+420 565 323 952

SDÍLEJTE NÁS        
  17. 06. 2021

Pražská se hýbe

Pražská se hýbe!

Od 1.5. 2021 se na ZŠ Na Pražské rozběhla výzva Pražská se hýbe! Cílem bylo rozpohybovat a stmelit jednotlivé třídy i školu společnou aktivitou. Úkol zněl jednoduše. Po dobu 6 týdnů ukládat na třídní účet co nejvíce kilometrů. Kilometry každý zaznamenával a ukládal pomocí aplikace na telefonu.

Od května do půlky června jste pak mohli na chodbách, ve třídách, v jídelně i v kabinetech slyšet, kdo kolik najel nebo uběhl kilometrů, jak ho „vypekla“ technika, jak je překvapený, že toho za den nachodí tolik nebo jak hezké to bylo na bonusových souřadnicích.

Do výzvy se zapojily 4.-9. třídy. Podmínkou pro získání Ceny ředitele školy byla účast celé třídy a dosažení minimálně 25 km na osobu. Situaci žákům ještě komplikovala skutečnost, že soupeřili proti týmu všech učitelů, vychovatelů a asistentů školy.

No a jak to dopadlo?

Nejvíce kilometrů nastřádali ti nejmenší (žáci 4.A) a porazili svými 116 km na osobu i učitelský tým!!! Třída 4.B obsadila druhé místo a měla průměrně 82 km na osobu, na třetím místě v počtu kilometrů skončila se 70 km 7.A. Další třídou, která splnila podmínku a zapojila se celá, byla 5.B a se 65 km skončila na čtvrtém místě. Třídy na prvních třech místech obdrželi od ředitele školy, pana Luďka Charouzka, poukazy na finanční odměny, které použijí na výlet nebo exkurzi.

Ve třídách, kde se nepovedlo všechny zapojit, se nám teď otevírá prostor pro diskuzi a práci se třídou tak, aby se příští rok zúčastnilo ještě více dětí, protože ohlasy jsou z jejich strany i ze strany rodičů velmi pozitivní.

Bylo nesmírně milé potkávat na kole celé rodiny s dětmi z Pražské na bonusových místech nebo přijímat fotky jako důkazy z dobytých souřadnic, hecovat se navzájem a užívat si to, že můžeme. Všem, kteří se zúčastnili a užili si to, patří velký dík.

S přáním krásného léta Tým Pražská se hýbe!  ZPĚT NA PŘEHLED AKTUALIT