom se vzájemně nerušili a nebyli unavení. Různě jsme pomáhali učitelům, když nás potřebovali. Každý den měla jiná skupina službu a pomáhala s přípravou snídaně. Zvládli jsme připravit i luxusní pomazánku a topinky.
Ve čtvrtek večer jsme zpívali a hráli na kytaru a kluci hráli karty. Večerku jsme sice měli v 10, ale holky si ještě asi do 11:30 povídaly.

Měli jsme mnoho zážitků, že by se sem ani nevešly, v Pasekách jsme si to velmi užili a všichni bychom chtěli jet znovu.

Stela Čechová, 7.A