Hodnocení  lyžařského  kurzu  v Pasekách nad Jizerou  -  14. – 21. 1. 2017

Kurzu se účastnilo 24 žáků z 8. roč.  a  11 žáků z 9. roč., celkem 35 žáků. 2 žáci se na poslední chvíli ze zdravotních důvodů odhlásili.

Do Pasek jsme přijeli za hustého sněžení,  ale podmínky vypadaly  velmi dobře. V neděli   jsme  se  vzbudili  do  zasněženého rána a  šli  lyžovat.  Všechny  sjezdovky  v Pasekách  byly  skvěle  upravené  a  výborně  sjízdné, takže děti si mohly vyzkoušet lyžování v čerstvě napadaném prašanu  nebo dokonce jízdu v hlubokém sněhu  tzv.  freeride. Stejně zasněžený den byl i v pondělí, ale od úterý už  jsme  znali jen a jen modrou oblohu a úžasně upravené sjezdovky s nádhernou kulisou zasněžených Krkonoš. Využívali jsme celý areál (asi 7 km sjezdovek). Jak to již bývá v Pasekách  v tomto  termínu zvykem, tak všechny  sjezdovky byly  poloprázdné.  Slovo  „fronta  na  vlek“  v Pasekách  vůbec  neznáme. A  za  kolik  jsme  jezdili?  Za vleky jsme zaplatili 1 380,-Kč za 6 dnů na celý areál (230,-Kč den), což je v ČR bezkonkurenční cena. Každému žákovi jsem tedy vrátil 100,-Kč. Těm, co nelyžovali celý týden, jsem ještě vracel 150,-Kč za každý celý den bez lyžování. Za zbývajících 20,-Kč  jsme  dětem  nakoupili ovoce (banány, pomeranče, jablka).

Po lyžování děti trávily čas volným programem a společenskými hrami podle vlastního uvážení.

Chování dětí bylo opravdu na velmi dobré úrovni. Byl jsem velice spokojen, že všichni respektovali daná pravidla a za celý týden jsem nemusel řešit žádné kázeňské prohřešky. Líbilo se mi, že  žáci 9.ročníků velmi dobře vycházeli se spolužáky z 8. ročníku.  Všichni žáci svým chováním velmi přispěli k celému skvělému týdnu.

Stravovali jsme se jako obvykle: snídaně děti měly  na klubovně (housky, máslo, džem, sýr,  salám, paštika, čaj), obědy a večeře byly na Buďárce. Jídlo bylo velmi dobré a bylo ho dost. Každý si mohl libovolně přidat. K jídlu bylo v ceně i pití !

Finanční náklady:  ubytování činilo 1 225,00Kč na žáka , stravování (oběd,večeře)

1 085,-Kč  a doprava vyšla na 450,-Kč na dítě, celkem 2 760,00Kč (při zaplacené záloze 1 281,-Kč  je  doplatek 1 479,-Kč). Všechny doklady a faktury  jsou  uloženy u mne a jsou  komukoliv k nahlédnutí.

Dále jsme vybrali  na snídaně  110,-Kč (dívky) a 130,-Kč (kluci). Z této částky jsme pořídili nejenom snídaně, ale po celý den čaj a večer namazané housky a chleba).

Celý týden hodnotím jako velmi zdařilý.

Mgr. Luděk Charouzek